alt
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: قانون سهم بیمه کارفرمایان

1. 20,861 امتیاز ، سطح 44
    13% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 789
    0% فعالیت
    سطح
    44
    تشکر شده 2,293 بار در 545 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

قانون سهم بیمه کارفرمایان

#1 1393/06/12, 22:53
    سلام
    یه قانونی هست برای اینکه کارفرماها تشویق بشن معلولین را استخدام کنن سهم بیمه کارفرما رو بهزیستی پرداخت می کنه
    حالا من خواستم ببینم کسی در مورد این قانون و تبصره هاش اطلاعی داره ؟
    هر چی تو گوگل سرچ می کنم پیدا نمی کنم . .
    من خواستم از این قانون برا کارفرمام استفاده کنم یه قانون میذارن ده تا قانون بر خلافش میذارن تا نتونی ازش استفاده کنی انگاری مطمئن نشدم میگن به شرطی می تونه معلول از این قانون برا کارفرماش استفاده کنه که تا حالا از بیمه تامین اجتماعی استفاده نکرده باشه حتی تحت تکلف پدرش میخوام بدونم همچین قانونی هست ؟
    کاربر مقابل از Jahan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: سیده فاطمه
    برای یوسف شدن باید قید زلیخا را زد عزیز خــــــدا شدن بها دارد
    http://fercloob.ir/i/attachments/1/1...70423_orig.jpg
    Jahan آنلاین نیست.

2. 36,812 امتیاز ، سطح 59
    14% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,038
    0% فعالیت
    سطح
    59
    تشکر شده 3,399 بار در 860 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1393/06/12, 23:09
    سلام من سرچ کردم این دو بند رو پیدا کردم:
    ماده 7- دولت موظف است جهت ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید:
    الف- اختصـاص حـداقل سه درصد (3%) از مجـوزهای استخدامی (رسمی، پیمانی، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات، شرکت ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط.
    ب- تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند.
    ج- پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی، خدماتی، عمرانی و صنفی و کارگاه های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد.
    3 کاربر مقابل از سنگ صبور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Jahan, سیده فاطمه, مرغ حق
    خدایا دوستت دارم ...
    واسه , هر چی که بخشیدی
    همیشه , این تو هستی که
    ازم , حالم رو پرسیدی
    بازم چشمامو می بندم
    که خوبی هاتو بشمارم
    نمی تونم , فقط میگم
    خدایا دوستت دارم ...
    سنگ صبور آنلاین نیست.

3. 16,878 امتیاز ، سطح 39
    54% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 372
    0% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 1,379 بار در 507 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1393/06/15, 14:21
    ماده 7 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان
    ماده 7. دولت موظف است جهت ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید: الف. اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی، پیمانی، کارگری) دستگاه‌های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، شرکتها و موسسات، شرکتها، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط . ب. تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند . ج. پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی، خدماتی، عمرانی و صنفی و کارگاه‌های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد . د. پرداخت تسهیلات اعتباری خوداشتغالی (وجوه اداره شده) به افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد. ه. پرداخت تسهیلات اعتباری (وجوه اداره شده) جهت احداث واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا به شرکتها و موسساتی که بیش از شصت درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به افراد معلول است. و. اختصاص حداقل شصت درصد از پستهای سازمانی تلفنچی (اپراتور تلفن) دستگاه‌ها، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولان جسمی، حرکتی . ز. اختصاص حداقل شصت درصد از پست‌های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه‌ها، شرکتها و نهادهای عمومی به معلولین جسمی، حرکتی.

تبصره 1. کلیه وزارتخانه‌ها، سازمانها، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود، افراد نابینا و ناشنوا و معلولین ضایعات نخاعی واجد شرایط را رأسا به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی به کار گیرند. تبصره 2. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است سه درصد از مجوزهای استخدامی سالانه وزارتخانه‌ها، سازمانها، موسسات دولتی، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی را کسر و در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار دهد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی برای معلولین واجد شرایط با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام و معلولین واجد شرایط پذیرفته شده را حسب مورد به دستگاه مربوطه معرفی نماید. تبصره 3. سازمان بهزیستی کشور مجاز است در قالب اعتبارات مصوب خود، صندوق فرصت‌های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی را ایجاد و اساسنامه آن را به تصویب هیات وزیران برساند. تبصره 4. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است آموزش‌های لازم فنی و حرفه ای را متناسب با بازار کار برای معلولان به صورت رایگان و تلفیقی تامین نماید.

نحوه پرداخت حق بیمه سهم کارگر معلول به کارفرما

یکی از مواردی که در اشتغال معلولین سهم بسزایی دارد پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به کارفرمایانی است که معلولین را در کارگاههای خود به کار می گیرند. بدین شکل که کارفرما با مراجعه به مجتمعی که توانخواه مورد نظر پرونده دارد درخواست حق بیمه سهم کارفرما می نماید.

مدارک مورد نیاز:

- گزارش مددکاری از توانخواه

- تهیه گزارش از محل کار توانخواه

- برگه های پرداختی به بیمه که دلالت بر بیمه نمودن توانخواه توسط کارفرما داشته باشد
    2 کاربر مقابل از Amirmahdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Niloof@r, سیده فاطمه
    هنر عدالت در این نیست که تمام گناهکاران مجازات شوند ،هنر عدالت در این است که هیچ بی گناهی مجازات نشود
    Amirmahdi آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)