alt
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: کافی شاپی که چهل شغل برای معلولان ایجاد کرده است

1. 12,810 امتیاز ، سطح 34
    23% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 540
    99.9% فعالیت
    جایزه ها:
    Activity Award
    سطح
    34
    تشکر شده 1,104 بار در 545 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

کافی شاپی که چهل شغل برای معلولان ایجاد کرده است

#1 1396/04/06, 11:47

کافی شاپی که چهل شغل برای معلولان ایجاد کرده است

کافي شاپ «بيتی و بوز کافی (Bitty and Beau's Coffee) در ژانويه 2016 میلادی افتتاح شد. همه‌ی چهل کارمند اين رستوران دارای سطحی از معلوليت و اختلالات رشدی از جمله سندروم دان، اوتيسم و فلج مغزی هستند. البته برای بیماری برخی از آنها، تشخيص رسمی و قطعی داده نشده است. اين رستوران که در ويلمينگتون کارولینای شمالی واقع شده است، دو مدير سالم و غير معلول دارد.

خانم امی رايت (Amy Wright) که همراه با شوهرش، بن رايت (Ben Wright) اين کافی شاپ را تأسيس کرده است، هميشه در آرزوی انجام کاری بود که بتواند برای معلولين و افراد ناتوان علی الخصوص برای دو فرزند خود به نام‌های بيتی (Bitty) 7ساله و بو (Beau) 12ساله که هر دوي آنها، دچار سندروم دان هستند، مثمر ثمر واقع شود. البته اين کافی شاپ نيز به نام اين دو نامگذاری شده است.

امی توضيح داد که او و همسرش دارای دو فرزند مبتلا به سندروم دان به عنوان يک بیماری غير شايع هستند که از اين بابت نيز هيچگونه احساس ناخوشایندی ندارند و از اين که از اين دو کودک مبتلا به سندروم دان مراقبت می‌کنند، سپاسگزار خداوند هستند.

اين خانم به واشنگتون پست گفت: «ما هميشه مي‌گوييم که بليط بخت آزمايي ما، دو بار برنده شده است. اين چيزي است که هميشه دوست داريم، آن را بيان کنيم.»

امي پس از برگزاري کنسرت‌ها و گردهمايي‌هاي برخي از حاميان و جمع‌آوري کنندگان کمک‌هاي مالي، تصميم گرفت تا با تأسيس رستوران «بيتي و بوز کافي» در مورد افراد ناتوان و معلول، آگاهي‌بخشي کند و به جامعه نشان بدهد که کافي شاپ خانوادگي آنها مي‌تواند چه کارهايي را انجام دهد.

امي همچنين به واشنگتون پست گفت: «اين تجربه‌ي ناب، حول محور افرادي مي‌گردد که دچار اختلالات رشدي و ناتوانايي‌هاي ذهني هستند، کارها را خودشان انجام مي‌دهند و در خط مقدم اين تجارت انجام وظيفه مي‌کنند، نه اينکه در زير زمين و يا انبار‌ها مشغول باشند. به نوعي يک پديده‌ي خاص است. من نمي توانم روي هيچ روش ديگري به جز اين روش فکر کنم.»

البته جامعه نيز به شدت از اين کار استقبال کرد. کافي شاپ «بيتي و بوز کافي» در آغاز کار حدود 500 متر مربع وسعت داشت. اين تيم به سرعت متوجه شد که مکان اوليه، گنجايش تجارت آنها ندارد و بايد به مکاني بزرگتر انتقال پيدا کند و اين کار نيز انجام شد.

امي اضافه کرد:
    «جامعه نيز از همان روز اول، ما را با آغوشي باز پذيرفت. فضا و محيط اين کافي شاپ سرشار از انرژي مثبت و ابراز محبت است. چيزي که به شدت اهيمت دارد، اين است که همه‌ي افراد، محترم و با ارزش شمرده مي‌شوند.»

تيم کافي شاپ «بيتي و بوز کافي» در نظر دارند که مأموريت خود را به چارلستون در کاروليناي جنوبي توسعه دهند. امي تصميم ندارد تا پيش از تغيير ديد و نگاه مردم نسبت به افراد ناتوان و معلول، دست از اين کار بکشد.

امي گفت: «من فکر مي‌کنم که بايد به تعريف کردن داستان خودمان ادامه دهيم تا مردم در مورد افراد ناتوان و معلول به گونه‌اي ديگر، فکر کنند.»

منبع: تابناک
    کاربر مقابل از یزدان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: nazdel
    [CENTER][I][SIZE=5][COLOR=Red]آنچه دلم خواست نه آن می شود[/COLOR]
    [COLOR=Teal]goll[COLOR=SeaGreen]هر چه خدا خواست همان می شود[/COLOR]goll[/COLOR][/SIZE][/I]
    [/CENTER]
    یزدان آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)