alt
صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 1523242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 254

موضوع: ازدواج معلولین و مخالفت خانواده

1. 7,297 امتیاز ، سطح 25
    50% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 253
    0% فعالیت
    سطح
    25
    تشکر شده 280 بار در 68 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#241 1393/08/29, 21:40
    با سلام ودرود به دوستان گلم.گاهی انقدر این ترس از آینده به خود معلولین غلبه میکنه که اگر پسر سالمی با جلب رضایت خانواده هم پا پیش بذاره اطمینانی بهش نمی کنن هم خود فرد معلول وهم خانواده معلول!تمام این بحث ها در سایه ارتقا فرهنگی کل جامعه با تلاش خود معلولین عزیز قابل حله،در فقر مهارتهای اجتماعی افراد چه سالم وچه غیر سالم هیچ تردیدی نیست!
    8 کاربر مقابل از 30664 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, eBRAHIMV, laleh6, Mojtaba, montazer65, shahrashub, باران بهاری, فاطیما
    30664 آنلاین نیست.

2. 3,345 امتیاز ، سطح 16
    74% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 105
    0% فعالیت
    سطح
    16
    تشکر شده 51 بار در 13 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#242 1393/09/15, 19:13
    با سلام این موضوع بستگی به دیدگاه خانواده داره به طور مثال خانواده من بیشتر اصرار داشت که من با یک معلول که معلولیت متناسب با من باشه ازدواج کنم در نهایتم من که معلول cp هستم با همسرم که پولیو است ازدواج کردم الانم با دو تا دخترمون جدا از دو خانواده ها زندگی می کنیم در زمانیم که می خواستیم ازدواج کنیم همسرم رو اول مادرم دید و انتخاب کرد و هیچ مخالفتی نه از خانواده من بود نه خانواده همسرم فقط ما توکل به خدا کردیم و زندگیمونو شروع کردیم واین حرف من اصلا شعار نیست که بگم خداهم همیشه تو زندگی کمک ما بوده و مارو کمک کرده چون خودم در لحظه لحظه زندگیم این حس کردم امیدوارم بقیه بچه ها هم به خدا توکل کنند و موفق باشند.
    8 کاربر مقابل از davood199 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, azam.1233, eBRAHIMV, laleh6, m.bagheri, Mojtaba, shahrashub, نیلوفر
    davood199 آنلاین نیست.

3. 11,985 امتیاز ، سطح 33
    5% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 665
    0% فعالیت
    سطح
    33
    تشکر شده 1,611 بار در 458 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#243 1393/09/15, 23:03
    سلام
    خیلی ساده و واضح عرض میکنم خدمتتون..
    بیاید واقع بین باشیم... واقعیت اینه که اکثر پسرهای معلول در درجه اول ترجیح میدهند با یه دختر سالم ازدواج کنند.. در درجه دوم هم ترجیح میدهند با یه دختر سالم ازدواج کنند و .. و.. و.. ..و در نهایت در درجه آخر اگر مجبور بشند با یه دختر معلول ازدواج میکنند... اونم معلولیتش باید حتما حتما چندین درجه کمتر از خودشون باشه و خیلی کم به چشم بیاد.
    کم نیستند آقا پسرای معلولی که با دخترای سالم ازدواج کردند...
    اما بسیار کم اند دختر خانومای معلولی که با پسر سالم ازدواج کرده باشند...
    حالا باید گفت چرا؟؟؟ این اختلاف فاحش دلیلش چیه؟
    آیا فقط مخالفت خانواده هاست؟؟
    مسلما نه...
    خواست خود آقایون بسیار مهم تر و تاثیر گذارتر از مخالفت خانواده هاست.. مخالفت خانواده ها غالبا بهانه است.
    و قصه ادامه دارد...
    10 کاربر مقابل از فاطیما عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, a.aliyari, azam.1233, faeze hajizade, laleh6, Mojtaba, shahrashub, باران بهاری, نیلوفر, یاحسین
    دلگیر نباش...
    دلت که گیر باشد، رها نمی شوی...
    فاطیما آنلاین نیست.

4. 7,297 امتیاز ، سطح 25
    0% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#244 1393/09/16, 15:42
    [quote=فاطیما;551243]سلام
    خیلی ساده و واضح عرض میکنم خدمتتون..
    بیاید واقع بین باشیم... واقعیت اینه که اکثر پسرهای معلول در درجه اول ترجیح میدهند با یه دختر سالم ازدواج کنند.. در درجه دوم هم ترجیح میدهند با یه دختر سالم ازدواج کنند و .. و.. و.. ..و در نهایت در درجه آخر اگر مجبور بشند با یه دختر معلول ازدواج میکنند... اونم معلولیتش باید حتما حتما چندین درجه کمتر از خودشون باشه و خیلی کم به چشم بیاد.
    کم نیستند آقا پسرای معلولی که با دخترای سالم ازدواج کردند...
    اما بسیار کم اند دختر خانومای معلولی که با پسر سالم ازدواج کرده باشند...
    حالا باید گفت چرا؟؟؟ این اختلاف فاحش دلیلش چیه؟
    آیا فقط مخالفت خانواده هاست؟؟
    مسلما نه...
    خواست خود آقایون بسیار مهم تر و تاثیر گذارتر از مخالفت خانواده هاست.. مخالفت خانواده ها غالبا بهانه است.
    و قصه ادامه دارد...
    احسنت صحیح است.
    4 کاربر مقابل از 30664 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, laleh6, shahrashub, باران بهاری
    30664 آنلاین نیست.

5. 7,015 امتیاز ، سطح 24
    93% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 35
    0% فعالیت
    سطح
    24
    تشکر شده 1,648 بار در 426 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#245 1393/09/16, 15:55
    علتشم خودباوری های پوچ و توهمی هایی هس نسل های قدیم و حالا پیاده و حفظش کردن
    که مثلن جنس برتر ...

البته عدم اعتماد به نفس و خود باوری زن ها هس

به صورت معمول .‌‌..
    4 کاربر مقابل از a.aliyari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, eBRAHIMV, shahrashub, باران بهاری
    a.aliyari آنلاین نیست.

6. 12,587 امتیاز ، سطح 33
    91% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 63
    0% فعالیت
    سطح
    33
    تشکر شده 2,120 بار در 531 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

متاصفانه ضعف فرهنگی و باورهای غلط هنوز در جامعه ما وجود دارد

#246 1393/09/17, 01:25
    متاصفانه هنوز هستند کسانی که معلولیت فرزندشان را بعنوان واقعیت قبول نکرده اند و هستند کسانی که با دید غیر انسانی به فرد معلول نگاه میکنند و خود باوری بعضی از افراد معلول را تحت شعاع فکری و باور غلط و اشتباه خود دارند
    بیاد دارم یکی از دوستان ، دختر خانومِ سالمی را برای ازدواج به من پیشنهاد دادند و قرار شد دختر خانوم در سفر زیارتی که به مشهد دارند من و ایشان هم دیگر را دور حرم ببینم سر وقت سر قرار رفتم دیدم که دختر خانوم از دیدن من جا خورد بعد سلام و علیک ناگهان دیدم ایشان خیلی عصبی هستند پرسیدم میبخشید شما رو خیلی بهم ریخته میبینم که با فریاد گفت دوستم چطور جرات کرده شما رو به من پیشنهاد بده فکر کرده من با آدم معلول ازدواج میکنم خیلی خونسرد بهش لبخند زدم و گفتم خانوم محترم این دیگر عصبانیت ندارد هیچ انسانی کسی را اجبار به ازدواج نمیکند اما سوالی از خدمت شما دارم اکنون که دارید تشریف میبرید اگر خدای ناکرده با ماشینی تصادف کردید و حادثه ای برای شما پیش بیاید که پایتان را ازدست دهید آنوقت دیگر شما انسان نیستید؟! دیدم چشمانش زمین را میگردد و با احترام خداحافظی کردم و جدا شدم
    خب این نگرش منفی را باید از جامعه زدود البته با فرهنگ سازی
    6 کاربر مقابل از shahrashub عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, 30664, faeze hajizade, Mojtaba, باران بهاری, نیلوفر
    gol
    خوشبختى در دستان من توست اى دوست بدنبال چه هستى
    golgol
    shahrashub آنلاین نیست.

7. 7,297 امتیاز ، سطح 25
    0% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#247 1393/09/17, 16:35
    تن آدمی شریف است به جان آدمیت.دوستان معلول مجرد زیادی در این فروم وسایتهای دیگه هستند ولی جالبه که بیشترین ناباوری وبیشترین جفا رو خودشون نسبت به خودشون روا دارند!
    3 کاربر مقابل از 30664 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, faeze hajizade, باران بهاری
    30664 آنلاین نیست.

8. 12,897 امتیاز ، سطح 34
    36% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 453
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر سوم مسابقه عکس و قلم (بهار94)
    سطح
    34
    تشکر شده 2,462 بار در 595 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#248 1393/09/17, 18:07
    بیشتر مطالب دوستان مفید بود و من رو به فکر وا داشت واقعا واقعیت هم همین است هر نوع معلولیتی در کمین هر فردی است یکی از کسانی که من می شناسم دختر خانمی بودند با مشکل بینایی کم که با پسری نابینا قرار بود ازدواج کنند اما این دختر خانم ان پسر را رها کردند و به سراغ فردی با معلولیت پایین تر رففتنذ ان خانم در حال حاضر طی یک سال بینایی یشان را ازدست دادند مثالم در رابطه با خانمها بود تا اول از خودم که خانم هستم در رابطه با خودم قضاوت کنم چرا ما فکر می کنیم همیشه همینطور می مانیم چرا این هم نوع دیگرش یکی از دوستانم قرار بود با اقایی ازدواج کنند حین مراحل اولیه یکی از پزشکان به او خبر داد که ممکن است بیماریش منجر به نابینایی شود ان پسر هم که مشکلی مشابهه خانم داشت مردد شد همانطور که دوستم می گفت می گفت اگر شما نابینا شوید نمی توان زندگی کرد و زندگی کردن سخت می شود و دچار هزاران مشکل می شویم دوستم هم قبول کرد و می گفت ان پسر حق دارد نمی دانم شاید هم دوستم درست می گفت
    3 کاربر مقابل از باران بهاری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Mojtaba, shahrashub, نیلوفر
    أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ
    دستی که گل اهدا می کند
    حودش هم بوی گل می گیرد
    باران بهاری آنلاین نیست.

9. 12,587 امتیاز ، سطح 33
    91% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 63
    0% فعالیت
    سطح
    33
    تشکر شده 2,120 بار در 531 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

با درودی خوش

#249 1393/09/17, 19:57
    نقل قول نوشته اصلی توسط باران بهاری نمایش پست ها
    بیشتر مطالب دوستان مفید بود و من رو به فکر وا داشت واقعا واقعیت هم همین است هر نوع معلولیتی در کمین هر فردی است یکی از کسانی که من می شناسم دختر خانمی بودند با مشکل بینایی کم که با پسری نابینا قرار بود ازدواج کنند اما این دختر خانم ان پسر را رها کردند و به سراغ فردی با معلولیت پایین تر رففتنذ ان خانم در حال حاضر طی یک سال بینایی یشان را ازدست دادند مثالم در رابطه با خانمها بود تا اول از خودم که خانم هستم در رابطه با خودم قضاوت کنم چرا ما فکر می کنیم همیشه همینطور می مانیم چرا این هم نوع دیگرش یکی از دوستانم قرار بود با اقایی ازدواج کنند حین مراحل اولیه یکی از پزشکان به او خبر داد که ممکن است بیماریش منجر به نابینایی شود ان پسر هم که مشکلی مشابهه خانم داشت مردد شد همانطور که دوستم می گفت می گفت اگر شما نابینا شوید نمی توان زندگی کرد و زندگی کردن سخت می شود و دچار هزاران مشکل می شویم دوستم هم قبول کرد و می گفت ان پسر حق دارد نمی دانم شاید هم دوستم درست می گفت
    دوست خوبم شاید دو معلول در یک سطح باهم ازدواج کنند مشکلاتشان دو چندان شود اما هیچ مشکلی لاینحل نمیباشد بلکه به مشارکت و تلاش بیشتر هر دو نیاز میباشد حال این دو باید بییند میتوانند با این مشکلات موجود کنار بیایند یا نه وقتی یک طرف میترسد همان بهتر که این ازدواج صورت نگیرد چون ترس و اینکه کسی اجازه دهد ترس دیگران در روح آنها نفوذ کند خود در آینده مایه دردسر و مشکلات حادتری میگردد پس آن دختر و آن پسر اگر از ازدواج و تصمیمشان پشیمان شدند بهترین کار را انجام داده اند مسلم هیچ کس در این دنیا بدون سرنوشت زیبا نمیماند مگر خود بترسد و خود بر این باور نباشد هر وقت آدمی ایمان داشته باشد بهترین شوهر یا بهترین زن را خواهد گرفت و زندگی خوبی خواهد داشت مطمئن باشید اینگونه خواهد بود مگر خود فرد دچار تردید گردد یا نخواهد خود خوب باشد و خوب زندگی کند اینجاست که میگویند خود کرده را تدبیر نیست البته هر زمان آدمی به خود باوری برسد زندگیش متحول میشود
    با درودی فراوان فردین داوری
    4 کاربر مقابل از shahrashub عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. davood199, Mojtaba, باران بهاری, نیلوفر
    gol
    خوشبختى در دستان من توست اى دوست بدنبال چه هستى
    golgol
    shahrashub آنلاین نیست.

10. 3,345 امتیاز ، سطح 16
    74% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 105
    0% فعالیت
    سطح
    16
    تشکر شده 51 بار در 13 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#250 1393/09/18, 20:36
    من با نوشته آقای شهر آشوب موافقم زندگی مشترک دو معلول فراتر از بقیه زندگی هاست . زندگی دو معلول هر لحظه اش همکاری و همیاری است . زن و مرد معلول باید کمبود های جسمی هم دیگر و بپوشانند تا زندگیشون به خوبی سپری بشه . چیزی که در نوشته قبلی خودم گفتم بازم میگم اینکه توکل به خدا خیلی مهمه این چیزی که می گم به من ثابت شد . ازدواج اتفاقی که می تونه زندگی انسان چه معلول ویا سالم را تغییر بده و درهای رحمت خدا رو به روی انسان باز کنه اتفاقی که برای خود من افتاد ، من قبل از ازدواج چند سال بیکار بودم هر چی تلاش می کردم نمی تونستم شغلی برای خودم پیداکنم ولی بعداز ازدواج دو روز بعد از مراسم ازدواجم مشکل اشتغالم هم حل شد بعدم خدا دختر اولم رو بهم داد و زندگیمون شیرینتر شد امیدوارم بچه با توکل به خدا و انتخابی درست زندگی خوبی داشته باشند.
    3 کاربر مقابل از davood199 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 30664, faeze hajizade, shahrashub
    davood199 آنلاین نیست.

صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 1523242526 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)