alt
صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 56789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 82

موضوع: خیلی مهم- دوستان معلول و غیر معلول لطفا اظهار نظر بفرمایید.

1. 10,994 امتیاز ، سطح 31
    64% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 256
    11.0% فعالیت
    سطح
    31
    تشکر شده 2,103 بار در 401 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#61 1391/07/07, 23:41
    سلام آقاي اعتمادي؛ خوب به نظر شما راه ديگه چيه؟ از کدوم کوچه بريم که بن‌بست نباشه؟ لطفا برام بيشتر توضيح بديد و پيشنهاد خودتون رو بيان بفرماييد تا اگر من دارم اشتباه ميرم، زودتر تغيير مسير بدم.
    ازتون ممنونم.
    5 کاربر مقابل از artina عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. روژین72, مجید, سپیدار999, طه, کامران
    خدا گويد:
    تو اي زيباتر از خورشيد زيبايم،
    تو اي والاترين مهمان دنيايم،
    بدان آغوش من باز است،
    شروع يک قدم با تو،
    تمام گامهاي مانده‌اش با من!
    التماس دعا.
    artina آنلاین نیست.

2. 17,803 امتیاز ، سطح 40
    70% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 247
    0% فعالیت
    سطح
    40
    تشکر شده 2,045 بار در 544 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#62 1391/07/08, 17:27
    سلام خانم ارتینا اگه تو تصمیممتون راسخ هستید ادامه بدید چون اعتماد بنفس و اطمینان به مسیر و هدف موانع سخت و قابل نفوذ میکنه و چنانچه به کاری که میکنید اعتقاد قلبی دارید با ادامه دادنش نتیجه مطلوبی بدست میاد
    نظر من که تو تایپیکهای قبلیم گفتم همدلی و یکدستگی ببین معلولهاست که با ایجاد این حالت صدا بیشتر پخش میشه و تلاش مسمر ثمرتر خواهد شد و تاکیدم بیشتر فرهنگسازی و انسجام بین معلولینه که کارها و تلاشهاشون برای احقاق حق هماهنگ و با کمک همیدیگه پیش بره
    ولی باز میگم هر گونه تلاشی در این زمینه از جانب هر کس قابل ستایشه و لازم
    ببخشید اگه تو تایپیک قبلب منظورمو نتونستم روشن بیان کنم و احتمالا موجب رنجشتون شده باشم
    4 کاربر مقابل از سپیدار999 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. artina, روژین72, مجید, کامران
    سپیدار999 آنلاین نیست.

3. 4,380 امتیاز ، سطح 19
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 270
    0% فعالیت
    سطح
    19
    تشکر شده 459 بار در 129 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#63 1391/07/08, 18:22
    سلام به همه
    سلام خانم آرتینا
    شما خودت حقوق خوندی و میدونی که هر قانونی باید ضمانت اجرا داشته باشه
    ضمانت اجرا زمانی عملی خواهد شد که سازمانی پیگیری های مربوطه رو انجام بده
    مثال:
    ما میخوایم مصرف سوخت رو بهینه کنیم
    اول میایم قانونش رو تصریح می کنیم و بعد یه سازمانی با عنوان سازمان بهینه سازی مصرف سوخت رو مامور اجرای قوانین تصویب شده می کنیم.
    یا یارانه رو هدفمند می کنیم
    بعد میایم سازمان هدفمندی یارانه ها رو ایجاد میکنیم تا موضوع رو پیگیری کنه
    اما این قانون چه ضمانت اجرایی داره؟
    چه سازمانی قوانین مصوب این بخش رو پیگیری میکنه؟
    شاید بگید بهزیستی..
    اما این درست نیست
    چرا که حوزه عمل بسیار گسترده ای داره
    این سازمان میتونه یه معاونت داشته باشه
    "معاونت امور معلولین"
    این معاونت هم یه واحد داشته باشه
    پیگیری قوانین مصوبه در خصوص معلولین
    .

.

.
    در هر صورت تا ضمانت اجرایی نداشته باشه و تا نهادی بر قانون مصوب نظارت اون هم از نوع استصوابی نداشته باشه امکان پیشرفت و یا اجرای آن قانون نیست.
    7 کاربر مقابل از محسن بهزادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. artina, Niloof@r, روژین72, مجید, سپیدار999, مصطفی جان, کامران
    ورود به کانال آپارات محسن بهزادی

دانلود مقاله پرورش آرتیمیا -- دانلود مقاله کاربرد زئولیت در آکواریوم
    محسن بهزادی آنلاین نیست.

4. 10,994 امتیاز ، سطح 31
    11.0% فعالیت
    سطح
    31
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#64 1391/07/08, 20:03
    سلام بر همه دوستان. بله جناب «manam» کاملا درسته. در بخش‌هاييي از اين قانون و براي اجراي بعضي از مواد، تشکيل ستاد‌هاي اجرايي مورد تأکيد قرار گرفته و در بعضي قسمت‍ها به نقش نظارتي بهزيستي اشاره شده. ولي به طور کلي براي اجراي اين قانون، همونطور که فرموديد، يک نهاد نظارتي خاص پيشبيني نشده و در نتيجه سازمان‌ها و دستگاه‌هاي دولتي و عمومي از زير مسئوليت خود در قبال معلولين فرا‌فکني ميکنن.

---------- Post added at ۱۹:۰۳ ---------- Previous post was at ۱۸:۵۸ ----------

جناب اعتمادي، من از شما و ساير دوستان بخاطر نظراتتون ممنونم. به هيچ وجه نظر شما موجب ناراحتي من نشده. اتفاقا خوشحال ميشم که نظرات همه رو بشنوم و قرار نيست که همه ما يک نظر واحد داشته باشيم. نظر هر فردي براي من بسيار قابل احترام هست و چه بسا از نظرات شما ايده‌هاي جديد در ذهن من ايجاد بشه.
    4 کاربر مقابل از artina عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. روژین72, مجید, سپیدار999, کامران
    خدا گويد:
    بدان آغوش من باز است،
    شروع يک قدم با تو،
    التماس دعا.
    artina آنلاین نیست.

5. 2,967 امتیاز ، سطح 15
    73% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 83
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    Got three FriendsFirst 1000 Experience Points
    سطح
    15
    تشکر شده 4 بار در 2 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#65 1391/07/08, 21:40
    lotfan be facebook man be name .......maaloliran bepeyvandid
    2 کاربر مقابل از shahram67 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. روژین72, مصطفی جان
    shahram67 آنلاین نیست.

6. 10,994 امتیاز ، سطح 31
    11.0% فعالیت
    سطح
    31
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#66 1391/07/12, 22:21
    سلام خدمت دوستان.
    براي اين که بتونيم از اين نظرسنجي يه نتيجه کاربردي بگيريم به ادامه همکاري شما نياز داريم. در مورد ماده 1 اين قانون، شرکت دوستان قابل تقدير بود. لطفا براي کسب نتيجه، تا آخرين ماده از اين قانون همچنان به همکاريتون با من ادامه بديد. در حال حاضر ماده 2 در حال بررسي هست.
    با آرزوي موفقيت براي شما.
    کاربر مقابل از artina عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: کامران
    خدا گويد:
    بدان آغوش من باز است،
    شروع يک قدم با تو،
    التماس دعا.
    artina آنلاین نیست.

7. 16,649 امتیاز ، سطح 39
    25% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 601
    43.3% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 2,091 بار در 836 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#67 1391/07/12, 23:33
    نخوندم به ان دلیل ولی فردا خواهم خواند کی عروس شد سر انجام من باز هم به ان دلیل عروسی نمی کنم شرمنده
    کاربر مقابل از مهری ماه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: روژین72
    به من بفهمون کجای سرنوشتم ؟
    دارم میرم جهنم یا راهی بهشتم ؟
    از این دو راهی دل خوشی ندارم........
    یا می خورم به پاییز یا میرسه بهارم.........؟
    مهری ماه آنلاین نیست.

8. 51,207 امتیاز ، سطح 70
    5% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,343
    36.6% فعالیت
    سطح
    70
    تشکر شده 12,418 بار در 4,245 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#68 1391/07/15, 01:16
    ماده 2ـ کلیه وزارتخانه ها، سازمانها و موسسات و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمان ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد.

تبصره 1ـ وزارتخانه ها، سازمانها و موسسات و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی معلولان، ساختمان ها و اماکن عمومی، ورزشی و تفریحی، معابر و وسایل خدماتی موجود را در چارچوب بودجه های مصوب سالانه خود مناسب سازی نمایند.

تبصره 2ـ شهرداری ها موظفند از صدور پروانه احداث و یا پایان کار برای آن تعداد از ساختمان ها و اماکن عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری نمایند.

تبصره 3ـ سازمان بهزیستی کشور مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمان ها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه های مذکور در ماده فوق نظارت و گزارشات اقدامات آنها را درخواست نماید.

تبصره 4ـ آیین نامه اجرایی ماده فوق ظرف سه ماه مشترکا توسط وزارت مسکن و شهرسازی، سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

سلام به آرتینای عزیز
    ممنون از این که به فکر اجرای قانون هستی.

اگر بخوایم درصد بدیم باید بگم اصلن کاری نکرده و در واقع شاید به زور و با ارفاق دو یا سه درصد.
    اصلن ساختمان ها و ادارات و ... و اماکن عمومی که بماند... پیاده روها و معابر هم مناسب سازی نشدن.
    اگر که بشه واقعن یه کمیته راه انداخت برای اجرایی شدن این قانون خیلی خوب خواهد بود...
    4 کاربر مقابل از آپامه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. artina, روژین72, مجید, کامران

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی

نغمه ی دل
    آپامه آنلاین نیست.

9. 2,992 امتیاز ، سطح 15
    81% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 58
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    Got three FriendsFirst 1000 Experience Points
    سطح
    15
    تشکر شده 15 بار در 4 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#69 1391/07/20, 14:19
    سلام آرتینا خانوم قانونو مطالعه کردم اگر بخام ایرادات این قانونو بگم از ماده ی یک شروع میکنم همانطوری که خودتون میدونید اصولاً در هر قانونی که وضع میشود باید ماده ی اول آن قانون به بیان آن موضوع بپردازد تو این قانون به نظر من قانونگذار باید در ماده ی یک به تعریف معلول در صدر ماده میپرداخت بعد در ماده ی دو انواع معلولیتهای شناخته شده را نام میبرد و در ماده ی سه به برسی انواع مراکزی که وظیفه خدمات رسانی و یا نگهداری از معلولان را بر عهده دارند میپرداخت. بعد به نظر من به عنوان یک دانشجوی ترم آخر حقوق ماده ی یک جز بدیهات است نیازی نبود بدین شکل آورده بشود زیرا بدیهی است که در جامعه ای که همه چیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم از طرف دولت مراقبت میشود این وظیفه هم بر عهده ی دولت است. همچنین این افراد یک جامه هستند که دولت را به وجود میآورند و انتخاب میکنند فردد معلول نیز یکی از افراد جامعه هست پس مثل بقییه افراد بایستی مورد حمایت دولت قرار بگیرد. حالا این ماده رو مطرح کرده ای کاش آن را در تبصره ی ماده ی اول میآورد. اما ماده ی دوم ظاهر ماده خوب است ولی این که چقدر این ماده اجرایی میشود باید بررسی بشود ولی من به عنوان یک شهروند تهرانی اصلاً از وضعیت پیاده روهای تهران و کند و کاریهایی که شهرداری در برخی جاهها انجام میشود راضی نیستم و بارها نیزدیک بوده که دوچار آسیب بشوم به نظر من این که ما یک موضوعی را به عنوان قانون مینویسیم بایستی برسی کنیم ببینیم چقدر اون اجرا میشود. همچنین در این ماده نوشته شده که بایستی جوری این وزارت خانه ها این وسایل حمل و نقل را ایجاد کنند تا افراد معلول بتوانند از آن به آسانی استفاده کنند. حال من میخواهم بدونم چند درصد خیابانهای تهران برای رفت و آمد معلولان مناسب است در بهارستان که مدرسه ی نابینایان بچه های نابینا وجود دارد چقدر خیابانها و پیاده روها مناسب است من به عنوان یکی از دانشآموزان این مدرسه به جرعت میگم که همیشه در رفت و آمد در این منتقه مشکل دارم. همچنین چقدر راهها برای افراد ویلچری مناسب است که اینو بیشتر بایستی دوستان ویلچری نظر بدهند. اما ماده ی سوم حالا که اسم این قانون قانون حمایت از معلولین است جا داشت که مجلسیهاچند مورد از این اعتبارات را برای نمونه در قانون بیان میکردند.
    و اما ماده ی هفت بند الف به نظرمدولت میتوانست درصد بیشتری رابرای استخدام معلولین اختصاص بدهد. مثلاً حد اقل 15 درصد تا 20 25 درصد. به نظر من مجلسیها میتوانستند بند و را زیل همان بند الف بیارند اما نه ایجور بلک مینوشتند اختصاص حد اقل مثلاً 40 درصد از پست های دولتیو وزارتخانه های دولتی و شرکتهای دولتیو به طور کلی نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولین جسمی و حرکتی با توجه به توانایی و استعداد این افراد در امور مختلف اعم از تلفنچی و... که شامل همه ی مواردی که اینن افراد توانایی دارند بشود. اما در مورد ماده ی هشتم میتوانستند بنویسد کلیه ی افراد معلول میتواند در هر سن با مراجعه به سازمان بهزیستی و معرفی این سازمان به طور رایگان به تحصیل در کلیه ی واحدهای آموزشی اعم از آموزش و پرورش غیر انتفاعی دانشگاه آزاد اسلامی و... بپردازند. حالا همه ی دوستان میتوانند نظر بدهند که چقدر این ماده در حال اجرا شدن است به بعضیها یک ترم درمیان شهریه میدهند به برخی ها اصلاً نمیدهد و...به نظر من که یکی از معلولانی هستم که در تهران زندگی میکنم و در دانشگاه آزاد تحصیل میکنم اصلاً اجرای این ماده در حد اقل تهران حساب و کتاب ندارد.در مورد ماده ی دوازدهم من که معلول هستم و برخی روزها شاید تلویزیون زیاد میبینم اصلاً تا بحال ندیدم برنامه ای مناسب در جهت این که مردم چگونه با معلولان برخورد نماید و یا اصلاً معلول چیست و... به صورت کلی ساخته بشود و خلیل از عموم مردم اصلاً از معلولین و تواناییهای آنها و مثلاً نحوه ی کار کردن آنها با کامپیوتر و مبایل و سایر چیزهای دیگر اطلاعی ندارند و این میتواند یکی از ضعفهای بزرگ صدا و سیما باشد. در آخر از شما تشکر میکنم بابت این کار بسیار خوب من هم دوست دارم مقاله ای در مورد بررسی اصول مختلف کنوانسیون معلولین و این قانون بنویسم و بررسی کنم تا ببینم چه مواردی میتوانست در قانون قرار بگیرد که قرار نگرفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط artina نمایش پست ها
    سلام دوستان خوب و بزرگوارم. حتما همه شما عزیزان کم و بیش در مورد قانون جامع حمایت از معلولین اطلاعاتی دارید. من میخام در زمینه این قانون یه نظر‌سنجی از شما عزیزان داشته باشم و حاصل این نظر‌سنجی رو در قالب یه مقاله علمی منتشر کنم و انشاء الله اگه شما دوستان هم تمایل داشته باشید؛ عملا اجرای این قانون رو از راه‌های قانونی پیگیری کنیم.
    من میخام بدونم که اولا: به نظر شما این قانون تا چه حدی در کشور اجرایی شده و دوما: ازتون خواهش می‌کنم که اگه امکان داره این قانون رو مرور بفرمایید و نقاط ضعف این قانون رو مطرح کنید تا بتونیم برای رفع این نواقص دست به کار بشیم.
    من تصمیمم جدی هست. لطفا کمک کنید تا بتونیم دست جمعی یه کاری بکنیم.
    4 کاربر مقابل از m.a. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. artina, آپامه, مجید, مصطفی جان
    m.a. آنلاین نیست.

10. 10,994 امتیاز ، سطح 31
    11.0% فعالیت
    سطح
    31
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#70 1391/07/20, 15:46
    سلام بر m.a واقعا عالي بود. نظرات جنابعالي کامل و سازنده بودن. من از همکاري شما و ساير دوستان کمال تشکر رو دارم. انشاء الله به کمک همديگر بتوانیم يک نتيجه خوب از اين نظرسنجي بگیريم.
    کاربر مقابل از artina عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: bnm
    خدا گويد:
    بدان آغوش من باز است،
    شروع يک قدم با تو،
    التماس دعا.
    artina آنلاین نیست.

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 56789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)