alt
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

موضوع: کار درمانی در منزل برای ضایعات نخاعی

1. 58,510 امتیاز ، سطح 74
    98% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 40
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نایب قهرمان جام بیلیاردنفر اول مسابقه اسنوکرایجاد کننده بهترین تاپیک به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    74
    تشکر شده 6,333 بار در 1,107 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

کار درمانی در منزل برای بیماران ضایعه نخاعی

#1 1391/06/02, 05:12
    با سلام
    اول از همه از مدیران این بخش تقاضا دارم که تایپک رو مهم کنن که همیشه در صدر باشه و قابل دید. چون یقینا با کمک دوستان این تایپک میتونه مطالب آموزنده و آموزشی رو در اختیار عزیزان گلمون قرار بده که دچار ضایعه نخاعی هستند.
    حالا به قول و اصطلاح فرومیش اگر بخوایم بگیم مطلب رو به صورت Stick Thread قرار بدهند. ممنون

از دوستان عزیزی هم که در این زمینه میتوانند علاوه بر مطالب ذکر شده، آموزشهایی موثر و مفید رو در اختیار سایرین قرار بدهند تقاضا میکنم که در این تایپک شرکت کنند و مطالبشون رو با دیگران به اشتراک بگذارند.
    با تشکر از همه

خوب
    خیلی از شما دوستان با کارهای فیزیوتراپی و کار درمانی اشنایی کامل دارید.
    ضایعات نخاعی به چند مدل هست. گاهی نخاع به کلی از بین میره و دو سر ارتباطی نخاع از هم جدا میشه و هیچ راه ارتباطی وجود نداره. گاهی هم نخاع دچار اسیب جزئی میشه و یا دچار کوفتگی میشه.

تمام کارهایی که ما اعم از فیزیوتراپی و یا کاردرمانی انجام میدیم فقط و فقط در جهت حفظ عضلات و تا حدودی پیشرفت و تحریک نخاع برای بهبود هست. دکتر همیشه به من میگفت اگر عضلاتت رو از دست بدی و روزی پیش بیاد که عمل پیشرفت کنه و بتونن نخاع رو ترمیم کنند شما نمیتونی راه بری. چون با وجود اینکه نخاع شما ترمیم میشه اما دیگه عضلات شما تحلیل رفته یا به کلی اب شدن. و قادر به ایستادن نخواهی بود. پس در درجه اول ما باید عضلات خودمون رو حفظ کنیم و مانع از تحلیل رفتن اونها بیشیم.

خوب برخی از ما توانایی خرج کردن رو داریم و میتونیم که از کارهای فیزیوتراپی و کاردرمانی در بیرون از منزل و یا داخل منزل استفاده کنیم. به طوری که فیزیوتراپ به منزل میاد یا کار درمان برای کارها به منزل میاد. برخی هم توان خرج های بالا و رفت و امدهای مداوم رو نداریم.

ما خودمون با مقداری تلاش و صرف وقت میتونیم در منزل خودمون کار درمان خودمون باشیم. و در برخی موارد با کمک گرفتن از یکی از عزیزان در منزل برخی کارهای مهم رو انجام بدیم.

کارهایی که من در منزل انجام دادم و میدم رو که همه توسط پزشک کاردرمان بهم اموزش داده شده رو قصد دارم اینجا بیان کنم. تا دوستانی که بیشتر زمینه این رو دارن که در منزل فعالیت کنند بتونن استفاده کنند.

این نکته رو هم میگم که من از ناحیه مهره t 7 دچار اسیب دیدگی نخاع شدم. هیچ یک از عضلات دیگر من دچار اسیب نشده. دچار شکستگی نشدم. فقط و فقط اسیب نخاعی بوده. واسه همین اگر برخی از دوستان از ناحیه دیگه ای هم دچار مشکل هستند شاید برخی از این حرکات نه تنها براشون خوب نباشه بلکه ضرر هم داشته باشه. پس میتونید با مشورت دکتر این کار رو انجام بدید. اما کسانی که مثل من باشن و توانایی بالاتنه اونها خوب باشه میتونن به راحتی این تمرینات رو در منزل انجام بدهند

ورزشهایی که خودتون میتونید انجام بدید به تنهایی
    1. روی تشک دراز بکشید. و رو به بالا دستهاتون رو به زیر کاسه زانو ببرید از پشت زانوها، زانوهای خودتون رو بگیرید. طوری که بتونید زانو رو به سمت سینه بکشید و توی شکم جمع کنید. حالا وقتی با دو دست این کار رو میکنید به حالت دوچرخه یعنی یکی چپ یکی راست به سمت سینه بکشید. سعی کنید کمتر از دست کمک بگیرید و بیشتر از خود عضلات پا کمک بگیرد. در برگشت پا به حالت اولیه سعی کنید اگر میتونید با منقبض کردن عضلات ران و چهار سر ران پا رو در اختیار خودتون بگیرید و یواش اون رو به حالت اول یعنی باز برگردونید. اگر نه توانش رو ندارید خیلی کم از دستهاتون کمک بگیرد که پا از مسیرش منحرف نشه و در راستای خودش اروم طوری که فشار رو روی عضلات احساس میکنید به جای اول برگردونید. همینطور به صورت یکی چپ یکی راست انجام بدید.

2. با هر دو دست یک پا رو کامل جمع کنید توی سینه و دستهاتون رو به هم قلاب کنید و روی کاسه زانو بزارید و زانو رو در حالی که جمع شده توی سینه به سمت خودتون باز هم فشار بدید.یعنی طوری که سرتون بالا نیاد زانوهاتون رو تا جایی که احساس کشش و درد دارید توی شکم جمع کنید و فشار بیارید. این کار برای عضلات پشت کمر و همچنین عضلات پشت پا خوبه. سی ثانیه الی یک دقیقه نگه دارید و بعد پای بعدی رو انجام بدید.

3.همینطور که در مورد دوم گفتم اول یکی پا رو جمع کنید. اینبار از کاسه زانو پا رو نگیرید. بلکه دستها رو قلاب کنید و کف پا رو از دو طرف بگیرید طوری که دستها مثل طناب کف پای شما قلاب بشه. بعد سعی کنید که انگشتان پا رو به سمت خودتون بکشید طوری که رباط پشت قوزک پا کشیده بشه. این رو هم سی ثانیه تا یک دقیقه در این حالت فشار و کشش حفظ کنید و بعد پای دیگه رو انجام بدید. این کار باعث میشه چون نمیتونید راه برید رباط پشت پا کوتاه نشه و حالت ارتجاعی خودش رو از دست نده

4.به حالت نشسته بشینید و تکیه به دیوار بدید. ببینید زانوها اگر ازشون کار کشیده نشه و تحرک نداشته باشند آب مابین مفاصل که حالت لزجی داره از بین میره. این آب لزج مثل یک روغن در قطعات مکانیکی عمل می کنه و همیشه مفاصل زانو که مدام در حرکت هستند رو نرم نگه میداره که دچار ساییدگی نشن. خوب اگر با زانو ها کار نشه این اب به مرور زمان از بین میره و مفاصل زانو از بین میرن و دچار ساییدگی میشن.شما باید در حالتی که هر دو پا دراز هست و تکیه به دیوار دادید با کمک انگشتان هر دو دست کشکک سر زانو رو بگیرید. وقتی پاها دراز باشه قشنگ مشخص هست که یه استخوان گرد و تخت مانند، روی زانو قرار داره که قابل حرکت و جابجایی هست وقتی که با دست بهش دست بزنید. اون رو به مسیر چپ و راست بالا و پایین میتونید حرکت بدید. این کار باعث میشه مفصل روی زانو که مدام باید باز و بسته بشه اون انرژی و اب لازم رو برای عدم ساییدگی از دست نده.

5.به روی شکم دراز بکشید. با کمک دست ها سعی کنید که روی زانو به حالتی که عرض میکنم قرار بگیرید. حالت سجده رو که دیدید. زانوها، روی پاها و کف دستها روی زمین هست. با این تفاوت که دیگه سر روی زمین نیست. روی دستها قرار بگیرید طوری که دستها کاملا باز هستند و سطح کمر شما از شرشانه تا باسن به صورت کاملا افقی و صاف دیده بشه. مثل یک نیمکت طوری که میشه چیزی رو روی کمر قرار داد. حالا در این حالت که هستید سعی کنید روی باسن بشینید و بدون اینکه دستها رو از روی زمین بردارید اونها رو سُر بدید و نیمچه مانند روی باسن بنشنید طوری که زانوها زیر شکم شما جمع شده اند و سر شما هم بین دستانتون و چسبده به زمین قرار بگیره. این کار در مراحل اول خیلی سخته شاید اذیت بشید و فشار زیادی رو تحمل کنید. اما بعد از تکرار عادی میشه. بعد از اینکه نشستید روی باسن دوباره سعی کنید با کمک دستها به استایل اول برگردید یعنی روی زانو و کف دستها قرار بگیرد. این برای تقویت کمر خیلی خیلی خوب و موثر هست

6. در کنار دیوار بنشینید و تکیه بدید. سعی کنید پاها جمع کرده و به سینه و شکم بچسبونید. طوری که کف پاها کاملا به زمین بچسبه. یواش به طوری که تعادل خودتون رو از دست ندید روی کف پاها بنشینید طوری که از دیوار جدا بشید. معذرت میخوام اما دقیقا مثل حالتی که انسان در توالت مینشینه. این کار باعث میشه شما در این استایل روی زانوهاتون فشار لازم رو احساس کنید. وزن شما مجدد روی کف پا هم قرار میگیره. باعث میشه رباط پشت قوزک پا کشیده بشه و از کوتاهیش جلوگیری بشه.
    این حرکت رو من زیاد تمرین کردم. و الان به راحتی میتونم خودم از دستشویی استفاده کنم و توالت فرنگی رو به طوری کلی کنار گذاشتم. چون تمرین مستمر این حرکت باعث تقویت و استقامت برای نشستن در این حالت میشه و زانوهای بی اختیار و شل ما کم کم قوت میگیرن و سفت تر میشن.

7.در حالی که وسط اتقاق کاملا دراز کشیدید . میتونید زیر پای خودتون چند عدد تشک به بقل و کنار هم پهن کنید. به عرض اتاق دراز بکشید. یعنی اگر عرض یه فرش دوازده متری رو در وسط اتاق در نظر بگیرید طوری بخوابید که پاها و سر شما به دو طرف عرض اتاق قرار داشته باشه. حالا سعی کنید که به سمت امتداد و در طول اتاق غلت بزنید. این کار رو سعی کنید خودتون انجام بدید و از کسی کمک نگیرید. اوایل خیلی سخته حتی یک غلت زدن. اما تمرین مداوم باعث تقویت عضلات کمر باسن و شکم میشه. این کار باعث میشه کسانی که ضایعه نخاعی دارن و معمولا در اجابت مزاج خیلی دیر به دیر عمل میکنند ؛ معده باعث تحرک زیاد میشه و روده ها هم تحرک پیدا میکنند. خیلی خطرناک هست که دچار خشکی روده و بیماریهای روده بشیم. خیلی ها از اجابت مزاج و قضای حاجت ترس دارن و کم خوردن رو به نرفتن به دستشویی ترجیح میدهند. شما میتونید بخورید اما این حرکت باعث میشه شما هم مثل دیگران تحرک داشته باشید و معده شما کار کنه. و برای بیرون رفتن مشکلی نداشته باشید.

8.خیلی ها این توپ های بازی رو دید که نقاط برجسته ای روش داره و بزرگ هستند. یکی از اونها تهیه کنید و با کسی بازی کنید. خنده هم نداره. ما با کودکی که هیچ تحرکی نداره فرقی نداریم. پس بازی کردنی که باعث سلامتی بشه نه تنها بد و خنده دار نیست بلکه واجب و مفید هم هست. سعی کنید از کمر تحرک داشته باشید بنشینید روی باسن طوری که وسط اتاق هستید و به جایی تکیه ندارید. از کسی بخواید که توپ رو براتون بندازه و باهاش بازی کنید. این تحرکات مداوم باعث تقویت عضلات کمر میشه.

9.در حالی که روی باسن نشسته و پاهاتون کاملا باز و در امتداد و موازات هم قرار دارند. هم میتونید تکیه به یه جا بزنید هم میشه نزنید. سعی کنید با دستها قوزک پا رو بگیرید. به حالت رفت و برگشت خیلی اهسته و ارام نه با ضربه. به سمت داخل خم بشید و سرو سینه رو به زانو ها برسونید. بازم میگم خیلی خیلی اهسته و نرم . ابتدا خیلی کم خم بشید . این مقدار رو زیاد انجام بدید تا عضلات پشت کمر و پا نرم شده و بعد بتونید مقدار بشتری رو به داخل خم بشید. این کار باعث تحرک خیلی زیاد عضلات پشت کمر و پا میشه و باعث محکم شدن و قوی شدن عضلات اونها میشه.

10.چیزی که باید در نظر داشته باشید و در طول روز زیاد انجام بدید ایستادن درجا هست.اگر میتونید خودتون دست به واکر بگیرید و درجا بایستید خیلی خوبه. برای راحتی کار هم میتونید جلوی تخت بایستید که اگر خسته شدید یا یهو زانوها خالی کرد بشینید روی تخت، یا صندلی فرقی نمیکنه. برای احتیاط حتما چیزی پشت سرتون باشه که در صورت نیاز بنشینید. اگر هم توانایی ایستادن رو خودتون ندارید همونطور که عرض میکنم خودتون رو به یه جا ببندید. مثل ستون.از چندنفر کمک بگیرید برای این کار. حالا چرا حالت بسته شدن به ستون بهتره؟ چون دستها وزن شما رو کنترل نمیکنند. تمام فشار روی پای خودتونه. از قسمت زانو باسن و شکم یا سینه با چادر یا روسری که پارچه ای باشه خودتون رو محکم البته طوری که اذیت نشید به ستون ببندید تا فقط فشار روی پاهاتون باشه. چون استفاده از واکر باعث میشه شما از دستهاتون بیشتر کمک بگیرید و وزن شما روی دست ها و سرشانه قرار بگیره. پس سعی کنید کنار دیوار یا ستونی باشه خیلی خوبه. این تمرین رو روزانه 3 الی 4 بار هر بار یک ربع الی بیست دقیقه انجام بدید. به مراتب امتحان کردم ایستادن درد پای من و سوزش های متداول اون رو از بین میبرد یا تا حدودی ازش کاسته میشد

هیچ کدوم از اینها کار مورد دهم رو نمیکنه . خیلی خیلی تاثیر گذار هست این حرکت.
    27 کاربر مقابل از Mohammad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1228, 24143, 4566, asal58, 720990, Amirmahdi, Anousheh, arash2, BAAGHE BI BARGI, ‏‏‏tadi, Behz@d, bnm, EBR@HIM, فاطیما, mahdifa, maryam.soheyli, namo, neginparvaz, rahi, rayhaneh, royaaa, shirmard, امیرمهدی, حسين, لوسی, نیلوفر آبی, kavirdell59
    .

ما گذشتیم و گذشت . . .

این نیز بگذرد . . .

Mohammad آنلاین نیست.

2. 58,510 امتیاز ، سطح 74
    98% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 40
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نایب قهرمان جام بیلیاردنفر اول مسابقه اسنوکرایجاد کننده بهترین تاپیک به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    74
    تشکر شده 6,333 بار در 1,107 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1391/06/02, 05:54
    ورزش هایی که میتونید با کمک دیگران انجام بدید و البته بهتره که با کمک دیگران باشه

1.در حالتی که دراز کشیدید به صورت تک تک با پاها کاری که میگم رو انجام بدید. وقتی دراز کشیدید بگید کسی یکی از پاهای شما رو به این صورت بگیره. بین دو پا بشینه به استایلی که خودش رو بتونه حفظ کنه و زیاد تکون نخوره. بعد به عنوان مثال پای چپ رو به این ترتیب بگیره. با دست راست کف پای شما رو بگیره جایی نزدیک به قوزک پا که در اختیارش باشه. بعد پا رو بالا بیاره و با دست چپ زیر زانو رو در اختیار بگیره. طوری که بتونه پا رو به صورت نود درجه خم کنه و زانوی شما را به صورت ضربه ای و چکشی به سمت سینه شما حل بده. با این کار میتونه زانو رو خم کنه و با دستی که کف رو در اختیار داره پای شما رو هول بده به سمت سینه. این کار باعث شک به عضلات کمر ران پشت پا و تحرک زیاد زانو میشه. بعد جهت مخالف بشینه و این بار نوبت پای راست. با دست چپ اینبار کف پای رو بگیره و با دست راست زیر زانو رو بگیره و به بالا بیاره و خم کنه حالا با دست چپ ضربه رفت و برگشتی رو ایجاد کنه تا زانوها به سینه و شکم برسه و مجدد به حالت نود درجه برگرده. توجه داشته باشید که پاها نباید به حالت دراز کش بگرده. حالت اولیه نود درجه هست حالت رفت چسبیده به شکم. مجدد برگشت به حالت نود درجه زانو با شکم مجدد برگشت به سمت سینه و شکم البته با ضربه و شُک خیلی کم

2.در حالی که تماما دراز کشیدید و رو به بالا هستید کسی پایین پای شما بنشینه. هر دو پای شما رو از قوزک بگیره. بعد حرکت دوچرخه رو در پای شما ایجاد کنه . طوری که زانوها رو به حالت نود درجه در بیاره. کمی جلوتر بشینه. بعد طوری که تعادل زانو ها رو حفظ میکنه که از طرفین نیفتن حالت یکی چپ یکی راست رو در پاهای شما انجام بده.همون دوچرخه خودمون میشه

3.در حالی که دراز کشیدید و رو به بالا هستید کسی در پایین پای شما بشینه . به نوبت اول پای راست مثلا. با دست چپ قوزک پا رو در اختیار بگیره که تکون نخوره. با دست راست هم سینه پا و تمام انگشتان رو بگیره. حالا در حالی که قوزک پا ثابت هست با دست راست کف پا رو به حالت دورانی و چرخشی مدتی از چپ به راست و بعدش از راست به چپ بچرخونه تا مفاصل پاشنه پا در تحرک باشن و خشک نشن. همینطور برای پای چپ.

4.در حالی که کاملا دراز کشیده و رو به بالا هستید. از کسی بخواید که سمت چپ شما بشینه. جایی حدودا در موازات زانوها. با یک دست زانو رو در اختیار بگیره. یعنی کف دست رو روی زانوها قرار بده و به پایین فشار بده که جمع نشه و خم نشن. بعد با دست دیگه سینه پا رو همراه با انگشتان به سمت داخل فشار بده که کاملا جمع بشه طوری که در پشت پا دچار کشش بشید. این کار برای جلوگیری از کوتاهی رباط پشت پا و تاندون ها خیلی خیلی خوب هست . و برعکس در سمت دیگر شما قرار بگیره و این کار رو با پای دیگرتون انجام بده.

5.به شکم روی زمین کاملا دراز بکشید. مثل کودکانی که روی زمین دراز میکشن و نقاشی میکنن. مدام پاهاشون رو از زانو به پشت خم میکنند. اگر خودتون توانایی این کار رو دارید که چه بهتر. اگر ندارید همین طور که به پشت خوابیدید از کسی بخواید که به صورت یکی چپ یکی راست پاها رو از زانو به داخل خم کرده و به باسن نزدیک کنه طوری که احساس کشش در روی عضلات ران بشید. این کار هم باعث کشش عضلات روی ران میشه هم باعث تقویت ماهیچه پشت پا و ران میشه. به مرور زمان قادر خواهید بود خودتون این حرکت رو تا حدودی انجام بدید.

6.در حالی که کاملا دراز کشیده و رو به بالا هستید از کسی بخواید که پایین پای شما بشینه. طوری که زانوها شکسته نشن هر دو پای شما رو بگیره . تا حدود 30 سانت از سطح زمین بیاره بالا. بعد به صورت ضربدری یکی بار چپ رو از روی راست و یک بار راست رو از روی چپ عبور بده. طوری که حرکت قیچی مانند انجام بشه. بازم میگم باید زانوها شکسته نشن. این کار برای حرکت دادن لگن خیلی مناسب هست و لگن هم از حرکت خوب و مناسبی برخوردار میشه

7.باید بدونید که یکی از عوارض عدم استفاده از پاها و زمین گیر شدن این هست که رباط پشت قوزک پا جایی که تماس با زمین داره و تا 10 سانت به بالا ادامه داره به مرور زمان به خاطر عدم استفاده کوتاه میشه . و بعدها نمیتونید روی کف پا راه برید.بارها هم در بالا عرض کردم حرکاتی که باعث کشش در این رباط میشن رو حتما انجام بدید. خوب در حالی که کاملا دراز کشیده و رو به بالا هستید از کسی بخواید که پایین پای شما بشینه.
    از بخواید طوری که شما به کارش نگاه نمیکنید و سرتون بالاست اطراف قوزک پای شما رو تحریک کنه که مفصل اون جمع بشه و باعث بشه که انگشتاتون و کل روی پای به سمت داخل جمع بشه. مجدد باز بشه و مجدد جمع بشه. این میزان حرکت گاها به یک سانت هم نمیرسه. در ادم های سالم این میزان شاید به چند سانت برسه. دیدید کسی روی پنجه پا بلند میشه. خوب این اصطلاحا قوزک پاهاش رو باز کرده و به امتداد در اومده. خوب در حالت خوابیده همه میتونن این کار رو انجام بدهند. اما ما احتیاج به یه تحریک در اطراف قوزک پا از هر دو طرف دارید. به قول ما شیرازیها میگیم مثلا پینجیلیک بگیرن. یا همون منگوش با ناخن . طوری که درد احساس بشه و باعث جمع شدن از ناحیه قوزک پا بشه.یا اگر احساس دارید و پاهاتون به خوبی حس داره با کوچکترین قلقلک یا تحریک این کار صورت میگیره. تفاوت این کار با کارهای دیگه این هست که اینجا خودتون از قوزک پا رو جمع و باز میکنید. اما در حرکات دیگه شما فقط کشش رو ایجاد میکنید. در این حرکت شما قادر خواهید بود ماهیچه های مربوط به انجام این حرکت رو تقویت کنید. مثال واضح این حرکت استفاده از پدال ماشین هست. فکر کنید دارید با کف پا پدال ماشین رو فشار میدید و باز برمیگردونید. با این تفاوت که اینجا برگردوندن سینه پا به داخل مهم تر و سخت از بیرون راندنش هست.

یادمون باشه تنها کسی که دلش برای ما بیاد بسوزه خودمون هستیم. با نشستن و تنبلی و بی حوصلگی خودمون رو زمینگیر تر نکنیم. امید داشته باشید تلاش کنید.تلقین کنید به خودتون. به خدا خواستن توانستن است. من تا اینجا که اومدم دیدم و یقین پیدا کردم که میشه.توکل به خدا کنید . ما بعد از خدا دکتر خودمون هستیم. اگر بخوایم میشه.

خلاصه تا این حد هست انجام بدید. انشاالله مطالب جدیدتری هم میگم خدمتتون مخصوصا کار کردن با ابزار و وسایلی که به راحتی هم میشه تهیه کرد و در منزل خودمون کار کنیم.

اگر هم بتونم واسه تمام حرکت ها یه تصویر هم تهیه میکنم و قرار میدم. که دوستان بهتر متوجه بشن

به امید سلامتی و تندرسی همه ما

شاد و سرحال باشید.
    یا حق
    17 کاربر مقابل از Mohammad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1228, 24143, 4566, asal58, Anousheh, ‏‏‏tadi, bnm, EBR@HIM, فاطیما, mahdifa, maryam.soheyli, namo, royaaa, امیرمهدی, حسين, لوسی, kavirdell59
    .

ما گذشتیم و گذشت . . .

این نیز بگذرد . . .

Mohammad آنلاین نیست.

3. 154,642 امتیاز ، سطح 100
    0% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 0
    27.0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر سوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره دوMost PopularCommunity Award
    سطح
    100
    تشکر شده 39,768 بار در 9,699 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1391/06/02, 15:20
    سلام ...

بسیاراموزنده ومفیدبودجانم

به امیدفردای بهترgol
    9 کاربر مقابل از 1228 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 24143, BAAGHE BI BARGI, ‏‏‏tadi, bnm, Mohammad, neginparvaz, royaaa, kavirdell59, یوسف محسنی

هـیچ چـیز بـهتر از کـارکـردن بـه جـای غـصه خـوردن ،
    ادمـی را بـه خـوشـبختی نـزدیـک نـمی کـند.
    ‎‏‎
    1228 آنلاین نیست.

4. 13,064 امتیاز ، سطح 34
    60% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 286
    0% فعالیت
    سطح
    34
    تشکر شده 2,486 بار در 582 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1391/06/02, 19:12
    تا عمر دارم باید کاردرمانی کنم و البته نتیجه هم میگیرم به امید اینکه همه بیماران نخاعی بهبود پیدا کنند.
    11 کاربر مقابل از rayhaneh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 24143, 4566, arash2, ‏‏‏tadi, bnm, Mohammad, Maroot, neginparvaz, royaaa, نیلوفر آبی, kavirdell59
    اگر کاری خدا خواهد اگر اسان اگر مشکل برانگیزد وسائل را بر اندازد موانع را
    اگر کاری نخواهد او بر انگیزد موانع را بر اندازد وسائل را
    rayhaneh آنلاین نیست.

5. 16,878 امتیاز ، سطح 39
    54% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 372
    0% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 1,379 بار در 507 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1391/06/03, 18:39
    با تشکر از شما دوست عزیز کاش یکی بود میومد واسه من ماساز درمانی چون اکثر دکترین این روش را پیشنهاد کردنند
    6 کاربر مقابل از Amirmahdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 24143, bnm, Mohammad, neginparvaz, rayhaneh, royaaa
    هنر عدالت در این نیست که تمام گناهکاران مجازات شوند ،هنر عدالت در این است که هیچ بی گناهی مجازات نشود
    Amirmahdi آنلاین نیست.

6. 13,064 امتیاز ، سطح 34
    60% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 286
    0% فعالیت
    سطح
    34
    تشکر شده 2,486 بار در 582 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1391/06/04, 20:45
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmahdi نمایش پست ها
    با تشکر از شما دوست عزیز کاش یکی بود میومد واسه من ماساز درمانی چون اکثر دکترین این روش را پیشنهاد کردنند
    اتفاقا ماساز درمانی خیلی عالیه مخصوصا با روغن بادام.خودتون فک کنم بتونید انجام بدید. من خودم انجام میدادم البته مامانم انجام میداد خیلی خوب بود .یک نفر که دستای سنگین داره پیدا کنی خیلی خوبه من نتیجه گرفتم واقعا موثره
    6 کاربر مقابل از rayhaneh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 24143, Amirmahdi, bnm, Mohammad, neginparvaz, royaaa
    اگر کاری خدا خواهد اگر اسان اگر مشکل برانگیزد وسائل را بر اندازد موانع را
    اگر کاری نخواهد او بر انگیزد موانع را بر اندازد وسائل را
    rayhaneh آنلاین نیست.

7. 29,667 امتیاز ، سطح 52
    93% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 83
    0% فعالیت
    سطح
    52
    تشکر شده 3,476 بار در 729 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1391/06/05, 22:17
    ممنون که مطالب خیلی خوبی رو گذاشتی.
    3 کاربر مقابل از royaaa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 24143, Mohammad, neginparvaz
    با عرض سلام!

به دلیل بی احتیاطی و جعل امضا
    از دادن امضا به هر بنی بشری معذرویم!

بدرود!
    royaaa آنلاین نیست.

8. 5,341 امتیاز ، سطح 21
    59% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 209
    0% فعالیت
    سطح
    21
    تشکر شده 631 بار در 164 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1391/07/01, 11:07
    ممنون باب دقت نظر و حوصله ای که به خرج دادی اینویزیبل عزیز.
    4 کاربر مقابل از asal58 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 24143, Mohammad, neginparvaz, kavirdell59
    پروردگارا : به من آرامش ده تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم. دلیری ده تا تغییر دهم آنچه را که می توانم تغییر دهم . بینش ده تا تفاوت این دو را بدانم. مرافهم ده تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنندgol
    asal58 آنلاین نیست.

9. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    44% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 734
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 7,401 بار در 2,696 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#9 1391/09/19, 14:04
    بار خدایا...از کوی توبیرون نرود پای خیالم؛نکند فرق به حالم؛چه برانی چه بخوانی چه به اوجم رسانی چه به خاکم بکشانی ؛نه من آنم که برنجم نه تو آنی که برانی ...
    2 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, neginparvaz
    kavirdell59 آنلاین نیست.

10. 4,557 امتیاز ، سطح 19
    77% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 93
    0% فعالیت
    سطح
    19
    تشکر شده 347 بار در 87 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#10 1391/11/06, 20:25
    من هرچی مدت زمان بیشتری ازضایعم میگذره بیشتربه دکترها بی اعتماد میشم.کسایی روبهتونپیشنهاد میکنم که اصلا عضله ندارنوسرپا هستن درواقع اگه عصب کار کنه عضله همیشه هست اینارومیگن تا دکونشون بسته نشه .
    2 کاربر مقابل از shirmard عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. neginparvaz, Mohammad
    shirmard آنلاین نیست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)