برگشت   انجمن معلولین اسپیشال > سالن اجتماعات Special > بایگانی

توجه

عنوان بسته
 
امکانات جستجوی این موضوع حالات نمایش
Old يکشنبه ۲۴ تير ۱۳۸۶, ۰۷:۴۰   #1
به سوي ظهور

کاربر 1 ستاره
امتیازها: 3,350, سطح: 16 امتیازها: 3,350, سطح: 16 امتیازها: 3,350, سطح: 16
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
 

تاریخ عضویت: ارديبهشت ۱۳۸۶
موقعیت: روي چادر خانم فاطمه ي زهرا(س)
ارسالها: 75
تشکر: 0
7 تشکر در 7 ارسال
به سوي ظهور در مسير محبوب شدن قرار دارد
پیشفرض يا علي براي ظهور ... دسامبر 2012 پايان جهان؟؟

******************** به نام خالق مهدی فاطمه (س)******************
منتظران ظهور نزدیک است ::
یا علی برای ظهور


اقوام مایا ( اینکا ها ) هزاران سال پیش در آمریکای جنوبی می زیستند و تمدن بسیار پیشرفته ای داشتند از جمله مدارک موجود راجع به این تمدن با شکوه، اثر باستانی به نام Machopicho است که در کشور پرو به عنوان یکی از عجایب هفتگانه شناخته شده، باعث حیرت دانشمندان شده است و اینکه تقویمی را طراحی کردند که تا هزاران سال بعد و حتی در عصری که ما در آن به سر می بریم درست از آب درآمده و از دقت فوق العاده ای برخوردار است، به طوری که تمام سالها و روزها و ماه هایش کاملاً درست و دقیق هستند.

اما نکته در اینجاست این تقویم که تمام ایام و ماه های تاریخ را به درستی و دقت در خودش گنجانده است، ناگهان در تاریخ بیست و یکم دسامبر سال 2012 به پایان می رسد!!!

و همین حس کنجکاوی خیلی از مردم و دانشمندان را برانگیخته است که چرا تقویم مایان ها در روز ذکر شده تمام می شود.
آیا روز 21 دسامبر سال 2012 روزی است که جهان به پایان می رسد یا اینکه آغاز دوره ای جدید است؟ آیا به پایان رسیدن تقویم مایان ها را می توان نشانه ای دانست بر وقوع یک اتفاق خاص در جهان؟
لازم به ذکر است که مایان ها مردمی بودند درون نگر که در عرفان و ستاره شناسی هم پیشرفت کرده بودند.
از دوستانی که علاقمندند تقاضا دارم که نظریات خویش را بیان دارند.

٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬

تقویم مایا


در مورد ریاضیات زمان و تقویم بدون شک مایا ها نابغه بوده اند. با توجه به تکرار دوره های زمانی، آنها دو نوع تقویم را بنیان نهادند :
1- تقویم مذهبی که برای جشن های مذهبی و پیشگویی های آسمانی مورد استفاده قرار می گرفت
2- تقویم خورشیدی
هر دوی این تقویم ها بر پایه این حقیقت استوار شده است که هر سال اندکی بیش از 365 روز طول می کشد، سیستمی که کمی دقیقتر از تقویم مسیحی است. مایا ها با استفاده از حرکت خورشید، ماه و ستارگان آنچنان تقویم دقیقی داشتند که قادر بودند پدیده هایی مانند خسوف و کسوف و اعتدالین بهار و پاییز را پیشگویی کنند.
مایاها برای نگهداشتن زمان از چرخ هایی در هم یا ترکیبی استفاده می کردند و با استفاده از اینها حرکات ماه و خورشید و دیگر ستارگان را ثبت می نمودند.
تقویم آیینی یا مذهبی آنها 260 روزه بود که Tzolkin نامیده می شد. این تقویم از دوره های 13 روزه تشکیل شده بود که که در هر دوره روز ها نام خاص خود را داشتند، مثلاً می توانید در نظر بگیرید که روز اول این دوره 260 روزه با lmix-1( یکشنبه در تقویم مسیحی ) آغاز شود، در این صورت روز دوم lk-2 باشد ( دوشنبه در تقویم مسیحی ) و الی آخر؛ پس از اینکه شما به روز ben-13 رسیدید شماره ایام از یک شروع خواهند شد مثلا ًlx-1 برای روز اول و men-2 برای روز دوم و الی آخر.
شما مجبور بودید 260 روز صبر کنید تا روز lmix-1 دوباره از راه برسد. ( 13*20=260)
این نامگذاری پیچیده برای هر روز از هر دوره، معنی و سمبل آن؛ در گویش های مختلف مایا تفاوت داشت.
هر روزی با یک نقش که هنرمندانه و با استادی تمام حجاری شده بود نمایش داده می شد که "Head Variant" ( انگلیسی ) نامیده می شدند؛ نوعی طریقه نوشتاری که شباهتی با الفبای کنونی ما ندارد.
Tzolkin با یک دوره 365 روزه خورشیدی ترکیب شده بود که این دوره 365 روزه Haab نامیده می شد. این دوره 365 روزه به 18 ماه تقسیم می شد به علاوه یک ماه 5 روزه به نام Wayeb که در عقاید مایا این دوره به عنوان دوره خطرناک در نظر گرفته می شود.
کلاً 52 سال طول می کشید که تقویم Tzolkin و Haab یک دوره کامل زمانی را طی کنند.
دوره های زمانی در گویش مایا یه صورت زیر نامیده می شدند:


ستاره شناسی مایا


مایاها به راستی ستاره شناسان قابلی بودند. علاقه آنها برخلاف ستاره شناسان غربی بیشتر زمان Zenial Passage بود که این زمانی است که خورشید درست از بالای سر شما عبور می کند و این زمان انقلاب تابستانی نیز نامیده می شود.
در این زمان خورشید از روی عرض جغرافیایی مایا ها عبور می کرد، که این زمانی بود که خورشید در وضعیت انقلاب تابستانی یا 23-1/3 درجه شمالی قرار می گیرد. اکثر شهر های مایا زیر این عرض جغرافیایی قرار داشتند و این بدان معنی بود که مایاها می توانستند در این زمان خورشید را درست بالای سرشان که در حال عبور از عرض جغرافیایی مربوط به آنها بود را ببینند و این دو بار در سال اتفاق می افتاد.
آنها به راحتی می توانستند این زمانها را ردیابی کنند چون در این زمانها خورشید درست بالای سر قرار می گیرد و شما هیچ سایه ای نخواهید داشت.
Zenail Passege از آنجا که در نقاط گرمسیری و در عرض جغرافیایی خاصی قابل مشاهده بود بنابراین اسپانیایی ها از آن هیچ اطلاعی نداشتند. مایا ها خدایی داشتند که معرف این موقعیت خاص خورشید بود و او را خدای غواص می نامیدند.
پایان چرخه بزرگ مایا در تاریخ 21 دسامبر سال 2012


پژوهشگران هم اکنون کشف کرده اند که اساطیر مایان ها به شدت به حرکات ستارگان و کهکشان راه شیری و صور فلکی وابسته بوده و ریشه آنها را باید در آسمان جستجو کرد و جدول زمانی روز آفرینش درست مطابق با انتهای دوره طولانی تقویم مایان ها است.
پژوهشها نشان داده است که در روز انتهای تقویم مایان یک پدیده نجومی نادر اتفاق خواهد افتاد؛ اگر بخواهیم ساده صحبت کنیم در این واقعه نوعی هم ترازی بین صفحات خورشیدی و و صفحه کهکشانی کهکشان اتفاق می افتد. در این زمان خورشید در حالت انقلاب زمستانی خود از دید یک ناظر زمینی با کهکشان راه شیری که کهکشان ماست و ما روی لبه آن قرار داریم مصادف خواهد شد.
گذشته از این خورشید از یک حفره تاریک در کهکشان راه شیری عبور خواهد کرد که این حفره تاریک بوسیله غبار های بین ستاره ای ایجاد شده و باعث می شود که ما نتوانیم ستارگان را ببینیم.

آسمان در 21 دسامبر 2012
یک هم محوری نادر
خورشید در حالت انقلاب زمستانی خویش در شکاف تاریک کهکشان خواهد گرفت


در طلوع آفتاب روز انقلاب زمستانی در سال 2012 میلادی، خورشید دقیقاً در شکاف سیاه راه شیری قرار خواهد گرفت و جهت طوری خواهد بود که حلقه کهکشان راه شیری در تمام نقاط افق دیده خواهد شد مانند اینکه کهکشان روی زمین فرود آمده باشد و آن را در افق لمس می کند و مانند این است که دروازه آسمان گشوده باشد، البته "دروازه آسمان" یک اصطلاح است برای این حالت که در آن راه شیری افق را در بر می گیرد و ربطی به شکاف تاریک راه سیری ندارد.
در افسانه های مایا خورشید در حالت انقلاب زمستانی با یک خدا به نام One Hunahpu مرتبط است که به عنوان "اولین پدر" شناخته می شد. کتاب مقدس مایا به نام Popol Vuh در مورد دوقلوی One Hunahpu سخن رانده است که دوباره متولد می شود و دوره جدیدی را در جهان آغاز خواهد کرد.
در اساطیر مایا "شکاف تاریک" معناهایی دارد مانند جاده تاریک، xibalba be یا جاده ای به جهان مردگان، یک شکاف در شاخه های کیهانی ( راه شیری ) ، دهان هیولای کیهان ( نمایش داده شده به شکل قورباغه، پلنگ یا مار ) یا کانال تولد مادر کیهانی.
رویهم رفته در اساطیر مایا شکاف تاریک کهکشان به عنوان کانالی برای تولد مادر کیهان در نظر گرفته می شد آن چیزی که می توانیم "اولین مادر" بنامیم که "اولین پدر" را کامل می کند. به این ترتیب ما می توانیم استعاره های مایا را برای آفرینش جستجو و ردیابی کنیم.

و اما پایان تاریخ مایا نزدیک است یعنی دوره ای که 13 baktun طول می کشد و معادل 5125 سال است.
تمامی اینها ثابت می کند که قوم مایا از این واقعه کمیاب نجومی آگاه بوده و آن را پیش بینی کرده است و از آن به عنوان یک زمان انتقال یا آغاز دوره ای جدید در جهان یاد کرده است
اگر با زبان افسانه بخواهیم صحبت کنیم این تاریخ اتحاد "اولین مادر" با "اولین پدر" است یا به تفسیری دیگر زمانی است که "اولین پدر"( خورشید در حالت انقلاب زمستانی و فرمانروای عصر جدید ) از "اولین مادر" ( شکاف تاریک کهکشان ) زاییده خواهد شد.
عبارت مناسب برای وقایع بالا این است:
"اولین مادر" به اولین خدا یا اولین فرمانروا ( آغاز کننده عصر جدید ) حیات خواهد بخشید
٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬
هدف از این تاپیک، بیشتر تحقیق و تفحص راجع به تمدن مایا است نه اثبات اینکه در روز 21 دسامبر 2012 اتفاق خاصی قرار است بیفتد اگرچه بعید هم نیست اتفاق خاصی در پیش باشد با توجه به خطرات بسیاری که نسل بشر را تهدید می کند.
مانند خطر گرم شدن کره زمین و رسیدن گرمای زمین به یک نقطه بدون بازگشت، یا خطر جنگ جهانی سوم و ...
به هر حال من قصد ترویج خرافه پرستی را ندارم اما زمانیکه Nostra Damous پیشگویی هایی را انجام می دهد که بعضی از آنها درست از آب در می آید، شاید این هم نشان دهنده وقوع یک اتفاق خاص در تاریخ ذکر شده باشد.


٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬


اینجام در مورد قوم مایا یه کم توضیح داده....فقط نتونستم کپیش کنم

http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=9451

٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬

سرخپوست های مایا در آمریکای مرکزی تنها تمدن سرخپوستی این منطقه هستند که پیش از تسلط استعماری اسپانیا دارای الفبا و تقویم نجومی کاملی بودن. عکس بالا مربوط به یک تقویم سنگی قوم مایا است که در موزه ی سرخپوست های مجموعه اسمیتسونین در واشنگتن قرار دارد.
تمدن مایا دو تقویم مستقل و جدا از هم داشته. یکی از این تقویم ها، تقویم دینی ۲۶۰ روزه و دیگری تقویم ۳۶۵ روزه زراعی است.
تقویم دینی مایاها از ۲۰ ماه ۱۳ روزه تشکیل شده. تقویم زراعی اونها هم از ۱۸ ماه ۲۰ روزه و یک ماه ۵ روزه تشکیل شده. این ماه ۵ روزه در ابتدای سال زراعی قرار داشته و مربوط به عبادت و اهدای قربانی به خدایان بوده است.
در عکس بالا حلقه خارجی مربوط به سال زراعی و حلقه میانی مربوط به سال دینی است.

٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬

جزئیات تمدن باستانی مایا(۱)
محدوده ی قلمرو مایاها
تمدن باستاني ماياها يك سوم شرقي " Mesoamerica " را اشغال كرده بود، جزایر " Yucatan " .توپوگرافي منطقه از كوهستان آتشفشاني كه مناطق مرتفع جنوب را در برگرفته است شروع شده و به فلات هاي متخلخلي از جنس سنگ آهك، معروف به سرزمينهاي پست در منطقه ي شمال مركزي ختم ميشود.قسمت جنوبي اين سرزمينهاي كم ارتفاع توسط جنگلهاي باراني با ارتفاع متوسط ۱۵۰ فوت(حدود ۵۰ متر) پوشيده شده است.
همچنين در اين منطقه در برخي قسمتها سرزمينهاي باير و دشتهاي خشك و همچنين مرداب نيز يافت ميشود كه مناطق جنگلي را از هم جدا كرده اند. مناطق شمالي نيز از جنگل پوشيده شده اند ولي نسبت به مناطق جنوبي كمي كم باران تر اند و درختان اين منطقه عمدتا" از درختان خاردار تشكيل ميشوند. از ماه فوريه تا مي فصل خشك به حساب مي آمده و دماي هوا بالا و نامطلوب بوده است. در اين فصل از سال زمينهاي زراعي سوزانده ميشود و آسمان پر از دود غيرقابل تحمل تر از قبل ميشود تا زماني كه در اواخر ماه می باران ببارد و آسمان تيره را صاف و تميز كند.

گونه های حیوانات منطقه و شکار

گونه هاي بسياري از حيوانات وحشي در اين منطقه زندگي ميكنند كه برخي گونه ها عبارت اند از.... جگوار (پلنگ خالدار امريكايي)، کیمن (يك نوع سوسمار امريكايي از خانواده ي كروكديل ها)، گاو کوسه ، و گونه هاي بسياري از مار هاي سمي كه ماياها را براي پيدا كردن غذا به زحمت ميانداختند. حيواناتي كه به عنوان غذا صيد مشدند عبارت اند از... بوغلمون و آهو، گراز امریکایی، خوك خرطوم دار، خرگوش و بعضي حيوانات جونده ي بزرگتر مانند خرگوش هندي و " Peca " يكجور حيوان ديگر كه متاسفانه نميدونم به فارسي اسمش چي ميشه. انواع گوناگوني از ميمونها و نوعي پرنده به نام"quetzal " نيز بر روي درختان منطقه يافت مي شده. آب و هواي مناطق مرتفع تر كاملا" با آب و هواي مناطق پست و كم ارتفاع مغايرت دارد و بسيار خشكتر و خنكتر از مناطق كم ارتفاع است.


منابع غذا
اين دو منطقه (مرتفع و پست) هر دو براي انجام فعاليتهاي تجاري در قلمرو ماياها از اهميت بالايي بر خوردار بودند. مناطق پست براي توليد محصولاتي بود كه براي مصارف شخصيشان توليد ميكردند(زراعي). عمده ي محصول كشاورزي آنان ذرت بود كه البته محصولات ديگري مانند...كدو، لوبيا و باقالي، فلفل، مانيوك، كاكائو، پنبه براي بافت پوشاك سبك و سيسال براي بافت لباسهاي سنگين و ساخت طناب را نيز پرورش ميدادند.


مواد اولیه و تجارت
و مناطق بلند و آتشفشاني نيز منابع خوبي براي شيشه، ژاد، و ديگر فلزات ارزشمند مانند ... سيماب(شنگرف) و هماتيت بودند كه ماياها براي ادامه ي تجارتشان نياز داشتند. گرچه مناطق كم ارتفاع هيچ يك ار منابع ذكر شده را در خود نداشتند ولي نقش اصلي و مهم جادههاي حمل و نقل را بر عهده داشتند.


شرایط آب و هوای منطقه
ميزان بارش باران در مناطق كم ارتفاع بالق بر ۱۶۰ اينچ (۴۰۶ سانتيمتر)در سال بود. آب جمع شده نيز توسط سيستم دقيق كانال كشي، به درياي كاريب يا خليج مكزيكو هدايت ميشد. دو كانال يا رود خانه به نامهاي " Usumacinta " " Grijalva " از اهميت بيشتري برخوردار بودند و نقش حياتي مهمي را براي تمدن ماياها ايفا ميكردند.

٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬

جزئیات تمدن باستانی مایا (۲)فرهنگ

بر خلاف عقيده ي مشهور، تمدن مايا يك امپراتوري متحد نبود ولي از گروههاي مختلف و بزرگي با فرهنگهاي مشترك تشكيل شده بود.ماياها همانند يونانيان باستان، از نظر هنري و مذهبي يك ملت متحد بودند ولي از نظر ساسي به استانهاي مختلفي تقسيم شده بودند.تقريبا" بيست استان مختلف در يوكاتان وجود داشته ولي اگر بر فرض يك زن به مقام و منسب مديريت و تصميم گيري براي جامعه ميرسيد(در موارد نادر) باز هم به هيچ وجه نميتوانست به مقام" mah kina " دست يابد.


نوشتار
سيستم نوشتاري استادانه اي توسط مايا ها براي انتقال علم به نسلهاي بعدي مورد استفاده قرار ميگرفت. سيستم نوشتاري ماياها از نوشته ها و حكاكي هايي بر روي تخته سنگها و چوب تشكيل ميشد. آنها همچنين از اين نوشته ها در معماري و ساخت بناها و ساختمانهاي خود استفاده ميبردند. ماياها كتابهايي تاشو از پوست درخت انجير مي ساختند كه آنها در مقبره هاي سلطنتي نگه داري مي شدند و متاسفانه بسياري از اين كتابها تحت تاثير رطوبت شديد منطقه و همچنين حجوم بيگانگان اسپانيايي كه معتقد بودند اين آثار شيطاني است و مطعلق به شيطان است از بين رفتند.
تا كنون چهار كتاب شناخته شده است
" The Dresden Codex " ،" The Paris Codex " ،" The Madud Codex " و " The Groleir Codex "
روحانيون كلاسهاي حكم راني را با اهميت دنبال ميكردند و موفقيتهاي زيادي را كسب كردند و از اين رو همانطور كه در " heiroglyph "ها (توضيحات انتهای پست) ثبت شده، توانستند براي جامعه ي خود سودمند واقع شوند. دو گونه از اين كلاسها انحصارا" براي آموزش هايي از قبيل آموزش نوشتاري بوده است." heiroglyph "ها از تركيب دو نشان مختلف و متفاوت تشكيل ميشود كه هر دو نشان كاملا" همديگر را بيان ميكنند و يك كلمه را ميسازند يا اينكه از يك كلمه ي تك سيلابي تشكيل مي شود. اطلاعات به تنهايي قابل ترجمه ميباشند ولي معمولا" با تصاويري نيز براي درك كردن آسانتر مطلب تركيب ميشده اند.


توضيحات متن بالا :
" heiroglyph " به زبان يوناني يعني " Scared Writing " يا (خط ترسيده) يا يه همچين چيزي مطمئن نيستم ولي خود كلمه به نوعي نوشتار ميگن كه خط نوشتاري اش از تصوير تشكيل شده و بيشتر براي تزئين مقبره ها و مكانهاي مقدس استفاده ميشده .. كه البته مايا ها از اين نوع نوشتار به صورت كامل استفاده ميكردن و نه فقط براي زيبايي و تزئين مقبره ها شون يا چيز هاي ديگه.ادامه دارد....


٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬

البته بر اساس مکاشفات یوحنا بعد از دوره هزار ساله آرامش که به

آن قیامت اول میگویند مسیح ظهورمیکند و شهر مقدس اورشلیم تازه از

آسمان به زمین میآید تا مردم به خوبی و خوشی برای همیشه در آن زندگی

کنند (بهشت)
٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬
رویه بسیار آهسته خورشید در قرار گرفتن در قسمت تاریک راه شیری، پدیده ای است که به آن تقدم اعتدالین می گویند. در این پروسه، انحراف محور زمین نیز دخیل می باشد و باعث می شود که دید ما از فضای ستارگان تغییر کند و موقعیت آنها را متفاوت ببینیم.
این امر موجب می شود که از نظر شاهدان روی زمین مسیر خورشید نسبت به زمینه ستارگان دوردست (مثلاً راه شیری ) انحراف و حرکت داشته باشد. هر 26000 سال چرخه انحراف محور زمین کامل می شود. تقریباً 2100 سال قبل که مایا تقویم طولانی مدت خود را داشت و دارای کتاب مقدس مربوط به خود نیز بود، خورشید در حالت انقلاب زمستانی با حدود 30 درجه انحراف نسبت به قسمت تاریک کهکشان راه شیری توسط قوم مایان مشاهده شد.
نقاشی از یک تصویر از سایت باستان شناسی مایا
50 سال قبل از میلاد مسیح
آنچه که کانال مادر کیهانی در نظر گرفته می شد
حدوداً 30 درجه بالای محل طلوع خورشید قرار دارد
در 5 سال آینده خورشید در حال طلوع در موقعیتی سمت راست آنچه Xibalba be (در تصویر) نام دارد ( شکاف خالی ) قرار خواهد گرفت

وقتی آنها این حرکت تقدیمی را مشاهده کردند، فهمیدند که این انحراف درجه، سال به سال کمترشده و محل حفره تاریک یه خورشید در حال طلوع در حالت انقلاب زمستانی، نزدیکتر و نزدیکتر می شود. خورشید انقلاب زمستانی، اولین خورشید، اولین ارباب یا اولین پدر نامیده می شد زیرا آن را تولد دوباره خورشید می دانستند چون از آن زمان به بعد روزها بلند تر می شدند و نور و گرمای خورشید، بیشتر و بیشتر می شد.
آنها این انحراف را اندازه گرفتند و اساطیر خود را با توجه به همترازی که در آینده رخ می داد بنیان نهادند. آثار تاریخی در سایت باستانی مایا و پیکره ها و حجاری های کشف شده، به روشنی نشان می دهند که انطباق ذکر شده که در پنج سال آینده رخ خواهد داد پایان تقویم بلند مدت مایا در نظر گرفته شده است.

بر پایه این حقایق می توان گفت که قوم مایا از این پدیده بسیار دقیق آسمانی آگاه بوده، یعنی پدیده تقدم اعتدالین.
دانش کسب شده راجع به این پدیده نجومی و اینکه این پدیده در پایان تقویم مایا رخ داده و به اوج می رسد، نشان دهنده جهان بینی خاص قوم مایا است که هنوز ابعادی از آن ناشناخته مانده است.


ستاره شناسی مایا می تواند به ما در درک هزاره ای که در پیش داریم کمک کند.
به راستی در جهان امروز ما چه می گذرد؟ آیا واقعاً این پدیده تاثیر گذار است؟
افسانه مایا می تواند این امر را به ما یادآوری کند که جهان و کل حیات از مادر هستی به وجود آمده است.
آفرینش یا انتقال مورد نظر مایان ها در حال رخ دادن است. آیا این پدیده انطباق نجومی روی سرنوشت بشر تاثیر خواهد گذاشت؟؟
آن واقعه ای که برای قوم مایا، آینده ای دور محسوب می شد اکنون برای ما قریب الوقوع محسوب می شود.
اتحاد اولین پدر با اولین مادر، عصر جدید را آغاز خواهد کرد!!!!؟؟

٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬ ٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬٬


گذر زهره 2004_2012
گذرزهره یکی از کم نظیرترین پدیده های کیهانی است که بصورت گذر هشت ساله ی سیاره ی زهره است که هر 105و 120 سال یکبار اتفاق می افتد به گذشته که برگردیم نخستین بار این گذر زهره در سال 1518-1520دیده شد زمانی که بزرگ سردار اسپانیایی ژنرال کروتز دست بکار بزرگی زد و با فتح مکزیک و تاراج تمدن ازتگ نام خودرا جاودانه کرد.گاهنان ازتگ این سال ها را مملو از خطر دانسته و خاندان منتزما را در نبردی با فاتحان قریب شکست خورده پیشگویی کرده بودند در طول این هشت سال حوادثی مافوق طبیعی زیادی در مکزیک گذشت تندر های عظیم هشداری هولناک برای مردم ازتگ.چندین معبد بوسیله ی نوری که تصور میشد از بهشت پایین می مد در اتش سوخت.ستون های اتشی که به گفته ی مردم و نقل مورخان تمام طول سال در انتهای افق دیده میشد.بدنبال گذر زهره بسال 1631 تا 1639 میرسیم.
در این سال ها انرژی لکه ی خورشید(sunspot) بر روی زمین کاهش یافت که باعث عصر یخبندان کوچکی در فاصله ی سال ها ی 1640 تا1710 شد.
پس از این این در جه شدت،این درجه شدت بالا رفت و به مدت 300سال از 0 در ان سال ها به 200 در سال 1960 رسید و سپس به ماکسیمم خود رسید این تقییرات همان تقییرات برونداد خورشیدی است که پیشگویان کهن در مورد ان به ما هشدار داده بودند.
اگر به چرخه ی یازده ساله ی انرژی خورشیدی که از ماکسیمم خود به مینیمم میرسد و دوباره به سمت زیاد شدن خود حرکت میکند نگاه کنیم بیشک رابطه ای در مورد تقییرات ان و افزایش و کاهش جنگ ها بلایای طبیعی و ..میرسیم.
کافی است به سال هایی که لکه ی خورشیدی د بیشترین در جه ی خود بوده است نگاه کنیم 90- 91 جنگ خلیج فارس و فعالیت اتشفشانی کوه کولیما و پوپکاتیپتل و حوادث کثیر دیگری در یازده سال بعد شاید مهمترین اتفاق 11 سپتامبر باشد اما نباید از حوادث طبیعی دیگری همانند زلزه در ترکیه به اسانی گذشت یازده سال دیگر که به این تاریخ اضافه کنیم به موعدمان 2012 خواهیم رسید. سالی که رخدادهای کیهانی زیادی با هم رخ بدهد.
دیگر تاثیرات کیهانی:
هر دوره ی یخبندان هر یازده هزار سال بدلیل کاهش و افزایش انفجارات اتشفشانی در زیر اب و هر دوره ی mega ice age هر 105 هزار سال یکبار بدلیل تقییر مدارهای زمین به دور خورشید از دایره ای بودن به بیضی بودن ایجاد خواهد شد و گفته میشود این دو پدیده در فاصله ی زمانی 2007 تا 2012 رخ خواهند داد
ضمنا سطح افق منظومه شمسی هر 26 هزار سال یکبار با سطح کهکشان راه شیری یک سو خواهند شد.
این تاثیرات و تاثیرات کیهانی دیگر از عواملی است که سال 2012 را سالی غیر معمول و به احتمال زیاد پایان تمدن چند هزار ساله ای که از شرقی ترین سرزمین های اسیا اغاز شد و بین النهرین رسید از دریای سیاه کذشت به فرانسه مرکز تمدن نوین سپس انگلستان و اکنون در برج های بلند نیو یورک اخرین روز های خود را فریاد میزندhttp://forum.hammihan.com/


به سوي ظهور آفلاین است  
کاربران زیر از به سوي ظهور برای ارسال مفید تشکر نموده اند:
Old يکشنبه ۲۴ تير ۱۳۸۶, ۰۷:۴۱   #2
به سوي ظهور

کاربر 1 ستاره
امتیازها: 3,350, سطح: 16 امتیازها: 3,350, سطح: 16 امتیازها: 3,350, سطح: 16
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
 

تاریخ عضویت: ارديبهشت ۱۳۸۶
موقعیت: روي چادر خانم فاطمه ي زهرا(س)
ارسالها: 75
تشکر: 0
7 تشکر در 7 ارسال
به سوي ظهور در مسير محبوب شدن قرار دارد
پیشفرض

به نام خالق مهدی فاطمه (س)

اطلاعاتی درباره اقوام مایا

اسپانيا مستعمره اى داشت كه «پدرو دوالواردو» آن را كشف كرده بود، مستعمره اى كه ۳۱۵ سال در اشغال آن ها ماند و همين امر موجب شد بخشى از فرهنگ بومى اين منطقه دستخوش تغييرات عمده اى شود. فرهنگى كه «مايا»ها آن را طى قرن ها ايجاد كرده بودند و عموماً برپايه رمز و راز استوار بود. اما در سال ،۱۸۳۹ اين كشور آزاد شد و استقلال خود را به دست آورد و گواتمالا كشورى شد مستقل. در سال ۱۸۷۱ گواتمالا شاهدانقلابى بود كه كشاورزان آن را رقم زده بودند و در سال ۱۹۵۴ بعد از ملى كردن برخى از منابع كشاورزى كه تنها داشته هاى گواتمالا بود، سازمان سيا آن ها را سرنگون كرد. گواتمالا سرزمينى است كه تاكنون فراز و نشيب هاى فراوانى را از جهت سياسى و اجتماعى به خود ديده است و هرازگاه با كودتاها و زمزمه هاى انقلاب درگير بوده است. در چنين شرايطى و در سال ۱۸۹۹ «ميگل آنخل آستورياس» متولد مى شود. او هم مانند ديگر نويسندگان و شاعران آمريكاى لاتين و مركزى در اوضاع اقتصادى ـ سياسى اى رشد مى كند كه متغيرهاى فراوانى زندگى روزمره مردم را تهديد مى كند، مردم در زيست جهان خود فقيرند و اين فقر حتى شناخت هاى اوليه آن ها نسبت به زندگى را تحت الشعاع قرار مى دهد. حال اين فضا به دقت و با هنرنمايى نوشتارى «آستورياس» به قدرى دقيق به هنر مكتوب و داستان تبديل مى شود كه گويى بخشى از تاريخ اين سرزمين و سرزمين هاى مشابه آن در آمريكاى لاتين و ميانه درحال روايت شدن است. «آستورياس» از دغدغه هايش مى نويسد، دغدغه اى كه هر روز مردم را در درگيرى با آن مى بيند. از جمله اين دغدغه ها كشاورزى است. كشاورزى اى كه برپايه يك يا دو محصول استوار است و هر زمان ممكن است مورد آسيب قرار گيرد، حضور امپرياليسم در تك تك شئونات زندگى مردم و اين كه اين سايه شوم مى خواهد شيره جان اين سرزمين را در رگ هاى خودش به جريان بيندازد و ادامه بقاى خودش را ملزم به از بين بردن ديگر سرزمين ها مى داند. از ديگر پس زمينه هاى ذهنى آستورياس مى شود به نگاه او و علايق اش به اقوام «مايا» و فرهنگ و تمدن آن ها اشاره كرد. قوم «مايا» كه امروزه بيش از نيمى از مردم گواتمالا را تشكيل مى دهد و براى خود آداب و رسوم و عادات زندگى ويژه اى دارند، در آثار «آستورياس» نمود بارزى دارد. جهان «ميگل آنخل آستورياس» جهانى است كه در آن استعمار و استبداد ريشه هاى اقتصادى فرهنگى ملتى را مى خشكانند و آن ها را محتاج فرايندهايى مى كنند كه قدرت خودشان نياز دارد. اما، «آستورياس» نتوانست اين جريان هاى اجتماعى را تاب بياورد. او كه تحصيلكرده حقوق بود تلاش كرد ابتدا در پست هاى سياسى با اين نگاه استعمارى به مبارزه برخيزد، چنين بود كه در زمان رياست جمهورى «آروالوا» سفير گواتمالا در مكزيك شد و سپس وزارت امور فرهنگى را پذيرفت. «افسانه گواتمالا» نخستين اثرى بود كه در آن «آستورياس» تلاش كرده بود برخى سنت هاى زندگى مردم و آداب و رسوم آن ها را در اين اثر بازگو كند، همان طور كه ذكر شد «مايا»ها با تاريخى حدود هزار سال قبل از ميلاد مسيح ( ع ) تقريباً در همان حوالى زيست داشته اند و اگر به طور دقيق آن گونه كه در دايره المعارف ها آمده است عنوان كنيم از سال ۳۰۰ تا ۹۰۰ ميلادى تمدن ماياها در سرزمين هاى مكزيك و گواتمالا سكنى داشته اند. اين كتاب «آستورياس» در واقع بازگوكننده همان فرهنگى است كه از اين تاريخ و تمدن برخاسته.
آقاى رئيس جمهور!
گواتمالا هميشه درگير اعتصاب هاى عمومى، كودتاها و درگيرى هاى داخلى بوده است به طور مثال مى شود يكى از آخرين كودتاهاى اتفاق افتاده در اين كشور را كودتاى نظامى «افرين ريوس مونت» در سال ۱۹۸۲ دانست كه قدرت تا يك سال و نيم در دست «مونت» افتاد. اما روايت «آقاى رئيس جمهور» روايت پنهان سايه اى است كه در همه جاى متن حضور دارد. او انسان خودكامه و خودمحورى است كه با جنون و خودسرى، كشورى فاسد را به وجود مى آورد. اين رئيس جمهور كه با توصيفات «آستورياس» و با در نظر گرفتن افق هاى زمانى و مكانى «استرادا كاربررا» را در ذهن تداعى مى كند. اين نكته در متن ظاهر مى شود كه كلام جادويى و توان قلم فرسايى «ميگل آنخل آستورياس» در نوشتار داستانى به قدرى است كه يك كتاب خوان حرفه اى روزها و شب ها را با همان فضا مى گذراند. در اين داستان «ديكتاتورى» مسأله اصلى است. در فرهنگ آثار درباره اين اثر آمده: اين رمان كه ماجرايش در يك جمهورى بى نام آمريكاى لاتين مى گذرد، سراسر حول آقاى رئيس جمهور تنيده شده است، شخصيتى كه نام اثر از او گرفته شده عنكبوت زهرآگين بزرگى است كه خود را در مركز تار خود پنهان كرده است. او مانند كشور زير فرمان خود بى نام و شوم است. او نوعى مرده كش مضحك است كه در واقع فقط در دو صحنه ظاهر مى شود و در اين صحنه ها نيز به نحوى غلط انداز آدمى ساده است و تنها تصوير دلخواه خود را به اطرافيان نشان مى دهد. با اين همه سراسر اثر را از نخستين تا آخرين فصل اشغال مى كند و به هنگام غيبت، هولناك تر از هنگام حضور است، تهديدى است دائمى منعكس در هر فردى كه امروز جاسوس است، فردا شكنجه ديده و محكوم».
تا به حال احتمالاً رمان ها يا فيلم هايى ديده ايد كه از ابتدا فشارهاى روانى متعددى بر ذهن شما وارد شود، فشارهايى كه شما را به خستگى و تبعيد به دنيايى كه از فساد، فقر، كينه و نفرت مالامال باشد، ببرد. اين رمان كه بيش از نيمى از آن در چهار روز مى گذرد نفى بسيارى از ارزش هاى اخلاقى و عرفى است، وجدان هاى مرده اى كه مبتذل شده اند افرادى كه خودشان وديگران را نفى مى كنند و در كل اضمحلالى كه سراسر ذهن آقاى رئيس جمهور را گرفته و او در پى آن است تا اين تباهى را در كشورش به صورت يك اپيدمى درآورد.
تندباد، پاپ لنبر ، چشمان بازمانده در گور
سه گانه هاى معروف «آستورياس»، در تند باد حضور مردان آمريكايى در سرزمينى است كه با كار شكل گرفته است، اهالى اين سرزمين فقط كار مى كنند و حاصل اش را به شكلى حقيرانه خرج مى كنند. «پاپ لنبر در سال ۱۹۴۵ نوشته مى شود: «جو ميكروتامسون» تاجرى است خرده پاكه از هر تلاشى براى رسيدن به هدف فروگذار نيست. او نمونه اين جمله «ماكياولى» فيلسوف ايتاليايى است كه مى گويد: هدف، وسيله را توجيه مى كند.
_________________


به سوي ظهور آفلاین است  
کاربران زیر از به سوي ظهور برای ارسال مفید تشکر نموده اند:
Old جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۸۶, ۰۳:۴۴   #3
اتوس

عضو فعال
امتیازها: 9,088, سطح: 28 امتیازها: 9,088, سطح: 28 امتیازها: 9,088, سطح: 28
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
دستاوردها
 

تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۸۶
ارسالها: 486
تشکر: 2
328 تشکر در 134 ارسال
اتوس is a jewel in the roughاتوس is a jewel in the roughاتوس is a jewel in the rough
پیشفرض

12345....
اتوس آفلاین است  
کاربران زیر از اتوس برای ارسال مفید تشکر نموده اند:
Old جمعه ۷ دي ۱۳۸۶, ۱۹:۳۳   #4
هادى گودرزی

کاربر 2 ستاره
امتیازها: 2,861, سطح: 15 امتیازها: 2,861, سطح: 15 امتیازها: 2,861, سطح: 15
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
 

تاریخ عضویت: بهمن ۱۳۸۶
موقعیت: زمين خدا
ارسالها: 49
تشکر: 0
33 تشکر در 15 ارسال
هادى گودرزی در مسير محبوب شدن قرار دارد
پیشفرض

مطلب جالبي بود اما در مورد اينكه 2012 پايان جهان خواهد بود بايد بگم كه اصلا اين طور نيست
شايد اين تاريخ مربوط به يكي از اتفاقات بزرگ قبل از ظهور باشد
كاملا صحيح كه ظهور بسيار نزديك است و فرموده اند كه پيرها و سالمندان هم به ديدار امام زمان خود اميدوار باشند
اما بايد بدانيم كه بعد از ظهور سرورمان و جنگ ميان مومنان و معاندان دنيايي پاك و بدون گناه تا ميليونها سال ادامه خواهد داشت و من و شما پايان جهان رو نخواهيم ديد ٬ اما ان شاء الله كه در گروه مومنان باشيم ... ان شاء الله


__________________
خدا فقط - فقط خدا
هادى گودرزی آفلاین است  
کاربران زیر از هادى گودرزی برای ارسال مفید تشکر نموده اند:
Old چهارشنبه ۱۹ دي ۱۳۸۶, ۱۹:۲۰   #5
به سوي ظهور

کاربر 1 ستاره
امتیازها: 3,350, سطح: 16 امتیازها: 3,350, سطح: 16 امتیازها: 3,350, سطح: 16
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
 

تاریخ عضویت: ارديبهشت ۱۳۸۶
موقعیت: روي چادر خانم فاطمه ي زهرا(س)
ارسالها: 75
تشکر: 0
7 تشکر در 7 ارسال
به سوي ظهور در مسير محبوب شدن قرار دارد
پیشفرض

سلام

بله .البته من قصدم قرار دادن مقاله بود
و گرنه خودم هم به پايان گيتي در ان سال
اعتقادي ندارم....


به سوي ظهور آفلاین است  
کاربران زیر از به سوي ظهور برای ارسال مفید تشکر نموده اند:
Old شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۸, ۱۸:۳۹   #6
tanhayeabi

عضو بسيار فعال
امتیازها: 4,122, سطح: 18 امتیازها: 4,122, سطح: 18 امتیازها: 4,122, سطح: 18
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
 

تاریخ عضویت: فروردين ۱۳۸۸
موقعیت: اهل اذربايجان غربي
ارسالها: 194
تشکر: 307
283 تشکر در 147 ارسال
tanhayeabi is a jewel in the roughtanhayeabi is a jewel in the roughtanhayeabi is a jewel in the roughtanhayeabi is a jewel in the rough
پیشفرض

[color="navy"]خدايا بنمايان به من ان جمال ارجمند و آن پيشاني نوراني و سرمة وصال ديدارش را به يك نگاه بديه ام بكش و شتاب كن در فرجش و آسان گردان خروجش را و وسيع گردان راهش را و مرا به راه او در اور و امرش را نافذ و پشت او را محكم كن ( بخشهايي از دعاي عهد ) امين يارب العالمين [/color]
tanhayeabi آفلاین است  
کاربران زیر از tanhayeabi برای ارسال مفید تشکر نموده اند:
عنوان بسته


کاربرانی که در حال مطالعه این موضوع هستند: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
امکانات جستجوی این موضوع
جستجوی این موضوع:

جستجوی پیشرفته
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی‌توانید مبحث جدید ارسال کنید.
نمی‌توانید به مباحث پاسخ دهید.
نمی‌توانید فایل پیوست ضمیمه کنید.
نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید.

BB code فعال است
شکلک‌ها فعال هستند
[IMG] فعال است
HTML غیرفعال است

مراجعه سریع


ساعت: ۱۹:۴۵ بوقت GMT +4.5


Powered by: vBulletin Version 3.8.2
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.

vBFarsi Language Pack Version 3.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2016 DragonByte Technologies Ltd.
سایت اسپیشال در قبال تبلیغات نمایش داده شده و مطالب ارسالی کاربران هیچ مسئولیتی ندارد.Ad Management plugin by RedTyger