alt
پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: آیا امیدی هست!؟

1. بخت برگشته

آیا امیدی هست!؟

#1 1394/07/22, 05:57
    سلام
    بنده خیلی از مطالب رو خوندم از پارسال ولی دست و دلم نیومد تاپیک بزنم، حتی عضو هم نشدم هنوز.
    دو ساله تصادف کردم و ضربه مغزی شدم. از شانس خیلی خوبم سمت راست بدنم کاملا صفر شده،
    حس بویایی و چشایی و اون یکی (ج) رو هم کاملا ندارم. شنوایی هم 50 درصده و بینایی 40 درصد.
    خب خودتون فکر کنید چطور میشه همچین آدمی..
    تو این مدت 80 کیلو اضافه وزن پیداکردم!!!
    بخاطر عدم تحرک... شرایط طوریه که نه میتونم خوب بشینم ( مگه با تکیه ) نه اینکه بلند شم (عمرا )
    هنوز امید دارم که خوب شم نمیدونم چرا ولی یه چیزی ته دلم میگه یه شب که میخوابی فرداصبحش سالم بلند میشی...
    نمیدونم دارم خودمو گول میزنم یا ...
    خلاصه بگم هنوز این مشکل رو قبول نکردم و دائما دارم باهاش میجنگم... حتی بخاطرش حاضر نشدم تاحالا ویلچر و ... بگیرم به امید اینکه خوب میشم و اگه ویلچرنشین شدم دیگه ممکنه عادت کنم و ... درصورتیکه توی این حالت هم نمیتونم تکون بخورم...
    راهنمایی میخوام. چه راهنمایی فکری و چه راه حل دادن و ...
    ضمنا اینو هم بگم که هم اختراع داشتم و هم مهندس کامپیوتر هم هستم و .... و این مشکل باعث بیکارشدنم (اخراج) شده... تمام پس اندازم که خرج درمان شده هیچ + 15 میلیون قرض هم بالا آوردم به خاطر همین مشکل.

منتظر نظراتتون هستم

2. 108,905 امتیاز ، سطح 100
    0% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 0
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر اول مسابقه عکس و قلم (بهار94)
    سطح
    100
    تشکر شده 11,129 بار در 2,777 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1394/07/22, 10:08
    دوست عزیز اول ننوشتی که دختری یاپسر؟
    بعدشم بیکاری میخوای خوب شی همین تاحدی که بتونی کارای شخصی خودتو انحام بدی کافیه
    منم اولش مثل خودت بودم ولی دنبال راهکارش کشتمو الانم دارم زندگیمو میکنم
    البته از اینکه این دنیا حقمو خورده شکی درش نیست
    ولی در این باورم که همیشه از بد بدتر هم هست
    خب ما که خودمون نخواستیم اینجوری بشیم پس مسئولیتمون گردن خداست خودش اینجوریمون کرده خودشم باید تلافی کنه وجبران همه نداشته هامونو بکنه...
    7 کاربر مقابل از ***رضـا*** عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, laleh6, soheilaa, خزون, مجید110, نارون, نیلوفر
    ***رضـا*** آنلاین نیست.

3. 5,832 امتیاز ، سطح 22
    57% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 218
    0% فعالیت
    سطح
    22
    تشکر شده 1,392 بار در 319 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1394/07/22, 19:59
    سلام
    بخاطر تصادفی که تو رو به این روز انداخته متأسف نیستم اما متأسفم که می شنوم مثل مجسمه و بی هیچ انگیزه ای زندگی می کنی!!! جلوی حادثه ها رو نمیشه گرفت و بعد حادثه چه کردنها مهمه. من از تولد معلول بودم و ضعفم بیشتر هم شده ولی هدفهایی که دارم سبب شده تا از این دنیا خوشم بیاد.
    با این همه استعدادی که گفتی داری خیلی برام زجر آوره می فهمم خوابی!
    7 کاربر مقابل از محمد حشمتی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, laleh6, meaning, soheilaa, خزون, نارون, نیلوفر
    نمی خواهم آمدنم چون برگی باشد که اول سبز می شود، بعد خشک و دیگر هیچ؛ آن هم برای همیشه.
    محمد حشمتی فر آنلاین نیست.

4. بخت برگشته

#4 1394/07/23, 00:10
    بنده پسر هستم
    اگه بتونم کارای شخصی مو انجام بدم دیگه هیچ غمی ندارم. مشکل اینه حتی برای جزئی ترین کارها هم ...
    انگار کسی از دوستان نمیبینه شایدم میبینن جواب نمیدن.

5. 9,068 امتیاز ، سطح 28
    53% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 282
    0% فعالیت
    سطح
    28
    تشکر شده 582 بار در 153 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1394/07/23, 09:46
    نقل قول نوشته اصلی توسط بخت برگشته نمایش پست ها

هنوز امید دارم که خوب شم نمیدونم چرا ولی یه چیزی ته دلم میگه یه شب که میخوابی فرداصبحش سالم بلند میشی...
    نمیدونم دارم خودمو گول میزنم یا ...
    بخت برگشته عزیز؛ متاسفانه چنین چیزی برای هیچ انسان سالمی(اگر بشود انسان سالمی پیدا کرد وقتی همه انسانها ناقص خلق شده اند) و برای هیچ انسان ناسالمی پیش نمی آید بدنی که تکاملش طی یک دوره تقریبا 70-90 ساله است یک شبه اتفاق بیفتد؛(همانطور که شما یک شبه تصادف نکردید=بخت برگشته نشدید) دنیا و زیست ما زندگی با "محدودیت"هاست هر انسانی اگر آنها را بپذیرد می تواند فراتر از آنها برود نپذیرد هم خودش را عذاب می دهد هم اطرافیان را.
    7 کاربر مقابل از meaning عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, laleh6, soheilaa, خزون, محمد حشمتی فر, نارون, نیلوفر

meaning آنلاین نیست.

6. 108,905 امتیاز ، سطح 100
    0% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 0
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر اول مسابقه عکس و قلم (بهار94)
    سطح
    100
    تشکر شده 11,129 بار در 2,777 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1394/07/23, 10:35
    اینجا نا امیدی معنایی نداره پس بهتره بجای لغات بخت برگشته مینوشتی خوشبین وامیدوار
    باید از نیمکره راست مغزت استفاده کنی همونطور که خیلی از از معلولین خواستندوتونستند که از ادمای سالم هم بهتر باشند وباوجود معلولیت دانشمند شدند

دوست عزیز اعتماد بنفستو بدست بیار وباحوصله مشکلاتو از سرراهت بردار چرا که زندگی بدون مشکل معنایی نداره
    یادت باشه که همیشه اطرافیانت پیشت نخواهند بودپس تا زمانو بیشتراز این ازدست ندادی ازتجربیات دیگران استفاده کنو به خداتکیه کن وموانع رو از سرراهت بردار اونجوری خداهم بیشتر دوستت خواهد داشت
    5 کاربر مقابل از ***رضـا*** عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. laleh6, soheilaa, خزون, محمد حشمتی فر, نارون
    ***رضـا*** آنلاین نیست.

7. 5,832 امتیاز ، سطح 22
    57% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 218
    0% فعالیت
    سطح
    22
    تشکر شده 1,392 بار در 319 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1394/07/23, 14:36
    بنده پسر هستم
    اگه بتونم کارای شخصی مو انجام بدم دیگه هیچ غمی ندارم. مشکل اینه حتی برای جزئی ترین کارها هم ...
    انگار تو فقط یه آینه گذاشتی جلوت و خودت رو می بینی که سختی رو سرش هوار شده. اگه یه سری به آسایشگاه ها بزنی می فهمی چقدر اوضات از خیلیها بهتره و اگر از زندگی دانشمندی مثل "استیون هاوکینگ" بخونی می فهمی چرا فکر می کنی بخت برگشته ای!
    کاربر مقابل از محمد حشمتی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: ***رضـا***
    نمی خواهم آمدنم چون برگی باشد که اول سبز می شود، بعد خشک و دیگر هیچ؛ آن هم برای همیشه.
    محمد حشمتی فر آنلاین نیست.

8. 20,914 امتیاز ، سطح 44
    19% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 736
    0% فعالیت
    سطح
    44
    تشکر شده 2,732 بار در 880 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1394/07/23, 21:03
    امید هست اما کم است ...

شرایط شما کاملا سخت و دشوار ِ. کنار اومدن باهاش هم سخت تر ازون.

شما توو این دو ساله و اندی هنوز به وضعیتتون عادت نکردین پس کاملا طبیعیه که دست و دلتون به کاری نره!

این وضع هم تا زمانی که به وضعتون عادت نکنید ادامه داره.

نگاه کن این دوستانی هم که از الان شما رو میکوبنو دم از امید میزنن؛ به خودشون که میرسن ناامید ترین فرد کره خاکین، اما واسه بقیه فرشته ی نجاتو امید دهنده زندگی!

پس اول سعی کنید به وضعتون عادت کنید، چون چاره ی دیگه ای هم ندارید. هر وقت خلاص شدین از فکر کردن به این موضوع، خودبخود فکر و عملتون به طرف کارایی که دوس دارین کشیده میشه. این تمام ِ چیزیه که باید درک کنید.

پ.ن طولانی: یه نظری هم در مورد لغت "بخت برگشته" بدم

فکر میکنم لغتی که انتخاب کرده این دوستمون؛ کاملا با شرایطش میخونه!! و کاملا هم یک‌شبه بختشون تغییر کرد! البته من بخت برگشته رو بدبختی معنی نکردم! ممکنه یکی بختش به "خوب" برگشته باشه. خب بازم میشه بهش گفت بخت برگشته!

در هر حال تغییر بخت یا اقبال رو با واژه بخت برگشته میشه اطلاق کرد! درسته شاید موضوع بحثی که ایشون باز کرده ناخوادآگاه فکرو به سمت و سوی بدبختی ببره! ( صرفا جهت توضیح! نه ناامیدی ) اما شما از سِرِّ درون ایشون چه میدونید!

شمایی که میخای به این دوستمون امید بدی چرا خودت به همین واژه بخت برگشته که در ظاهر موضوع کوچیکیه با نگاه امیدوارنه نگاه نمی کنی؟! ( حتی با فرض مطمئن بودن اینکه این دوستمون منظورش بدبختی باشه ) و سوال اینجاست که چطور با این وضع قصد دارین دوستمونو امیدوار کنید!

ممد و رضا باعث شدین من بحرف بیاما

وصدالبته حرف زیاد ِ اما ...

وقت هست اما کم است

و من الله تووقیف
    6 کاربر مقابل از hadi123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, meaning, nazdel, محمد حشمتی فر, نارون, نیلوفر

hadi123 آنلاین نیست.

9. 11,181 امتیاز ، سطح 31
    91% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 69
    0% فعالیت
    سطح
    31
    تشکر شده 899 بار در 224 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#9 1394/07/24, 11:25
    بنده پسر هستم
    سلام
    شرایط سختی داری و بر هیچکسی پوشیده نیست!اما بدان به جایی اومدی که همه شرایط شما رو درک میکنن و کم و بیش خودشون با همین شرایط دست به گریبان هستند!

امیدوارم زودتر با شرایط جدیدی که برات پیش اومده کنار بیایی.
    4 کاربر مقابل از مجید110 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. meaning, محمد حشمتی فر, نارون, نیلوفر
    مجید110 آنلاین نیست.

10. 9,068 امتیاز ، سطح 28
    53% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 282
    0% فعالیت
    سطح
    28
    تشکر شده 582 بار در 153 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#10 1394/07/24, 13:22
    یک چیزی را هم هیچ وقت فراموش نکن حتی اگر فردا از خواب بیدار شدی و دیدی معجزه شده و بختت برگشته و سپید شده و زیر تور والیبال دفاع می کنی، هر وقت چیزی از تو گرفته میشود دلیل بر این نیست که چیزی را از دست داده ای برعکس گاهی چیزی را از دست دادن=چیزی را به دست آوردن و چه بسا خداوند بر کسی منت می گذارد که او را از اداره ای اخراج می کنند از دانشگاه اخراج می کنند از کار و سرمایه ای ورشکست می شود معلول می شود و الخ.
    3 کاربر مقابل از meaning عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. مجید110, نارون, نیلوفر

meaning آنلاین نیست.

پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)