ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

گنج سايت
    10,402 امتیاز ، سطح 30
    76% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 148
    0% فعالیت
    سطح
    30
    1,682

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar72 نمایش پست ها
    پیام بالایتان را متوجه نشدم طرف سخن ات با کی هست؟
    ننگ بر شما یعنی چه؟
    با برخي مصاحبه شونده ها. از جملاتي كه واژه سالم را كنار كلمه معلول به كار ميبرن متنفرم!!! مثلا جمله "ازدواج دختر سالم با پسر معلول"، يعني چه سالم؟! معلول ناسالمه؟!!! واژه گان بار معنايي سنگين و تاثيرگذاري دارند، بايد در كاربردشان دقت كنيم.
    هر ضعیفی می تواند بکُشد، اما این قدرتمند است که می تواند زندگی ببخشد.

.:::S a l e h:::.

گوهر سايت
    5,005 امتیاز ، سطح 20
    89% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 45
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    Frequent Poster
    سطح
    20
    1,108

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh نمایش پست ها
    با برخي مصاحبه شونده ها. از جملاتي كه واژه سالم را كنار كلمه معلول به كار ميبرن متنفرم!!! مثلا جمله "ازدواج دختر سالم با پسر معلول"، يعني چه سالم؟! معلول ناسالمه؟!!! واژه گان بار معنايي سنگين و تاثيرگذاري دارند، بايد در كاربردشان دقت كنيم.
    حرفت درست
    آری بنظرم کلی اینه ک واقعا برای یک ازدواج فقط شناخت ومعرفت ودرک متقابل طرفین بهمدیگر مهم است نه فقط معلولیت.
    معلولیت اونم جسم.

کاربر 1 ستاره
    132 امتیاز ، سطح 1
    82% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 18
    0% فعالیت
    سطح
    1
    3

سلام اره واقعا چرا پسرای معلوم حق انتخاب دارن اما دختر ن همیشه و همه جا حق با پسراست

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

کاربر 3 ستاره
    13,708 امتیاز ، سطح 35
    52% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 342
    0% فعالیت
    سطح
    35
    123

پیش فرض پاسخ به بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط sarv نمایش پست ها
    یکیاز علل اصلی این اتفاق رو من در خود دختران میدونم

دختران معلول خودشون رو از اجتماع دور نگه داشتن و وارد اجتماع نمیشن
    تعدادی هم( درصد کمی شون) که گاها حضور پیدا میکنند با آرایش های تند و زننده و رفتار ناسالم بیشتر اجتماع رو از خودشون ترد میکنند و با این رفتارشون باعث جذب افراد بد نیت و .... میشن

من خانواده دختران روهم تا کمی مقصر میدونم( چیزی که خودم بنابه رفت ئو امد کمی با خانواده دختران معلول داشتم کاملا حس کردم)
    هنوز به اون باور نرسیده اند که دخترشون با وجود معلولیت میتونه ازدواج کنه و تشکیل خانواده بده و...

---------- post added at ۲۳:۰۲ ---------- previous post was at ۲۳:۰۱ ----------

یکیاز علل اصلی این اتفاق رو من در خود دختران میدونم

دختران معلول خودشون رو از اجتماع دور نگه داشتن و وارد اجتماع نمیشن
    تعدادی هم( درصد کمی شون) که گاها حضور پیدا میکنند با آرایش های تند و زننده و رفتار ناسالم بیشتر اجتماع رو از خودشون ترد میکنند و با این رفتارشون باعث جذب افراد بد نیت و .... میشن

من خانواده دختران روهم تا کمی مقصر میدونم( چیزی که خودم بنابه رفت ئو امد کمی با خانواده دختران معلول داشتم کاملا حس کردم)
    هنوز به اون باور نرسیده اند که دخترشون با وجود معلولیت میتونه ازدواج کنه و تشکیل خانواده بده و...
    ولی من به شخصه نه خودمو کشیدم کنار نه خارج ازااجتماع بودم ,ولی نه تو اجتماع نه تو فامیل و دوستان کسی امثال مارو ادم خوب بحساب نمیارند من بچشمم دیدم که این حرفو زدند من برای انهایی که فکر میکنند دخترخوب بودن یعنی سالم بودن ظاهری متاسفم .
    دلم از این برخوردها شکسته ولی خدارو شکر اونقدر توان نکه داشتن خودمو دربرابر این ناملایمات زندگی دارم وداشتم که کسی خبر از درد عمیق دلم نداره .
    درد خدا شكر خدا
    گنج سايت
    گنج سايت
    10,442 امتیاز ، سطح 30
    82% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 108
    99.7% فعالیت
    سطح
    30
    2,119

خیلی براتون عجیبه؟

یادتون رفته در جامعه ی مذهبی به دنیا اومدین که زن رو پایینتر از مرد می دونه؟

معلول در ایران تا چند دهه دیگه وضعش همینه تا نسل های قبلی بمیرن و پودر بشن

فقط کسی نگه نگرش ها رو تغییر بدیم .وقتی یه اخلاق کوچک پدر و مادرتون رو نمی تونید عوض کنید جامعه که واقعا سخته.

پس بهتره سخت نگیرید.
    دنبال عدالت هم نباشید.

کاربر 1 ستاره
    809 امتیاز ، سطح 7
    30% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 141
    0% فعالیت
    سطح
    7
    7

سلام
    بخاطر اينکه پسرهاي معلول هم ترجيح ميدهند با يه دختر غير معلول ازدواج کنند... بنابراين دختران معلول از دو سو مورد کم لطفي قرار ميگيرند.. هم مورد بي توجهي پرسهاي سالم هستند و هم مورد بي توجهي پسران معلول...
    مثلا در همين سايت دقت بفرماييد.... پسرهاي معلول سايت که از موقعيت شغلي نسبتا خوبي برخورداند با دختر سالم ازدواج کرده اند و اعتقادشون هم اينه که " ما که از درآمد خوبي برخورداريم پس مي تونيم و لياقتش رو داريم با يه دختر سالم ازدواج کنيم"... به همين سادگي و........
    مدیر بازنشسته
    63,017 امتیاز ، سطح 77
    86% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 233
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    Calendar Award

سطح
    77
    11,696

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa62 نمایش پست ها
    سلام
    بخاطر اينکه پسرهاي معلول هم ترجيح ميدهند با يه دختر غير معلول ازدواج کنند... بنابراين دختران معلول از دو سو مورد کم لطفي قرار ميگيرند.. هم مورد بي توجهي پرسهاي سالم هستند و هم مورد بي توجهي پسران معلول...
    مثلا در همين سايت دقت بفرماييد.... پسرهاي معلول سايت که از موقعيت شغلي نسبتا خوبي برخورداند با دختر سالم ازدواج کرده اند و اعتقادشون هم اينه که " ما که از درآمد خوبي برخورداريم پس مي تونيم و لياقتش رو داريم با يه دختر سالم ازدواج کنيم"... به همين سادگي و........
    ضمن تشكر از اظهار نظرتون در مورد قسمت اول صحبتهاي شما منم دقيقا اين مورد قبول دارم ولي در مورد اينكه معلوليني كه پول و موقعيت شعلي مناسب دارند ....

به نظر من اگر يكم منطقي و خارج از احساسات موضوع بررسي بشه فقط بحث لياقت نيست در بيشتر موارد زندگي دو معلول كنار همديگه بسيار مشكل هست (نمي گم نشدني - مشكل)

خیال
    تو چو باران دلپذیر است

شکفتن در هوایت بی نظیر است

از این پس در غروب ساکت شهر

دل من بی حضورت گوشه گیر است

تاختن تا بينهايت ....

عضو فعال
    3,623 امتیاز ، سطح 17
    44% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 227
    0% فعالیت
    سطح
    17
    230

از دیدگاه من حس تکامل و تکامل گرایی در ذات همه انسانهاست
    هر فردی که در خودش نوعی ضعف و کاستی احساس کنه، واسه ازدواج و ماشدن و انتخاب شریک زندگی دنبال کسی میگرده که این ضعف و کاستی خودش رو نداشته باشه و این عمومیت داره
    البته مواردی خاص هم داریم مثل اینکه:
    فرد معلول در خودش ضعف و کاستی احساس نکنه و یکی مثل خودش رو بپذیره
    فرد معلول درخودش کاستی نبینه و از وجود یه نفر با شرایط خودش در کنارش حس منفی و بد در ذهنش خطور نکنه
    یا فرد سالم در طرف مقابلش(معلول) اینقد توانایی ببینه و طرف مقابل واسش جذاب و همسو با ملاک های ازدواجش باشه که همه اینها باعث بشه معلولیت طرف مقابل بچشم نیاد و کم رنگ بشه (که خب در این صورت همراهی خانواده فرد سالم هم خیلی مهمه، همین چند شب پیش ماه عسل فرد روشندلی رو نشون داد که 10 ساله میخاد با یه دختر سالم ازدواج کنه و خانواده دختر مخالف اند)

من در اطرافیانم ازدواج های معلول با معلول سراغ دارم که زندگی شاد و خوبی دارن
    مثلا ازدواج دوتا ناشنوا باهم یا ازدواج یه پسر وبلچری با یه دختری که با عضا راه میرفت یا ازدواج دوتا معلول قطع عضو
    و ازدواج های سالم با معلولی که به شکست ختم شد متاسفانه
    ازدواج یه پسر ناشنوا با یه دختر شنوا
    ازدواج یه پسر ویلچری با دختر سالم(البته علت طلاق ایشون بخاطر عدم توانایی پسرذ در ارضا جنسی دختر بود)

در نگاه جامعه ما
    وظیفه یه پسر تامین مالی زندگی هست که اگه نتونه تامین کن، پسر سالم هم بچشم معلول بهش نگاه میشه و پسر معلول هم بچشم سالم
    و همین امر باعث شده که آمار دختران مجرد معلول بشدت بالا باشه
    شخصا موردهایی که ازدواج پسر سالم با دختر معلول دیدم، یه جای کار پسر لنگ میزده
    یا اخلاقی مشکل داشته
    یا . . .
    البته موارد خاص همیشه و همه جا بوده و هست
    دوستش دارم
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)