alt
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مقایسه هفت تبلت برتر 2010

1. 26,820 امتیاز ، سطح 50
    27% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 730
    0% فعالیت
    سطح
    50
    تشکر شده 6,249 بار در 1,731 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

مقایسه هفت تبلت برتر 2010

#1 1390/04/20, 23:36
    معرفی و مقایسه هفت تبلت برتر 2010

شما کدام یک را انتخاب می کنید؟ بد نیست کمی بیشتر درباره آنها بدانیم

این مطلب برای مقایسه و معرفی تمام مشخصات هفت تبلت برتر 2010 هست. در مقایسه تبلت ها هدف بهترین و بدترین نیست بلکه معرفی مشخصات کامل تبلت ها به افراد که اگر خواستند تبلتی بخرند بدانند که کدام تبلت برای کدام کار بهتر است. اگر قصد کتاب خواندن دارید کدام تبلت یا قصد وبگردی دارید کدام تبت و ... امیدوارم مفید باشه. اول کمی درباره تبلت و چگونگی افزایش این محصول جدید بحث میکنیم.

وقتی iPad برای اولین بار رونمایی شد و توضیحاتی داده شد در مورد این تبلت، نه تنها مردم عادی خیلی جذب اون شدند بلکه کارخانه ها که در امر رایانه های قابل حمل فعالیت داشتند هم تکانی خوردند و با این اولین تبلت جنگ بین این کارخانه ها شروع شد. با شروع فروش تبلت iPad و با کمک فروشگاه های برنامه در فضای مجازی همه بازار رایانه در دست این محصول قرار گرفت. ولی هم اکنون که تلاطم این محصول خوابیده بازهم ما از جایگاه شرکت Apple با خبر هستیم و میدانیم بقیه شرکت ها بدنبال گرفتن بخشی از بازار از تبلت iPad هستند. تقریبا تمام نوآوری ها با شرکت Apple بوده و بجز ساخت اندروید و همچنین ویندوز موبایل 7 و WebOS که قرار هست در 2011 رونمایی شوند سایر موارد مربوط به Apple هست. اما در مورد 2010 چه جیزهایی موجود هست. به بررسی آنها می پردازیم.

تبلت iPad :

- صفحه تبلت: 9.7 اینچ با قابلیت چند لمسی با فناوری IPS (که رنگ و وضوح رو بالاتر میبره)، فناوری LED و وضوح 1024 x 768

- حافظه: 16، 32 و 64 گیگابایت

- دوربین: ندارد

- پردازشگر: Apple A4 ، یک گیگاهرتزی

- سیستم عامل: iOS

- مدت زمان تحویل: در 24 ساعت داخل آمریکا

- قیمت تبلت: 499 دلار تا 829 دلا به همراه 3G+WiFi

تبلت آیپد یک جادو نیست. اما فروشگاه برنامه اون یک دروازه بزرگ به همه امکانات هست که این باعث شده بشه اسمش رو جادویی گذاشت. تبلت آیپد سرعت باور نکردنی در اینترنت و نگاه کردن یوتویوب داره همچنین بازی های خیلی خوب که با سرعت خیلی خوبی اجرا میشه. این تبلت بهترین " کتاب خوان" رو در داخلش نداره چون دارای فناوری LED در صفحه خودش هست که نور زیاد این فناوری باعث میشه شما نتونید برای خواندن کتاب این تبلت رو مناسب بدونید. با این حال باز هم چیزی از رقباش در این موضوع کم نداره اما اگر شما می خواهید نیمی از وقتتون رو صرف خواندن کتاب الکترونیکی بکنید این تبلت توصیه نیمشه اما اگر استفاده از وب و برنامه ها اغلب نیاز شماست این تبلت با وزن کم، بهترین هستش.

تبلت سامسونگ گالکسی تب (Galaxy Tab) :

- صفحه تبلت: 7 اینچی با وضوح 1024 x 600 و با فناوری TFT-LCD (که مخفف ترانزیستور تبدیل کننده به فیلم نازک هستش)

- حافظه: 16 گیگابایت داخلی + 16 گیگابایت حافظه microSD

- دوربین: در جلو VGA ، پشت 3.2 مگاپیکسل

- پردازشگر: Cortex A8 یک گیگاهرتزی

- سیستم عامل: اندروید 2.2 یا همان فرویو

- زمان تحویل: از سپتامبر 2010 شروع میشه

- قیمت تبلت: طبق گزارشات 200 دلار و 300 دلار با قرارداد با شرکت مخابراتی اسپانسر و 1000 دلار بصورت آزاد

شرکت سامسونگ مشهور هست در اندروید هایی که در گوشی های هوشمندش استفاده میکنه. سامسونگ با رونمایی از تبلت خودش بازهم این رو ثابت کرد. بخاطر داشتن دوربین خیلی توجه زیادی رو بخودش جلب کرد. در مورد قیمتش هم شایعاتی وجود داره که ممکنه اگه بصورت قرار دادی خریداری بشه تا حدود 200 دلار آب بخوره و تا آخر سال هم به تمام دنیا ارائه بشه.

کلا طراحی خوب و جذابی داره. (کیفیت تصاویر بالا و شبیه AMOLED عمل میکنه) هستش که اینها بائث میشه که آدم وسوسه بشه و حتی برنامه های گرون و فیلم های HD رو هم بگیره و استفاده کنه. پردازشگر 1 گیگاهرتزی و حتی پردازنده گرافیکی هم داره که در نوع خودش بی نظیره. این تبلت که دارای 2نوع حافظه 16 و 32 گیگابایتی حتی میشه تا 32 گیگابایت هم بوسیله حافظه نوع microSD به اون اضافه کرد و بقول خودمون دیگه ترکونده.

اینتبلت سامسونگ دارای بلوتوث 3 ، وایفای 802.11 ، GSM/GPRS/EDGE ،همچنین 3G که شامل HSUPA 5.76Mbps (فرستنده ماهواره ای) و HSDPA 7.2Mbps (گیرنده ماهواره ای) هست. دوربین روبه رو 1.3 مگاپیکسلی که عکس های دیجیتالی میندازه و دوربین پشت که 3مگاپیکسلی و قابلیت تمرکز خودکار رو داره و فلشش هم با نور ال ای دی تولید میشه. اما قابلیت ضبط HD نداره. خلاصه این تبلت خیلی جذاب هست و قابلیت های خوبی داره. این محصول تا اواسط سپتامبر وارد بازار اروپا میشه و به سایر جاهای دنیا نیز از اواخر امسال.

تبلت ViewPad 100 شرکت ViewSonic :

- صفحه تبلت: 10 اینچی با وضوح 1024 x 600 بهمراه فناوری LED

- حافظه: 16 گیگابایت حفظه SSD + 32 گیگابایت حفظه microSD

- دوربین: در جلو 1.3 مگاپیکسلی

- پردازشگر: Intel Atom N455 که 1.66 گیگاهرتزی هست

- سیستم عامل: ویندوز 7 نسخه Home یا اندروید 1.6

- زمان تحویل: برای اروپا از اکتبر 2010

- قیمت تبلت: 549 یورو یا 845 دلار

تبلت این شرکت با نام ViewPad 100 یکی از تبلت های 2010 هستش. این تبلت با 2 سیستم عامل که هر دوی آنها برای تبلت ساخته نشده اند کار میکند. یکی ویندوز 7 و دیگری اندروید 1.6 . این تبلت هر دو سیستم عامل رو پشتیبانی میکنه و هنگام روشن کردن از شما میپرسه که کدام رو می خواهید انتخاب کنید. دارای 2 پورت USB هستش و همچنین 1 گیگابایت حافظه DDR3 و پردازشگر 1.66 مگاهرتزی اینتل هم کمک کرده که اندروید 1.6 با سرعت قابل توجهی کار کنه. البته تا زمان ارائه این محصول به بازار ممکنه اندروید سرعت بالاتری هم بهش اضافه بشه.

تبلت ViewPad 7 از شرکت ViewSonic :

- صفحه تبلت: 7اینچی با وضوح 800 x 480 با فناوری چند لمسی

- حافظه: 16 گیگابایت حفظه SSD + 32 گیگابایت حفظه microSD

- دوربین: در جلو 1.3 مگاپیکسلی ، پشت 3 مگاپیکسلی

- پردازشگر: Qualcomm Snapdragon ، که 600 مگاهرتزی هست

- سیستم عامل: اندروید 2.2 یا فرویو (قابلیت نصب اندروید 3.0)

- زمان تحویل: برای اروپا از اکتبر 2010

- قیمت تبلت: 350 یورو یا 536 دلار

این تبلت هم از شرکت ViewSonic که هم صفحه کوچکتر، هم پردازنده کم سرعت تر نسبت به محصول قبلی داد. تنها امکاناتی که این محصول فراتر از سایرین داره جای سیمکارت هستش و با این کار شما میتوانید تماس ویدئوای داشته باشید.

تبلت Folio 100 از شرکت توشیبا :

- صفحه تبلت: 10.1 اینچی با وضوح 1024 x 600

- حافظه: 16 گیگابایت حفظه SSD + 16 گیگابایت SD

- دوربین: جلو 1.3 مگاپیکسلی

- پردازشگر: Nvidia Tegra 2

- سیستم عامل: اندروید 2.2 یا فرویو

- زمان تحویل: هم اکنون در اروپا

- قیمت: 399 یورو یا 510 دلار

اندازه صفحه این تبلت با آیپد برابری میکنه. این تبلت دارای پردازشگر سرعت بالایی هست که اندروید 2.2 رو خیلی خوب پشتیبانی میکنه. وزنش هم 770 گرم هستش و قابلیت نصب سیمکارت رو هم داره. این اولین تبلت توشیبا هست که با اندروید کار میکنه.

تبلت Archos 101 تبلتی اینترنتی:

- صفحه تبلت: 10.1 اینچی با وضوح 1024 x 600 و فناوری TFT

- حافظه: 8 و 16گیگابایتی + 32 گیگابایت microSD

- دوربین: جلو VGA

- پردازشگر: ARM Cortex A8 ، یک گیگاهرتزی با DSP (کوچک پردازنده برای مصارف صوتی)

- زمان تحویل: اکتبر 2010

- قیمت تبلت: 299 دلار برای حافظه 8 گیگی و 349 دلار برای 16 گیگی

این تبلت هم با پردازنده پرسرعتش قابلیت اجرای اندروید 2.2 رو بخوبی داره و با فناوری 3D OpenGL می تونه فیلم ها رو بصورت Full HD نشون بده. دارای وایفای و بلوتوث هستش و همچنین USB 2.0 با همون اندازه اصلیش و خروجی HDMI کوچک.

تبلت Archo 7o تبلتی اینترنتی:

- صفحه تبلت: 7 اینچی با وضوح 800 x 480 و قابلیت چند لمسی

- حافظه: 8 گیابایت و نصب هارد 250 گیگابایتی خارجی

- دوربین: جلو VGA

- پردازشگر: ARM Cortex A8 یک گیگاهرتزی همراه با DSP

- زمان تحویل: اکتبر 2010

- قیمت تبلت: 275 دلار برای 8 گیگی و 349دلار برای 250 گیگی

این تبلت فقط از لحاظ اندازه از همتای خودش کوکتره و فرقی نمیکنه اما یک کار بزرگی انجام میده که قابلیت نصب هارد درایو رو داره و این خیلی خوبه چون میشه باهاش فیلم های HD با وضوح 720p رو که روی هار درایو کپی شده رو دید.

دراین مقایسه ها یک تبلت فراموش شد که Dell بود. که دارای صفحه 5 اینچی بوده که سیستم عامل ضعیفی داره و قیمت گرون. البته نمیشه هنوز اسمش رو تبت گذاشت یا گوشی هوشمند یا حتی فقط یک طرح قلابی.

مقایسه ها به پایان رسید ولی آیا فکر کردید با وارد شدن این تبلت ها به بازار چه اتفاقی خواهد افتاد؟ یکی از آنها افزایش استفاده از پهنای باند خواهد بود. چون همه این تبلت ها از فناوری بیسیم استفاده میکنند که باهاش بصورت آنلاین فیلم تماشا کنند یا با دوستان صحبت کنند یا در سفر در کنفرانس ها شرکت کنند که همه اینها نیاز به پهنای باند زیادی داره.

منبع
    4 کاربر مقابل از طناز عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 3aeed, dana, rita, نارون
    گاه سکوت معجزه می کند؛
    بودن همیشه در فریاد نیست؛
    فقط کافیست خوب گوش دهیم؛
    این سکوت،خود از جنس فریاد است.
    طناز آنلاین نیست.

2. 14,483 امتیاز ، سطح 36
    55% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 367
    0% فعالیت
    سطح
    36
    تشکر شده 1,752 بار در 622 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1390/04/24, 08:27
    میخوای تبلت بخری طناز جان افتادی تو خط تبلت
    از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از حیات همین است.
    ببخشیدم اگر، صبر من کم بود و خطای تو زیاد , اگر تحمل من اندک بود و اشتباهاتِ تو بی شمار!
    ببخشیدم اگر,صدای گریه شبانه ام خوابت را آشفت ,اگر دیدن اشکهای من دلت را آزرد !
    ببخشیدم اگر , من پر از عشق بودم و تو پر از نفرت,اگر بخشیدن عادت من بود و خصلت تو نبخشیدن!
    ببخشیدم، به خاطر این همه دوستت داشتن...به خاطر تا آخرین نفس پایِ تو ایستادن!
    dana آنلاین نیست.

3. 26,820 امتیاز ، سطح 50
    27% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 730
    0% فعالیت
    سطح
    50
    تشکر شده 6,249 بار در 1,731 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1390/04/24, 14:37
    خریدم دانا
    خیلی خوبه فقط هنوز فارسی نداره
    وگرنه دیگه از نوت بوک خیلی کمتر استفاده می کردم
    گاه سکوت معجزه می کند؛
    بودن همیشه در فریاد نیست؛
    فقط کافیست خوب گوش دهیم؛
    این سکوت،خود از جنس فریاد است.
    طناز آنلاین نیست.

4. 69,805 امتیاز ، سطح 82
    4% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,645
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    Calendar Award
    سطح
    82
    تشکر شده 11,689 بار در 3,807 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1390/04/25, 14:32
    آقا منم مي خوام

لطفا دومي رو برام بخر

خیال
    تو چو باران دلپذیر است

شکفتن در هوایت بی نظیر است

از این پس در غروب ساکت شهر

دل من بی حضورت گوشه گیر است

تاختن تا بينهايت ....
    r8041 آنلاین نیست.

5. 35,062 امتیاز ، سطح 57
    68% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 388
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر چهارم مسابقه عکس و قلم (بهار94)
    سطح
    57
    تشکر شده 3,755 بار در 977 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1390/04/25, 18:58
    من گالکسی تب دارم ازش خیلی راضی ام
    NINJA BOY آنلاین نیست.

6. 14,483 امتیاز ، سطح 36
    55% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 367
    0% فعالیت
    سطح
    36
    تشکر شده 1,752 بار در 622 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1390/04/25, 20:02
    نقل قول نوشته اصلی توسط طناز نمایش پست ها
    خریدم دانا
    خیلی خوبه فقط هنوز فارسی نداره
    وگرنه دیگه از نوت بوک خیلی کمتر استفاده می کردم
    به به مبارک باشه
    کاربر مقابل از dana عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: طناز
    از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از حیات همین است.
    ببخشیدم اگر، صبر من کم بود و خطای تو زیاد , اگر تحمل من اندک بود و اشتباهاتِ تو بی شمار!
    ببخشیدم اگر,صدای گریه شبانه ام خوابت را آشفت ,اگر دیدن اشکهای من دلت را آزرد !
    ببخشیدم اگر , من پر از عشق بودم و تو پر از نفرت,اگر بخشیدن عادت من بود و خصلت تو نبخشیدن!
    ببخشیدم، به خاطر این همه دوستت داشتن...به خاطر تا آخرین نفس پایِ تو ایستادن!
    dana آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)