alt
صفحه 2 از 172 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1718

موضوع: ازدواج معلولین

1. 11,985 امتیاز ، سطح 33
    5% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 665
    0% فعالیت
    سطح
    33
    تشکر شده 1,611 بار در 458 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#11 1389/05/27, 19:54
    اين مباحث اگر چه به قول حسين تكراريه اما به نظر من بازم جاي بحث داره. اما افسوس كه هيچ تاثيري نداره.اما من اينبار كاملا رك حرف ميزنم ..........
    قاصدك جان اينجا از اين بحثا خيلي شده. خيليها اومدند خيلي شعارهاي قشنگ دادند. كه مثلا معلولين بايد ازدواج كنند....معلولين بايد با هم ازدواج كنند..... معلولين ميتونند بهتر همديگه رو بفهمند و به هم كمك كنند ......و............
    اما در عمل چي ميبينيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اينكه پسرهاي معلول حاضر نميشند با يه دختر معلول ازدواج كنند. ترجيح ميدنند با يه دختر سالم ازدواج كنند تا يه دختر معلولي كه خيلي بهتر و فهميده تر از اون دختره سالمه. پسرهاي معلول خيليييييييييييييييييي بيستر از پسرهاي سالم به ظاهر اهميت ميدند.
    انشالله كه همه بچه هايي كه ازدواج كردند خوشبخت بشند. اما من از هر كدوم از بچه هاي اين سايت كه ازدواج كرده پرسيدم كه چرا با يه معلول ازدواج نكرديد؟؟؟ همه متفق القول گفتند خواستيم نشد، گشتيم پيدا نشد
    وقتي معلولين همديگه رو نميپذيرند و درك نميكنند ................حالا بيايد شعار در مورد ازدواج معلولين بديد.
    19 کاربر مقابل از فاطیما عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1112, 3aeed, aram, ghasedak, hamideh1979, maryam.soheyli, masaeli66, mehri61, moslemtaheri, r8041, rezaa, Rozita, SerenaD, Vahid2019, حمیدرضا, روژین72, سروش, ماهتاب, نشاط
    فاطیما آنلاین نیست.

2. 30,060 امتیاز ، سطح 53
    29% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 790
    0% فعالیت
    سطح
    53
    تشکر شده 4,143 بار در 1,459 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#12 1389/05/27, 20:07
    ممنون فاطیما جان من هم همین اظهار صزیح رو می خوام اما لطغا در مورد ریشه های این مسأله هم دقیقا اظهار نظر نمایید چون نظر امثال شماها می تونه خیلی مثمر ثمر واقع بشه
    4 کاربر مقابل از ghasedak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. masaeli66, mehri61, حمیدرضا, نشاط
    golعاشق خالق باش تا معشوق خلق شویgol

برداشت از مطالب اینجانب با ذکر آدرس سایت اسپشیال به عنوان منبع بلامانع است.
    ghasedak آنلاین نیست.

3. 10,386 امتیاز ، سطح 30
    73% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 164
    0% فعالیت
    سطح
    30
    تشکر شده 1,035 بار در 438 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#13 1389/05/27, 22:32
    به نظر من هم ازدواج معلولها با هم بهتره ولی کاش خانواده ها هم راضی می شدند
    حداقل میتونند تا حدی همدیگر درک کنند
    8 کاربر مقابل از Rozita عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. azam.1233, ghasedak, maryam.soheyli, masaeli66, mehri61, r8041, حمیدرضا, نشاط
    Rozita آنلاین نیست.

4. 69,814 امتیاز ، سطح 82
    4% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,636
    0% فعالیت
    سطح
    82
    تشکر شده 10,690 بار در 2,489 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#14 1389/05/27, 23:18
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatima نمایش پست ها
    اين مباحث اگر چه به قول حسين تكراريه اما به نظر من بازم جاي بحث داره. اما افسوس كه هيچ تاثيري نداره.اما من اينبار كاملا رك حرف ميزنم ..........
    قاصدك جان اينجا از اين بحثا خيلي شده. خيليها اومدند خيلي شعارهاي قشنگ دادند. كه مثلا معلولين بايد ازدواج كنند....معلولين بايد با هم ازدواج كنند..... معلولين ميتونند بهتر همديگه رو بفهمند و به هم كمك كنند ......و............
    اما در عمل چي ميبينيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اينكه پسرهاي معلول حاضر نميشند با يه دختر معلول ازدواج كنند. ترجيح ميدنند با يه دختر سالم ازدواج كنند تا يه دختر معلولي كه خيلي بهتر و فهميده تر از اون دختره سالمه. پسرهاي معلول خيليييييييييييييييييي بيستر از پسرهاي سالم به ظاهر اهميت ميدند.
    انشالله كه همه بچه هايي كه ازدواج كردند خوشبخت بشند. اما من از هر كدوم از بچه هاي اين سايت كه ازدواج كرده پرسيدم كه چرا با يه معلول ازدواج نكرديد؟؟؟ همه متفق القول گفتند خواستيم نشد، گشتيم پيدا نشد
    وقتي معلولين همديگه رو نميپذيرند و درك نميكنند ................حالا بيايد شعار در مورد ازدواج معلولين بديد.
    صحبت شما رو تایید می کنم . من بعنوان یک پسر شاهد هستم که اکثر معلولین پسر مایل هستن با دخترسالم ازدواج کنن ...
    البته بحث معلولیت نیست ها !
    کلاً ازدواج جنس مرد اینطوریه ! یعنی یه مرد میخواد با بهترین دختر ازدواج کنه !
    خیلی وقتا دیدم ، برای مثال دوستای خودم ، میرن هزار کار خلاف و اغلب غیر شرعی میکنن ، و بعد از اینکه عشق و حالشون تموم شد ، میگردن دنبال یک دختره به قول معروف آفتاب مهتاب ندیده و تازه ... چادری !! ...
    من خودم اگر دختری هم پیدا بشه که معلولیتش در حد خودم باشه و البته در شهر خودم هم باشه ، اگر از نظر فکری و این حرفا به هم نزدیک باشیم حتماً با اون ازدواج میکنم ... و الا توی فامیل دختر سالم زیاد هست ... توی انتخاب من سخت تصمیم میگیرم .

این دیگه مشکل فرهنگی مردم ما هست .... دختری که حتی انگشت شصت پا نداشته باشه با اینکه پاش تو کفشه و توی دید نیست برای ازدواج ردش میکنن !!
    اصلاً مشکل ازدواج دختر ها خیلی حاد هست ! ... پسرا بالاخره یه غلطی میکنن !....
    من یکی دو قسمت یک سریال رو در شبکه سه دیدم به اسم جراحت ، دختر عمو و پسر عمویی بودن که 4 سال محرم بودن اما ازدواج نکرده بودن ، دختره از پسره باردار شده بود ، و پزشک تشخیص داده بود نمیتونن بچه دار شن ! پیش خودم فکر میکردم حالا اگر اینا نخوان ازدواج کنن ، پسره خوب از هیچ جاش نمیشه فهمید قبلاً دختری توی زندگیش بوده ، اما تکلیف این بنده خدا دختره چیه که هم باردار شده ، هم باید سقط کنه ، و هم باید برچسب بیوه روش بخوره !
    متاسفانه مردم حتی بیشتر خود خانم ها دیدشون نسبت به زن اینطور هست که زن برای تر و خشک کردن مرد ، پخت و پز ، شستن لباس ، خرید ، خوابیدن ، باردار شدن ، بچه سالم به دنیا آوردن و .... هست !
    اول باید دید خود خانم ها نسبت به خودشون عوض شه تا بلکه مرد ها هم تحت تاثیر قرار بگیرن ...
    بخش اعظم این خانم ها همین مادران این آقایان هستن !! مادران ما دوست دارن پسرشون با بهترین ، خوشگلترین ، سالم ترین ، با سواد ترین ، ترین ترین ترین دختر ازدواج کنن ! حتی اگر از گذشته کثیف پسرشون مطلع باشن ، حتی اگر پسرشون بیکار باشه معتاد باشه و ..... همین مادرها وقتی خودشون دختر معلولی داشته باشن ، خیلی راحت یک داماد معلول رو در جمع خودشون راه میدن و حتی حمایتش میکنن ....
    26 کاربر مقابل از حسين عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1112, 3aeed, aram, azam.1233, Darkub, ghasedak, hamideh1979, l0ov3, majid-, maryam.soheyli, masaeli66, mehri61, nazdel, r8041, rezaa, roz dj, SADAF/Z, SerenaD, آیدا, حمیدرضا, رزقرمز, روژین72, سروش, ماهتاب, نارون, نشاط
    از سادگی برخی دختر خانومای سایت خیلی دلخورم .... بیشتر دقت كنید .
    حسين آنلاین نیست.

5. 11,985 امتیاز ، سطح 33
    5% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 665
    0% فعالیت
    سطح
    33
    تشکر شده 1,611 بار در 458 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#15 1389/05/28, 01:21
    باعث شادي و مسرت و البته تعجب من شد كه بالاخره يكي از اقايون اين حرف منو تاييد كردند.
    ممنون اقا حسين........
    حالا بنظر شما كه خودتون يك پسر هستيد علت اين امر چيه؟؟؟ راه حلش چيه؟؟؟

حالا در ادامه ملاحظه ميفرماييد كه هيچ يك از اين اقايوني كه با يه خانم سالم ازدواج كرده اند اينجا هيچ اظهار نظري نميكنند.....................

اما علت از نظر من::
    به نظر من علت كاملا فرهنگيه و ناشي از ديد محدود و جهانبيني كوتاه و سطحي افراد است. ناشي از اينه كه اين اقايون هنوز معلوليت خودشونو كاملا نپذيرفتند (اگر ميگند پذيرفتيم پس هنوز خوشونو نشناختند) و نگران اين مساله هستند كه اگر كنار يه خانم معلول قرار بگيرند معلوليتشون بيشتر مشخص و به قول معروف بيشتر به چشم بياد. اين افراد بخاطر مردم و متناسب با سليقه و خواست اطرافيان زندگي ميكنند و ازدواج ميكنند نه بخاطر اينكه به ارامش برسند و از زندگي لذت ببرند. اين ادما از متفاوت بودن ميترسند و فراري اند. اين ادما اگرچه اكثر سختي كشيده هستند اما از روبرو شدن با چالشهاي زندگي گريزانند.
    اين ادما نياز دارند كه مهارتهاي زندگي رو ياد بگيرند
    11 کاربر مقابل از فاطیما عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. azam.1233, ghasedak, hamideh1979, maryam.soheyli, mehri61, r8041, rezaa, حمیدرضا, ماهتاب, نارون, نشاط
    فاطیما آنلاین نیست.

6. 30,060 امتیاز ، سطح 53
    0% فعالیت
    سطح
    53
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#16 1389/05/28, 11:49
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسين نمایش پست ها
    صحبت شما رو تایید می کنم . من بعنوان یک پسر شاهد هستم که اکثر معلولین پسر مایل هستن با دخترسالم ازدواج کنن ...
    البته بحث معلولیت نیست ها !
    کلاً ازدواج جنس مرد اینطوریه ! یعنی یه مرد میخواد با بهترین دختر ازدواج کنه !
    خیلی وقتا دیدم ، برای مثال دوستای خودم ، میرن هزار کار خلاف و اغلب غیر شرعی میکنن ، و بعد از اینکه عشق و حالشون تموم شد ، میگردن دنبال یک دختره به قول معروف آفتاب مهتاب ندیده و تازه ... چادری !! ...
    من خودم اگر دختری هم پیدا بشه که معلولیتش در حد خودم باشه و البته در شهر خودم هم باشه ، اگر از نظر فکری و این حرفا به هم نزدیک باشیم حتماً با اون ازدواج میکنم ... و الا توی فامیل دختر سالم زیاد هست ... توی انتخاب من سخت تصمیم میگیرم .

این دیگه مشکل فرهنگی مردم ما هست .... دختری که حتی انگشت شصت پا نداشته باشه با اینکه پاش تو کفشه و توی دید نیست برای ازدواج ردش میکنن !!
    اصلاً مشکل ازدواج دختر ها خیلی حاد هست ! ... پسرا بالاخره یه غلطی میکنن !....
    من یکی دو قسمت یک سریال رو در شبکه سه دیدم به اسم جراحت ، دختر عمو و پسر عمویی بودن که 4 سال محرم بودن اما ازدواج نکرده بودن ، دختره از پسره باردار شده بود ، و پزشک تشخیص داده بود نمیتونن بچه دار شن ! پیش خودم فکر میکردم حالا اگر اینا نخوان ازدواج کنن ، پسره خوب از هیچ جاش نمیشه فهمید قبلاً دختری توی زندگیش بوده ، اما تکلیف این بنده خدا دختره چیه که هم باردار شده ، هم باید سقط کنه ، و هم باید برچسب بیوه روش بخوره !
    متاسفانه مردم حتی بیشتر خود خانم ها دیدشون نسبت به زن اینطور هست که زن برای تر و خشک کردن مرد ، پخت و پز ، شستن لباس ، خرید ، خوابیدن ، باردار شدن ، بچه سالم به دنیا آوردن و .... هست !
    اول باید دید خود خانم ها نسبت به خودشون عوض شه تا بلکه مرد ها هم تحت تاثیر قرار بگیرن ...
    بخش اعظم این خانم ها همین مادران این آقایان هستن !! مادران ما دوست دارن پسرشون با بهترین ، خوشگلترین ، سالم ترین ، با سواد ترین ، ترین ترین ترین دختر ازدواج کنن ! حتی اگر از گذشته کثیف پسرشون مطلع باشن ، حتی اگر پسرشون بیکار باشه معتاد باشه و ..... همین مادرها وقتی خودشون دختر معلولی داشته باشن ، خیلی راحت یک داماد معلول رو در جمع خودشون راه میدن و حتی حمایتش میکنن ....
    واقعا ممنونم حسین آقا چه دقیق و موشکافانه و در عین حال شجاعانه به تجریه و تحلیل و ریشه یابی این معضل پرداختید؛ مد نظر من هم همین بحثهای عمیق بود.
    4 کاربر مقابل از ghasedak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. hamideh1979, mehri61, حمیدرضا, نشاط

ghasedak آنلاین نیست.

7. 30,060 امتیاز ، سطح 53
    0% فعالیت
    سطح
    53
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#17 1389/05/28, 11:58
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatima نمایش پست ها
    باعث شادي و مسرت و البته تعجب من شد كه بالاخره يكي از اقايون اين حرف منو تاييد كردند.
    ممنون اقا حسين........
    حالا بنظر شما كه خودتون يك پسر هستيد علت اين امر چيه؟؟؟ راه حلش چيه؟؟؟

حالا در ادامه ملاحظه ميفرماييد كه هيچ يك از اين اقايوني كه با يه خانم سالم ازدواج كرده اند اينجا هيچ اظهار نظري نميكنند.....................

اما علت از نظر من::
    به نظر من علت كاملا فرهنگيه و ناشي از ديد محدود و جهانبيني كوتاه و سطحي افراد است. ناشي از اينه كه اين اقايون هنوز معلوليت خودشونو كاملا نپذيرفتند (اگر ميگند پذيرفتيم پس هنوز خوشونو نشناختند) و نگران اين مساله هستند كه اگر كنار يه خانم معلول قرار بگيرند معلوليتشون بيشتر مشخص و به قول معروف بيشتر به چشم بياد. اين افراد بخاطر مردم و متناسب با سليقه و خواست اطرافيان زندگي ميكنند و ازدواج ميكنند نه بخاطر اينكه به ارامش برسند و از زندگي لذت ببرند. اين ادما از متفاوت بودن ميترسند و فراري اند. اين ادما اگرچه اكثر سختي كشيده هستند اما از روبرو شدن با چالشهاي زندگي گريزانند.
    اين ادما نياز دارند كه مهارتهاي زندگي رو ياد بگيرند
    فاطیما جان تجزیه و تحلیل و ریشه یابی شما هم عمیق و موشکافانه است؛ امیدوارم بحثهای خوب این چنینی تو این تاپیک ادامه پیدا کنه
    3 کاربر مقابل از ghasedak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. mehri61, حمیدرضا, نشاط

ghasedak آنلاین نیست.

8. 7,724 امتیاز ، سطح 26
    29% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 426
    0% فعالیت
    سطح
    26
    تشکر شده 923 بار در 413 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

جواب اولین متن این تاپیک

#18 1389/05/28, 12:33
    کاش شماها می دونستید که من چقدر به دنیال متفاوت بودن با این آدم های عادی که میگید هستم . و چقدر بعضی های قدر نمی دونن . من نمی تونم اینجا توضیح بدم . چون یک مساله کاملا خصوصی هست .
    اونایی که این جملات رو می نویسید با شما هستم . حاصل تفکرات خودتون را که یقین دارم با استقرای محدود به دست اومده به کل آنسان ها تعمیم ندین . ممنون
    5 کاربر مقابل از mansoorfarokhi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. hamideh1979, maryam.soheyli, mehri61, حمیدرضا, نشاط
    mansoorfarokhi آنلاین نیست.

9. 30,060 امتیاز ، سطح 53
    0% فعالیت
    سطح
    53
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#19 1389/05/28, 12:54
    منظورتون اولین متن تاپیک است یا اولین متن صفحه آقای فرخی!؟
    3 کاربر مقابل از ghasedak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. mehri61, حمیدرضا, نشاط

ghasedak آنلاین نیست.

10. 25,915 امتیاز ، سطح 49
    37% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 635
    0% فعالیت
    سطح
    49
    تشکر شده 4,073 بار در 1,743 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#20 1389/05/28, 15:40
    بازم بحث ازدواج بازم این که پسر معلول نمی خوان با دختر معلول ازدواج کن بازم دختر پاک و طهار هست من دیو دو سر
    چرا نمیگید دختر خای معلول دوست دارن با پسر سالم ازدواج کن دلیلشون اینکه خودشون و خانواده هاشون ما پسرا معلول قبول ندارند چرا برای اینکه میگن نمیشه به پسرای معلول تکیه کرد اینا چگونه می خوان خرج خودشون بدن چه برسه زنشون اینا حرفای دختر معلول و خانواده هاشون یا بعضی از دختر و پسرای معلول میگن ما طاقت دیدن یه فرد معلول دیگر نداریم چه برسه باهاش ازدواج کنیم
    فاطیما من از طرف بچه متاهل که زنم سالمه شرکت کردم سوال دارید بفرمائید در خدمتم
    12 کاربر مقابل از مسعود عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. azam.1233, mehregan, mehri61, r8041, r902, rezaa, tanhaei50, حمیدرضا, سروش, ماهتاب, نارون, نشاط
    donyaetarfad@
    صفحه اینستاگرام مارا دنبال بفرمایید
    مسعود آنلاین نیست.

صفحه 2 از 172 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)