ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    گنج سايت
    گنج سايت
    7,015 امتیاز ، سطح 24
    93% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 35
    0% فعالیت
    سطح
    24
    1,648

پیش فرض درمان ضایعه نخاعی در یزد

سلام

بچه ها نظرتون راجع به این خبر چیه

رمان موفقیت‌آمیز ضایعه نخاع گردنی با سلول‌های بنیادی برای نخستین بار درکشور
    » سرویس: علمي و فناوري - پژوهشي
    کد خبر: 92080300807
    جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۲
    169-12.JPG
    محققان دانشگاه علوم پزشکی یزد با انجام یک طرح تحقیقاتی،‌ موفق به درمان ضایعه نخاع گردنی با تزریق سلول‌های بنیادی شدند.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، این طرح تحقیقاتی توسط محققان کشور در بیمارستان شهید دکتر رهنمون یزد انجام شده است.

دکتر حمید حبوباتی، جراح مغز و اعصاب ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد و از مجریان این طرح، در این باره گفت: در سال های اخیر طرح تحقیقاتی تحت عنوان "تزریق سلول های بنیادی مزانشیمال در بیماران ضایعه نخاعی" در 10 بیمار قطع نخاع کمری انجام شد که از این تعداد در 3 مورد حس و حرکت اندام ها به میزان یک تا سه پنجم برگشت پیدا کرد.

وی با اشاره به این که تزریق سلول‌های بنیادی مزانشیمال در بیمار ضایعه نخاع گردنی برای اولین بار در کشور صورت گرفته است گفت: در این طرح تحقیقاتی تزریق سلولهای بنیادی در محیط کشت جدید و با تکثیر سلولی بیشتر از طرح اول صورت گرفت.

این جراح مغز و اعصاب ادامه داد: در طرح اول سلول‌های بنیادی تا 150 هزار تکثیر شد؛ ولی در طرح تحقیقاتی اخیر میزان تکثیر سلول‌ها به 4 تا 5 میلیون سلول افزایش یافت که انتظار می‌رود این افزایش کمیت و کیفیت سلولی تاثیر بسزایی در پاسخ به درمان داشته باشد.

وی با اشاره به روند انجام عمل موفقیت آمیز تزریق سلول‌های بنیادی مزانشیمال در بیمار ضایعه نخاع گردن تصریح کرد: این عمل بر روی علیرضا شفیق 16 ساله که در سانحه رانندگی دچار آسیب شدید نخاع گردنی شده بود انجام شد که به نوع خود در کشور بی نظیر بود.

دکتر حبوباتی افزود: حس و حرکت 4 اندام واختیار ادرار و مدفوع در این بیمار بطور کامل مختل شده و بعلاوه بیمار دچار دیسترس تنفسی شدید نیز شده بود و به همین دلیل لوله تراکئوستومی برای وی تعبیه شد.

این محقق یزدی با اشاره به این که نخاع گردنی حساس ترین منطقه نخاع است که کلیه مناطق بدن از گردن به پایین را عصب‌دهی می‌کند خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز روش درمانی ثابت شده ای تا به حال برای اینگونه آسیب ها کشف نشده است. لذا بر آن شدیم تا طبق آخرین پروتکل مقالات آمریکایی محیط کشت را عوض کرده و سپس سلول ها را از مغز استخوان لگن بیمار گرفته و تا تعداد 4 تا 5 میلیون تکثیر کنیم.

این جراح مغز و اعصاب یزدی تصریح کرد: پس از گذشت 25 روز، این سلول ها داخل مایع مغزی نخاعی بیمار تزریق شد که خوشبختانه بعد از 2 هفته حس بیمار از ناحیه گردن به پایین 80 درصد بهبود پیدا کرد. همچنین بعد از گذشت یک ماه کنترل ادرار و مدفوع نیز به میزان 80 درصد برگشت و تنفس وی نیز کاملا بهبود یافت.

این محقق تاکید کرد: این پروسه تحقیقاتی تنها بر روی بیماران قطع نخاعی گردن ، پشتی و کمر قابلیت انجام دارد که بیش از 3 ماه از ترومای آنها نگذشته باشد و بیمار هیچ گونه حس و حرکتی نداشته باشد.

وی گفت: به منظور انجام این عمل بر روی بیماران مزمن باید تامین اعتبار کافی و تحقیقات بیشتری صورت گیرد که امیدواریم با عنایت خداوند متعال و سپس همکاری مسؤولان و خیرین این امکان نیز فراهم شود.

گوهر سايت
    5,020 امتیاز ، سطح 20
    93% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 30
    0% فعالیت
    سطح
    20
    874

سلام
    بله انجام شده ولی نمیدونن که خود بیمار بهبودی پیدا کرده یا نتیجه کار اینا بوده
    بنده خدا دوستم رو از شیراز فرستادم اونجا
    گفت دکتر گفته باید کمتر از 4 ماه از ایجاد ضایعه گذشته باشه تا تحقیقات رو انجام بدیم
    دکتر حبوباتی جوان آینده داری هست اما خود من بهبودی های خدادادیم بعد از 4 ماه شروع شد
    کلی حرف دارم اما وقت نه متاسفانه .....

اینو یادم رفت بگم که هیچ تضمینی وجود نداره هیچ کلی رضایت نامه هم باید امضا کنی
    گنج سايت
    گنج سايت
    12,897 امتیاز ، سطح 34
    36% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 453
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر سوم مسابقه عکس و قلم (بهار94)
    سطح
    34
    2,462

سلام اقای علیاری من هم قبلا این خبر را هم شنیده و هم خوانده بودم در مورد روند پروژه هم هیچ صحبتی دیگر به میان نیامد به نظرم شاید بیشتر مربوط به ان جمله تامین بودجه کافی باشد
    bnm

گنج سايت
    92,359 امتیاز ، سطح 94
    59% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 791
    0% فعالیت

سطح
    94
    12,672

/دوستان مواظب باشید موش آزمایشگاهی نشید

صداي خنده ي خدا را میشنوی؟
    دعايت راشنيده وبه آنچه محال ميـپنداري،ميخندد!
    گنج سايت
    گنج سايت
    7,015 امتیاز ، سطح 24
    0% فعالیت
    سطح
    24
    1,648

بچه ها کسی سراغ داره که سایت های ارجنیالی که توی این زمینه فعالیت میکنن؟

من باز شنیدم که سلول های بنیادین تزریق میکنن توی محل حادثه

دوس دارم اطلاعاتم رو تکمیل کنم بعد مطلب بذارم

باز اگه کسی مطلب داره، اطلاع رسانی کنه
    گنج سايت
    گنج سايت
    5,832 امتیاز ، سطح 22
    57% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 218
    0% فعالیت
    سطح
    22
    1,391

سلام دوست من
    این خبر یعنی چراغ سبز برای امید بیشتر. هر چند من اطلاعات بالایی در مورد ضایعه نخاعی ندارم اما خودم به دلیل بیماری دیگری بهمن سال قبل رفتم برای عمل. دکتر میگفت اگه زودتر(6ساعت) می آمدی با یک عمل ساده رفع می شد! برخی عمل و درمانها انگار به زمان ربط زیادی دارند. درست مثل حرفی که دوست عزیزمون "adan55" گفت. اما وقتی توی بیمارستان بودم با یک بیمار نخاعی آشنا شدم که می گفت دکترها ازش قطع امید کرده بودند اما بعد ازمدتی کمی بهبودی پیدا کرده!
    باید به علم ایمان آورد و از بازی زندگی هر انتظاری داشت.
    نمی خواهم آمدنم چون برگی باشد که اول سبز می شود، بعد خشک و دیگر هیچ؛ آن هم برای همیشه.
    گنج سايت
    گنج سايت
    7,015 امتیاز ، سطح 24
    0% فعالیت
    سطح
    24
    1,648

کسی سایت های ارجینال توی این زمینه سراغ داره؟

کاربر 3 ستاره
    6,081 امتیاز ، سطح 23
    7% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 469
    19.0% فعالیت
    سطح
    23
    118

نقل قول نوشته اصلی توسط bnm نمایش پست ها
    /دوستان مواظب باشید موش آزمایشگاهی نشید
    تعبیر موش ازمایشگاهی درست نیست ولی به هرحال چه ایرادی داره که برای ایندگان کاری بشه و ما بتونیم در اون کار سهمی داشته باشیم برای ما که از این بدتر نمیشه دیگه
    مدیر بخش گوناگون
    74,291 امتیاز ، سطح 84
    68% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 559
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر اول مسابقه عکس و قلم (بهار94)

سطح
    84
    11,071

نقل قول نوشته اصلی توسط majid57 نمایش پست ها
    تعبیر موش ازمایشگاهی درست نیست ولی به هرحال چه ایرادی داره که برای ایندگان کاری بشه و ما بتونیم در اون کار سهمی داشته باشیم برای ما که از این بدتر نمیشه دیگه
    از این بدترتر میشه من شاهدم یکی از دوستان رفت عمل کرد هردوتا دستاش هم فلج شدند
    bnm

گنج سايت
    92,359 امتیاز ، سطح 94
    59% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 791
    0% فعالیت

سطح
    94
    12,672

نقل قول نوشته اصلی توسط majid57 نمایش پست ها
    توی کشورهای دیگر نه تنها برای آزمایش پول نمی گیرن بلکه قرارداد مینویسن پول زیاد هم میدن وهمون اولم میگن ازمایشیه و بیمار دارای حقوق ویژه‌ای هست

اما تو ایران پول میگیرن هر بلایی هم سرت امد با خودته غیر از موش ازمایشگاهی اسم دیگه ای هم داره

صداي خنده ي خدا را میشنوی؟
    دعايت راشنيده وبه آنچه محال ميـپنداري،ميخندد!
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)