ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 11 از 19 نخست ... 910111213 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 187

گنج سايت
    16,008 امتیاز ، سطح 38
    45% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 442
    0% فعالیت

سطح
    38
    2,951

ممنون آقاي مدرسي از بازگو كردن سرگذشت خواهر عزيزتون.
    اگر ميشه از ايشون هم دعوت بفرماييد با ما همراه شوند.
    شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از زندگی گرفت.

ارنستو چهگوارا
    من زندگي را دوست دارم، ولي از زندگي دوباره ميترسم
    دين را دوست دارم ولي از کشيش ها ميترسم
    من قانون را دوست دارم ولي از پاسبانها ميترسم
    سلام را دوست دارم، ولي از زبانم ميترسم
    من ميترسم پس هستم
    اين چنين ميگذرد روز و روزگار من
    من روز را دوست دارم ولي از روزگار ميترسم

گنج سايت
    18,350 امتیاز ، سطح 41
    34% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 600
    0% فعالیت
    سطح
    41
    2,481

واقعا ممنون آقاي مدرسي.
    امیدوارم خواهر عزیزتون هم به جمع ما بپیوندند.
    خیلی دوست دارم با ایشون آشنا بشم.
    اگر شاد بودی آهسته بخند تا غم بیدار نشود و اگر غمگین بودی آرام گریه کن تا شادی ناامید نشود. چارلی چاپلین

عضو بسيار فعال
    8,376 امتیاز ، سطح 27
    38% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 374
    0% فعالیت
    سطح
    27
    248

Cool

سلام ممنون آقای مدرسی،تبریک می گم به خواهرتون ، امیدوارم همه ما معلولین از زندگی خواهر شما درس بگیریم.gol
    شما خود معجزه هستيد،معجزات را به سمت خود بخوانيد و شاهد وقوع آن‌ها باشيد.

گنج سايت
    16,008 امتیاز ، سطح 38
    45% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 442
    0% فعالیت

سطح
    38
    2,951

موافقيد گفتگويمان را با يك معرفي مختصر شروع كنيم؟

بله؛ من حميد اكبري جوكار هستم. سال 1354در تهران متولد شدم و فرزند چهارم خانواده‌ام هستم.

از كي دچار معلوليت شديد؟

يك ساله بودم كه بعد از يك تب شديد دچار معلوليت فلج اطفال شدم.

تا چه مقطعي درس خوانديد؟

تا كارشناسي ارشد علوم سياسي. اين را هم بگويم كه من از سن 19 سالگي براي تامين مخارج تحصيلم مشغول به كارهاي مختلفي از جمله حسابداري، كتاب‌فروشي و نجاري شدم و در نهايت به مربيگري روي آوردم. البته پدرم مشكل مالي نداشت اما براي اينكه بتوانم اعتمادبه‌نفس داشته باشم و روي پاي خودم بايستم، در يك مقطع زماني در اين شغل‌ها مشغول به كار شدم. در واقع، اين پدرم بود كه باعث شد معلوليت را نوعي سكوي پرتاب قلمداد كنم و با پشتكار فراوان به يك آدم موفق تبديل بشوم.

هيچ وقت در راه رسيدن به اين موفقيت‌ها نااميد نشديد؟

چرا؛ بارها نااميد شدم اما توكل به خدا و حمايت‌هاي خانواده‌ام اين نااميدي را از بين برد. در طول سال‌ها كه با بلوغ‌ام همراه بود، با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم كردم و هر وقت خودم را با ساير هم‌سن‌وسال‌هايم مقايسه مي‌كردم، ناراحت مي‌شدم اما به مرور زمان تصميم گرفتم كه تفاوت چنداني با افراد سالم نداشته باشم؛ هرچند كه مي‌دانستم اين تصميم نياز به تلاش بسيار زيادي دارد. در نهايت، با تمرين و ممارست توانستم كارهايي را انجام بدهم كه بسياري از افراد غيرمعلول هم آنها را به سختي انجام مي‌دهند. شايد اگر حمايت خانواده‌ام فقط جنبه مالي داشت، من به اين همه موفقيت نمي‌رسيدم. مسووليتي كه پدرم از سنين نوجواني بردوش من گذاشت، باعث تقويت اعتماد به نفسم شد و در واقع، شكست نااميدي‌هايم را مديون پدرم هستم.

شما متاهل هستيد يا مجرد؟

متاهلم. سال 1384 ازدواج كردم و همسرم هم مدرك كارشناسي ارشد مديريت و تكنولوژي آموزشي دارند و مدرس دانشگاه هستند.

معلوليت شما روي ازدواج‌تان تاثيري نداشته؟

خوشبختانه خداوند، همسر بسيار خوبي را سر راه من قرار داد. البته خانواده همسرم به شدت مخالف اين ازدواج بودند و خانواده خودم هم فاصله فرهنگي را دليل اصلي مخالفت‌شان با ازدواج ما عنوان مي‌كردند. بالاخره با سختي‌هاي بسيار و برخلاف ميل خانواده‌ها با هم ازدواج كرديم و من بسيار از زندگي مشترك‌ام راضي هستم. از طرفي معلوليت من باعث شد همسرم به من افتخار كند؛ چراكه در طول زندگي به او ثابت كردم كه عاشقانه دوستش دارم و براي سرپا نگه داشتن اين زندگي مشترك از هيچ تلاشي دريغ نكردم و نخواهم كرد.

چه شد كه به رشته ورزشي بدنسازي روي آورديد؟

به دليل برخورداري از فيزيك مناسب براي اين رشته ورزشي و با توجه به تشويق‌هاي پدرم، در سال 73 با وجود مشكلات و مشغله‌هاي فراوان در كنار كار و تحصيل شروع به تمرين در رشته بدنسازي كردم و ياد گرفتم كه با اراده و عزم راسخ مي‌توان بر مشكلات پيروز شد و به نشاط و سرزندگي دست يافت. پس از 7 سال تمرين و ممارست مداوم در سال 1380 به‌عنوان مربي بدنسازي و وزنه‌برداري مشغول به فعاليت شدم.

از موفقيت‌‌هاي ورزشي‌تان بگوييد.

من سال 1379 به مقام قهرماني در كشور دست يافتم و يك سال بعد، درسال 1380، در مسابقات آسيايي، اول شدم. در چند تورنمنت بين‌المللي نيز شركت كردم و موفق به كسب مقام اول شدم.

چه عواملي را در موفقيت خودتان موثر مي‌دانيد؟

توكل به خدا، تلاش بي‌وقفه و تمرينات مداوم. من معتقدم با نشان دادن توانمندي‌‌ها مي‌توان اين باور را در اطرافيان ايجاد كرد كه خواستن، توانستن است و همين كه آنها به تلاش و پشتكار من ايمان آوردند، حمايت و تشويق‌‌هايشان نيز آغاز شد. همين مساله باعث شد به روحيه مضاعفي دست پيدا كنم.

استقبال معلولان از باشگاه‌‌هاي بدنسازي چطور است؟

با توجه به مناسب‌سازي دستگاه‌هاي بدنسازي و وزنه‌برداري ويژه جانبازان و معلولان، استقبال اين افراد از اين باشگاه‌‌ها درحال افزايش است و مي‌توان با تمرينات ويژه و كاردرماني به وسيله اين دستگاه‌‌ها، توانايي اين افراد را بالا برد.

در حال حاضر، در چند باشگاه ورزشي مشغول به فعاليت‌ايد؟ آيا مربيگري افراد غيرمعلول را نيز به عهده داريد؟

من در حال حاضر در 3 باشگاه مشغول به فعاليت‌ام و از اين 3 باشگاه، 2 باشگاه مختص افراد غيرمعلول است.

آموزش دادن به افراد معلول و غيرمعلول برايتان متفاوت است؟

واقعيت اين است كه با توجه به مطالعات علمي و تجربيات مفيدي كه طي سال‌‌ها ورزش كسب كرده‌ام، توانسته‌ام ارتباط خوبي از نظر اخلاقي و كاري با شاگردانم برقرار كنم و راهنماي خوبي براي آنها باشم. با اينكه افراد داراي معلوليت شرايط ويژه‌اي در تمرينات دارند اما از نظر من، آموزش و تمرين دادن به اين‌گونه افراد با افراد غيرمعلول هيچ تفاوتي ندارد.

به‌نظر شما زندگي پرتحرك چه تفاوتي با زندگي ‌كم‌تحرك دارد؟

رخوت و سستي، عامل بروز انواع بيماري‌هاي روحي و جسمي است؛ در حالي كه تحرك و ورزش به عنوان عاملي براي جلوگيري از بيماري‌ها محسوب مي‌شود. اينكه انسان از 2 بُعد جسم و روح تشكيل شده و اينكه ورزش موجب تعالي انسان مي‌شود، بر هيچ‌كس پوشيده نيست.

چه توصيه‌اي به معلولاني داريد كه در خانه ماندن را بر فعاليت و تحرك ترجيح مي‌دهند؟

من از آنها يك سوال دارم: تاكنون از بي‌تحركي و رخوت چه چيز مثبتي عايدتان شده؟ زندگي تشكيل شده است از سختي و آسايش و اين تلاش و پشتكار است كه به زندگي معني و مفهوم مي‌بخشد. هيچ‌گاه براي شروع دير نيست. همه معلولان بايد ابتدا توانايي‌هاي خود را بشناسند و با توكل به خدا اولين قدم را بردارند. البته براي شروع هر كاري بايد تلاش كرد و پيروزي دور از دسترس نيست.

به‌عنوان نماينده‌اي از جامعه معلولان، چه انتظاري از مسوولان داريد؟

انتظار دارم كه امكانات ورزشي معلولان را گسترش بدهند و در تمام مناطق كشور با ايجاد باشگاه‌هاي مناسب‌سازي‌شده، معلولان را به ورزش كردن تشويق كنند. معلولي كه مشكل اياب و ذهاب و اشتغال و مسكن دارد، به سختي مي‌تواند ورزش كند و حتي ورزش كردن برايش امري محال مي‌شود. معلولان اگر حمايت شوند، قطعا به نتايج درخشاني دست پيدا مي‌كنند؛ كما اينكه در مسابقات پارالمپيك 2008 معلولان كشورمان انواع مدال‌هاي رنگارنگ را كسب كردند و موج شادي و نشاط را براي جامعه ورزشي و عموم مردم ايران به ارمغان آوردند.

حرف آخر؟

من سال‌ها پيش از طريق يكي از دوستانم با انجمن باور آشنا شدم و ديدم كه در اين انجمن، شرايطي براي معلولان فراهم مي‌شود كه آگاهانه فكر، تلاش و زندگي كنند و به اين باور برسند كه حتي معلوليت مي‌تواند انگيزه‌اي براي موفقيت در زندگي محسوب شود. من از دوستان معلولم مي‌خواهم كه خودشان و توانايي‌هاي ذاتي و اكتسابي‌شان را باور كنند. هميشه مثبت فكر كنند و توكل‌شان به خدا باشد و از زندگي معلولان موفق، درس بگيرند و تلاش كنند. معلوليت، ناتواني نيست؛ بلكه عاملي است براي تلاش بيشتر و انگيزه‌اي است براي موفقيت‌‌هاي بزرگ‌تر. شايد اگر من، خودم، دچار معلوليت نبودم، اين‌قدر اراده نداشتم و مثل يك انسان معمولي زندگي مي‌كردم و به موفقيت‌‌هاي روزمره در زندگي دلخوش بودم. اما معلوليت باعث شد بيشتر زحمت بكشم و از جامعه، لقب «موفق» را بگيرم.

منبع: سلامت
    شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از زندگی گرفت.

ارنستو چهگوارا
    من زندگي را دوست دارم، ولي از زندگي دوباره ميترسم
    دين را دوست دارم ولي از کشيش ها ميترسم
    من قانون را دوست دارم ولي از پاسبانها ميترسم
    سلام را دوست دارم، ولي از زبانم ميترسم
    من ميترسم پس هستم
    اين چنين ميگذرد روز و روزگار من
    من روز را دوست دارم ولي از روزگار ميترسم

گنج سايت
    13,257 امتیاز ، سطح 34
    87% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 93
    30.0% فعالیت
    سطح
    34
    1,196

از همه دوستانی که با معرفی این عزیزان در ایجاد انگیزه کمک می کنن سپاسگزارم
    عضو شورا
    27,333 امتیاز ، سطح 50
    79% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 217
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    برگزیده مسابقه میلاد امام علی(ع)ایجاد کننده بهترین تاپیک به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    50
    3,098

هنگامه صابري

از همان كودكي پرشور بود و حقوق را پيش از آنكه در هاروارد بخواند و به دنبال فلسفه­ ي حقوق بشردوستانه باشد، در مدرسه استثنايي و در مواجهه با كساني كه دوستان نابينايش را آزار مي­دادند به شكل عملي دنبال مي­كرد، هر چند كه در خلال مصاحبه تاكيد مي­كند كه خاطره آن سال­ها و برخورد فيزيكي با دوستان داراي كم ­تواني ذهني­ اش بعد از اينهمه سال از يادش نرفته است و مي­خواهد درباره حقوق اين افراد و بي­توجهي آزارنده نسبت به اين گروه كاري انجام دهد. نابينايي براي هنگامه صابري توجيهي براي سكون و بي­تحركي نبود، تلاش كرد و در همه عرصه­ ها يكتايي خويش را اثبات كرد، شاگرد ممتاز در مدارس استثنايي و عادي، رتبه­ ي سوم كنكور سراسري، نگارش كتاب در كارشناسي ارشد، بورس كانادا و يكسال بعد گرفتن پذيرش از هاروارد و تحصيل در اين دانشگاه تا مرحله­ ي فوق دكترا. چندي پيش براي تعطيلات به ايران آمد و اين امر بهانه ­اي شد تا از او درباره فعاليت­هايش بپرسيم، صميمانه پاسخ مي­گويد و بي تكلف. كه به گفته­ ي خودش وقتي شما در بهترين نقطه ­اي كه مي­بايست قرار بگيريد، مي ­ايستيد اين جايگاه چنان تواضعي به شما مي­دهد كه نيازي به اثبات خود پيدا نمي­كنيد، گويي قرار گرفتن در جايگاه دانشجوي فوق دكتري حقوق از هاروارد براي او به همين معناست.
    · لطفا خودتان را معرفي كنيد و درباره دلايل نابينايي خود توضيح دهيد.
    من هنگامه صابري هستم، متولد 1355 از تهران. دليل معلوليت من RP است كه ريشه در ژنتيك و مشكل شبكيه دارد و مادرزادي است. در اين نوع نابينايي تا دو سالگي ميزاني از ديد وجود دارد و پس از آن كودك نابينا مي­شود. با توجه به اينكه پيش از دو سالگي را به ياد نمي­­آورم، ميزان ديدم به همين شكل بوده است.

و در ادامه...

مدیر بخش کلینیک
    39,241 امتیاز ، سطح 61
    15% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,109
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    برگزار کننده مسابقه عکاسی با موضوع وسایل کمکیبهترین کاربر به انتخاب دور اول شورا

سطح
    61
    6,312

Smile معلول موفق

فیلمی از خانم زهره اعتضاد که معرفی شده بودند از مستند بازو
    قسمت اول
    قسمت دوم
    قسمت سوم

فیلمی از خانم دکتر بهاره هنروپرور
    قسمت اول
    قسمت دوم

فیلمی از جوانی کارآفرین و موفق
    دانلود

فیلمی از معلولی که دماوند را فتح کرد
    دانلود
    ===============================
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

امام علی (ع): اندیشیدن به خوبیها، آدمی را به انجام دادن آن برمی‌انگیزاند.

عضو فعال
    4,607 امتیاز ، سطح 19
    90% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 43
    0% فعالیت
    سطح
    19
    150

محمد رضا شاهی

33 ساله، کارشناس زبان و ادبیادت انگلیسی و مترجم.وی تاکنون آثار زیادی را ترجمه کرده است که نام این آثار به گوش طراحان و مهندسان بسیار آشناست.از جمله آثار وی
    1- طراحی آشپزحانه
    2- طراحی معماری
    3- خود آموزی انرژی خورشیدی
    4- آنچه طراحان میدانند.
    وی علیرغم معلولیت جسمی و حرکتی دارا ی پشتکار بسیار بالایی است و علیرغم شهرت خوبی که دارد در این سایت حضور گنامی دارد ...
    من به عنوان بک ایرانی به ایشان افتخار میکنم و از صمیم قلب برای ایشان آرزوی توفیق دارم.

گنج سايت
    37,164 امتیاز ، سطح 59
    43% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 686
    36.6% فعالیت

سطح
    59
    6,589

تو همین اسپشیال هم کم معلول موفق نداریم ها ... بگم نه بگم کی ؟

عضو فعال
    4,607 امتیاز ، سطح 19
    90% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 43
    0% فعالیت
    سطح
    19
    150

سلام.خانمی پپر.آقای شاهی از اعضای همین سایته.gol
صفحه 11 از 19 نخست ... 910111213 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 187

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)