alt
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: این اسکیت‌باز حرفه‌ای پا ندارد + تصاویر

1. 12,810 امتیاز ، سطح 34
    23% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 540
    99.9% فعالیت
    جایزه ها:
    Activity Award
    سطح
    34
    تشکر شده 1,104 بار در 545 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

این اسکیت‌باز حرفه‌ای پا ندارد + تصاویر

#1 1396/02/19, 21:08

این اسکیت‌باز حرفه‌ای پا ندارد

وقتی «ایتالو رومانو» از برزیل پاهای خود را در تصادف با قطار از دست دارد فکر کرد زندگی‌اش به پایان رسیده است اما بعد از کشف استعداد طبیعی خود در اسکیت بورد دیگر به گذشته نگاه نکرد. ایتالو اکنون یک اسکیت‌باز حرفه‌ای 27 ساله است که به دور دنیا سفر می‌کند و به طور منظم با اسکیت‌بازهای سالم رقابت می‌کند، برنده مدال می‌شود و مورد تحسین همگان قرار می‌گیرد. او با شرکت در رقابت‌های متعدد و داشتن اسپانسرهای مختلف، الهام‌بخش سایر معلولان و آنهایی است که با نقص عضو متولد شده‌اند.

ایتالو وقتی ۱۱ ساله بود با دوستانش به سفر کمپینگ رفته بود و تصادفش با قطار در این سفر زندگی او را برای همیشه تغییر داد یا به گفته خودش بهتر کرد. او زیر چرخ‌های قطار گیر کرد و قطار ۱۰ متر او را کشید.

همان طور که خودش می‌گوید: «رهبر گروه مرا دید و شروع به دویدن به سمت من کرد. وقتی دستم را گرفت با همه توانش مرا کشید اما چرخ روی پای من بود. بنابراین او بیشتر کشید. همانجا بود که قطار پای مرا قطع کرد. او مرا روی نیمکت گذاشت. می‌توانستم ببینم او گریه می‌کند اما نمی‌فهمیدم چرا. من متوجه نشده بودم که پاهایم را از دست داده‌ام.»

ایتالو را به سرعت به بیمارستان بردند اما برای نجات پاهایش دیر بود. بعد از گذشت یک ماه در بیمارستان، ایتالو مرخص و به او یک ویلچر داده شد و انتظار برای بازگشت او به حالت عادی آغاز شد.

ایتالو می‌گوید: «من احساس می‌کردم زندگی‌ام محدود شده است. من بسیار چابک و چالاک بودم و در آن لحظه هیچ آگاهی در مورد دسترسی‌هایم نداشتم. اکنون همه جا رمپ است اما در آن زمان نبود. من دوست داشتم مستقل باشم و نمی‌خواستم به دیگران متکی باشم.»

بعد از دیدن یک برنامه در مورد اسکیت‌باز معلول Og de Souza، ایتالو تصمیم گرفت اسکیت را امتحان کند. بنابراین اسکیت پسرعمویش را قرض گرفت و به محض اینکه روی آن نشست و توانست حرکت کند احساس آزادی کرد. از آن زمان او فقط از اسکیت بورد استفاده می‌کند.

او هیچ برنامه‌ای نداشت و فقط می‌خواست کاری که خوشحالش می‌کند انجام دهد و آن اسکیت بود. او همه حرکات را خودش آموخت و بعد درها به رویش باز شدند. او پس از این حادثه زندگی را طور دیگری دید. استعداد او نگاه اسپانسرها را به سویش جلب کرد و طولی نکشید که برای شرکت در مسابقات و تبلیغ برندهای تجاری در رویدادهای مهم به او پول پرداخت می‌شد.

هرچند او هرگز این ورزش را متوقف نکرده اما عوارض آن شروع شده است. وقتی یک فرد معمولی از زمین می‌پرد ضربه آن با انعطاف زانوها جذب می‌شود اما در مورد ایتالو این ضربه به دنده‌هایش وارد می‌شود اما باوجود درد زیادی که تحمل می‌کند همیشه فردی مثبت و شاد است.

منبع: ایسنا
    2 کاربر مقابل از یزدان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Mondayeditor, orange
    [CENTER][I][SIZE=5][COLOR=Red]آنچه دلم خواست نه آن می شود[/COLOR]
    [COLOR=Teal]goll[COLOR=SeaGreen]هر چه خدا خواست همان می شود[/COLOR]goll[/COLOR][/SIZE][/I]
    [/CENTER]
    یزدان آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)