alt
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: قابل توجه دوستانی که دائم میگن معلولین و افراد کم توان در جامعه حضور ندارند

1. 23,793 امتیاز ، سطح 47
    25% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 757
    0% فعالیت
    سطح
    47
    تشکر شده 2,351 بار در 647 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

قابل توجه دوستانی که دائم میگن معلولین و افراد کم توان در جامعه حضور ندارند

#1 1395/06/21, 14:38
    سلام
    به خاطر علاقه ی شدیدم به درس و کتاب،پارسال دوباره ثبت نام کردم برای دانشگاه البته غیرانتفاعی که الف میگی قبلش باید پول ریخته باشی بدتر از دانشگاه آزاد!
    .
    پس از مدتها کشمکش روحی اولین حضورم با ویلچیر رو استارت زدم.مسئولین دانشگاه هم بزرگواری ! کردند منت نهادند که موقع امتحان از طریق پارکینگ که همکف هست مستقیم وارد سالن امتحان بشم.(دیگه همه سالم و من و پنجاه شصت جفت چشم دخترانه و پسرانه و کنجکاو! مشغول رصد کردن زوایای داخلی و باطنی بنده!)
    .
    بگذریم!
    ترم اول که مسئول محترم آموزش خانم... فرمودند با توجه به وضعیت جسمانیت هر امتحانی نیومدی حذف می کنیم در پروندت.
    منم به خاطر مشکل در نوشتن تشریحی سه تا رو نرفتم(تا برای ترمای بعدی یه فکر اساسی بکنم)بعدش هم زد زیر حرفش و گفت بخشنامه اومده فقط دوتا درس مجازه اونم با گواهی پزشک!

بعدش ترم تابستان رو که حداکثر دو درس عمومی و پنج واحد بود رو ورداشتم!

اولی رو 5 دقیقه ای تست زدم و رفتم.دومی از شانس عتیقه ما افتاد با سالروز عقد حضرت علی و حضرت فاطمه!(چه مناسبتهایی که به عمرمون ندیدیم!)
    به سالن آزمون که وارد شدم دیدم خنچه عقد درست کردن بعد سرایدار با یکی از مسئولان آموزش اومدن شروع کردن جابه جایی صندلی ها!با صدای وحشتناک انگار من نامرئی هستم!
    البته قبلش سرایدار افغانی که شعورش بالاتر از بقیه بود به من اشاره کرد و گفت این اینجاست،مسئول محترم هم گفت عیب نداره !!! اون صندلی ها رو اون مدلی کن استادا بشینن!میزا اون مدل!!!

من و تمرکز داغون قبل امتحان!با اونهمه سر و صدا!تازه یادشون هم رفته بود برگه امتحان و پاسخنامه رو بیارن!به همراهم گفتم برو دنبالش!!!
    برگه رسید و دیدم انگار نه انگار بازم کارشون رو دارن ادامه می دن!برگشتم به مسئول آموزش گفتم خانم ...به من پنج دقیقه مهلت بدین امتحانم رو می دم و میرم!با این سر و صدا امتحان با اعمال شاقه هست!یه لبخندی زد و منم گفتم حله لابد!رفت بیرون و باز هم ادامه سر وصدا.نمی دونم چند میشم ولی با توجه به زحماتم حقم 20 بود ولی شک دارم .
    .
    در آخر سخنم اینه یه دانشگاه فرهنگی در بالاشهر تهران که حال و روزش این باشه شما انتظار دارید مردم رفتارشون رو با معلولین و افراد کم توان بهتر کنن؟دولت بیاد حمایت کنه؟

وقتی همه چی شد مذهب و نقش بازی کردن و ریا! میشه همین!
    24 ساعت هم حدیث میاد بیرون که هرکی ناقص یا بیمار شده گناه کرده! پس همه ی شما ها دارید نتیجه ی خطاهاتون رو میدین؟چه از بدو تولد چه بعدها به واسطه ی حادثه!

دیگه حرفی ندارم.متاسفم برای خودم که در کشوری متولد شدم که آلوده ی مذهبی هست که تفکر و تعقل جایی در اون نداره!و برای اینکه زندگی مردمش رو بهبود ندن دائم می گن قسمتت بوده !خواست خدا بوده!
    انگار خدا فقط اینورا اومده به کشورهای دیگه سر نزده!
    4 کاربر مقابل از HoPe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. laleh6, شهلا, مجید110, نیلوفر
    HoPe آنلاین نیست.

2. 82,540 امتیاز ، سطح 89
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,210
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر اول مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر اول مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه شعر و گرافیبهترین کاربر به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    89
    تشکر شده 20,783 بار در 4,222 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1395/06/21, 16:27
    سلام
    واقعا متاسفم
    حالا خوبه به شما اجازه ورود از طریق پارکینگ داده شده
    من ترم اول اولین امتحانم تو مشهد ریاضیات عمومی بود اونم 4 واحد, سالن امتحانات طبقه دوم بود اجازه ندادند طبقه پایین امتحان بدم موقع بالا رفتن آخرین پله تعادلمو از دست دادم و از همون بالا افتادم و سرم با ضربه شدیدی به زمین خورد
    روز امتحانات هم خیلی شلوغه و جلو کلی آدم
    حالا بعدش اورژانس و باقی ماجراها چه سود؟ مهم اینه اجازه ندادند پایین امتحان بدم
    و از دانشگاه دو عدد عصا بهم به ارث رسید که تا ابد ازشون استفاده کنم
    دقت کردم هرچه شهر بزرگتر باشه مسئولین درک بالاتری دارند خودم به شخصه زمان دانشجویی تو زاهدان خیلی اذیت شدم اما هیچ وقت در مقابل حقم کوتاه نیومدم هرچند دوندگی هایی زیاد و خستگی پذیر داشت اما کوتاه نیومدم مسئولین اینجا خیلی درک ضعیفی داشتند
    شعور آدم ها هیچ ربطی به دین و مذهب نداره
    انسان بی دین سراغ دارم از انسان های مذهبی و مدعی بسیار با اخلاق تر
    خیلی از مسئولین ما فرهنگ رعایت حقوق دیگران رو ندارند
    در حالی که احترام به حقوق دیگری از اصول اولیه دینی است که مملکت ما عنوان آن را یدک می کشد

امیدوارم دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم هرچند در وضعیت کنونی بعید می رسد
    4 کاربر مقابل از نیلوفر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. HoPe, laleh6, شهلا, مجید110

---------------

نیلوفر آنلاین نیست.

3. 11,181 امتیاز ، سطح 31
    91% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 69
    0% فعالیت
    سطح
    31
    تشکر شده 899 بار در 224 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1395/06/21, 20:09
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر نمایش پست ها
    شعور آدم ها هیچ ربطی به دین و مذهب نداره
    انسان بی دین سراغ دارم از انسان های مذهبی و مدعی بسیار با اخلاق تر

مثلا کی؟منظورت منم؟
    پ.ن:
    اما خب متاسفانه خیلی از اونهایی که دین ندارند اخلاق مدار هم نیستند
    .
    .
    .
    .
    آقا امید شما هم سخت نگیر،مزه دانشگاه به همین چیزاش هست دیگه!
    3 کاربر مقابل از مجید110 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. laleh6, خزون, نیلوفر
    مجید110 آنلاین نیست.

4. 23,793 امتیاز ، سطح 47
    25% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 757
    0% فعالیت
    سطح
    47
    تشکر شده 2,351 بار در 647 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1395/06/21, 23:52
    نقل قول نوشته اصلی توسط مجید110 نمایش پست ها
    مثلا کی؟منظورت منم؟
    پ.ن:
    .
    .
    .
    .
    تحقیر هیچ مزه ای نداره
    3 کاربر مقابل از HoPe عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. laleh6, خزون, نیلوفر
    HoPe آنلاین نیست.

5. 82,540 امتیاز ، سطح 89
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,210
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر اول مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر اول مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه شعر و گرافیبهترین کاربر به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    89
    تشکر شده 20,783 بار در 4,222 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1395/06/22, 00:56
    نقل قول نوشته اصلی توسط مجید110 نمایش پست ها
    مثلا کی؟منظورت منم؟
    پ.ن:
    .
    .
    .
    .
    من از اعتقادات شما اطلاعی ندارم حالا خودتون رو لو دادید؟ اما انسان ارزشمند و محترمی هستید در حد همین اندازه شناخت کم و مجازی
    اما منظورم در برخوردات واقعی بود نه فضای مجازی,از نزدیک با انسان هایی زندگی کرده ام که دینی نداشته اند و کاملا بر اخلاق و حقوق دیگران واقف بوده اند و از خیلی ها که مدعی دین و مذهب هستند انسان تر بودند.
    مشکل از دین نیست مشکل اینه درصد بالایی از دینداران دینشان ظاهری است و ادعایی بیش نیست (حالا هر دینی که می خواهد باشد)
    بی دین بدون اخلاق هم وجود داره اما موضوع اینه که از دینداران و مملکت دینی انتظار بیشتری وجود داره

نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    تحقیر هیچ مزه ای نداره
    چرا به نظرم تلخ ترین مزه ی ممکن را تحقیر دارد برای من که بسیار تلخ بوده
    4 کاربر مقابل از نیلوفر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. HoPe, laleh6, خزون, مجید110

---------------

نیلوفر آنلاین نیست.

6. 40,391 امتیاز ، سطح 62
    4% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,259
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 6,795 بار در 1,464 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1395/06/22, 02:07
    باید اینقدر حظور داشت که رفته رفته مشکلات کمتر شه با بودن مداوم شما در یک مکان حتما کمکم بهینه سازی هایی خواهد شد که برای نفرات بعدی این مشکلات کمتر میشه
    3 کاربر مقابل از eBRAHIMV عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. HoPe, laleh6, خزون

روزگارا
    تو اگر سخت به من میگیری،
    باخبر باش که پژمردن من آسان نیست؛
    گرچه دلگیرتر از دیروزم،
    گرچه فردای غم انگیز، مرا می خواند؛
    لیک باور دارم دلخوشی ها کم نیست.
    eBRAHIMV آنلاین نیست.

7. 11,181 امتیاز ، سطح 31
    91% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 69
    0% فعالیت
    سطح
    31
    تشکر شده 899 بار در 224 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1395/06/22, 18:32
    نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    تحقیر هیچ مزه ای نداره
    امید عزیز
    من کاملا متوجه هستم که شما چی میگی،چراکه خودم نیز همین حس رو نه در دانشگاه که در اکثر محافل اجتماعی که حضور دارم پیوسته حس میکنم
    چاره ای نیست
    من به شخصه واقعیت تلخ معلولیت رو پذیرفتم
    حالا چرا دانشگاه غیر انتفاعی؟با اون همه هزینه؟پیام نور با شرایط ما بهتر نیست؟
    نمیدونم شاید هم پیام نور رشته مورد نظر شما رو نداشته.
    به هر حال برات آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر نمایش پست ها
    من از اعتقادات شما اطلاعی ندارم حالا خودتون رو لو دادید؟ اما انسان ارزشمند و محترمی هستید در حد همین اندازه شناخت کم و مجازی
    اما منظورم در برخوردات واقعی بود نه فضای مجازی,از نزدیک با انسان هایی زندگی کرده ام که دینی نداشته اند و کاملا بر اخلاق و حقوق دیگران واقف بوده اند و از خیلی ها که مدعی دین و مذهب هستند انسان تر بودند.
    مشکل از دین نیست مشکل اینه درصد بالایی از دینداران دینشان ظاهری است و ادعایی بیش نیست (حالا هر دینی که می خواهد باشد)
    بی دین بدون اخلاق هم وجود داره اما موضوع اینه که از دینداران و مملکت دینی انتظار بیشتری وجود داره

تاس من که خیلی وقته افتاده،صداش چطور به گوش شما نرسیده
    اما خب من از اینکه تاسم افتاده خوشحالم،چون بر این باورم که تازه دوزاری ام افتاده
    شما محبت داری،شما چون خودت خوبی دیگران رو خوب میبینی.
    یاد دوزاری ها و اون باجه های زرد تلفن بخیر
    4 کاربر مقابل از مجید110 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. HoPe, laleh6, خزون, نیلوفر
    مجید110 آنلاین نیست.

8. 15,822 امتیاز ، سطح 38
    22% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 628
    0% فعالیت
    سطح
    38
    تشکر شده 2,172 بار در 595 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1395/06/26, 02:47
    با سلام
    این مشکلات متاسفانه در همه ی دانشگاه های کشور هست، من هفته گذشته یه دوره داشتم تهران یکی از دانشگاه ها، اولا روز اول من و همکاران کلی این دانشگاه دور خوردیم تا سالن رو پیدا کردیم چرا که یه راهنمای درست نصب نکرده بودند، وقتی رسیدیم بماند که همش پله برو بالا و بیا پایین، من با خودم فکر کردم اگر یکی از دانشجویان از ویلچر استفاده کنه تکلیفش چیه؟
    خوب عصر ها زمان اتمام کلاس یه مسافت بسیار طولانی تا درب دانشگاه میبایست میومدیم تا سوار ماشین اونم مینی بوس های قدیمی بشیم، به راننده گفتم آقا چرا همونجایی که صبح پیاده میکنید عصر سوار نمیکنید، با لبخند برگشته میگه خوب بعضی ها برعکس میگن ما میخوایم این مسیر پیاده روی کنیم، چه میتوان گفت؟
    بقدری من تو این چهار روز خسته شدم که گفتم دفعه بعد اصلا شرکت نمیکنم.
    5 کاربر مقابل از laleh6 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, HoPe, مجید110, نیلوفر, یزدان
    «الهی مرا آن ده که مرا آن به»
    laleh6 آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)