alt
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20

موضوع: سخن دختران حجاب

1. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    44% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 734
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 7,401 بار در 2,696 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

سخن دختران حجاب

#1 1392/06/07, 14:08
    نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى سیاهى چادرم،
    دل مردهایى كه چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترین زن‏هاست را مى‏زند.

نمى‏دانید چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم:
    آقا! اینا قیمتش چنده؟
    و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛
    دوباره مى‏پرسم: آقا! اینا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن دیگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بیند.
    باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بیرون مى‏آیم.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى مردهایى كه به خیابان مى‏آیند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خیابان قدم مى‏زنید؛ در حالى كه دغدغه این را ندارید كه شاید گوشه‏اى از زیبایى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نیستید خود را با دلهره، به نزدیك‏ترین محل امن برسانید تا هر چه زودتر، زیبایى خود را كنترل كنید؛زیبایى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانید و خود را جبران كنید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى در خیابان و دانشگاه و... راه مى‏روید و صد قافله دل كثیف، همره شما نیست.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پلید مردان شهرتان نیستید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گیرى شیطان براى به دام انداختن مردان شهر نیستید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى مى‏بینى كه مى‏توانى اطاعت خدایت را بكنى؛ نه هوایت را.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى در خیابان راه مى‏روید؛ در حالى كه یك عروسك متحرك نیستید؛ یك انسان رهگذرید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد این حجاب!
    10 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, 1228, AGHA PARSA, artina, maryam.soheyli, najmeh69, simorgh72, Tavarish, zina_68, مهین
    kavirdell59 آنلاین نیست.

2. 95,444 امتیاز ، سطح 96
    20% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,606
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    برنده ی مسابقه ی بهترین اثر به یاد نویدنفر دوم مسابقه بهترین تاپیک با موضوع محرم
    سطح
    96
    تشکر شده 22,565 بار در 6,017 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1392/06/07, 14:26
    من قصد بی احترامی ندارم ولی خوب دخترایی دیدم که چادری هستند ولی با یه ارایش زننده وموهای بیرون امده بنظرم حجاب به چادری بودن نیست در عوض دخترایی که مانتو میپوشند خیلی چیزا رو رعایت میکنند..

ملاک پاکی ونجابت دختر به چادری بودن نیست
    gol
    7 کاربر مقابل از فاطمه58 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ehsan69, elahee, kavirdell59, maryam.soheyli, omid92, zina_68, آیدا
    شايد زندگي آن جشني نباشد که آرزويش را داشتي اما حال که به آن دعوت شدي تا ميتواني زيبا برقص
    فاطمه58 آنلاین نیست.

3. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    0% فعالیت
    سطح
    62
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1392/06/07, 14:50
    نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه58 نمایش پست ها
    من قصد بی احترامی ندارم ولی خوب دخترایی دیدم که چادری هستند ولی با یه ارایش زننده وموهای بیرون امده بنظرم حجاب به چادری بودن نیست در عوض دخترایی که مانتو میپوشند خیلی چیزا رو رعایت میکنند..

ملاک پاکی ونجابت دختر به چادری بودن نیستgol
    سلام فاطمه خانم؛
    درست میفرمایید که ملاک پاکی و نجابت ؛چه برای دختر و چه پسر،

فقط؛برای داشتن حجاب؛چادر و یامانتو نیست بلکه تمام حرکات و رفتارها باید ملاک باشد؛پوشش جزی از این مقدمه است...

باید هم چادر و لباس و وضع ظاهریهاش از لحاظ ارایش وحتی حرف زدن و مسائل دیگر..؛چه برای یکدختر
    و طریقه لباس پوشیدن آقا پسرها؛حرکاتشان و نگاهشان ؛و رفتارشان...باید
    جوری نباشد که واقعا تحریک کننده و زمینه ساز گردد...بهر طریق انسان است ومعصوم نیست؛که شاید بلغزد..

چون ماها همگی در طول شبانه روز ساعتها در محیط های عمومی و فضای بیرونیم...
    اگر نگاه به همین پوشش و وضعیت ظاهری نشه و رعایت نگردد خب زمینه خیلی چیزها که امروزه هست ایجاد میگردد...

در قدیم گفتند آنکس که در محیط باز وعمومی گناه میکنه تاوانش سنگین تر از کسی است که در خفی گناه میکند...
    خب چون در محیط عمومی همه نظاره گر و تاثیر گذاره..ولی در خفی فقط خود وخدای...

وگرنه مهم همانطور شما فرمودی پاکی؛نجابت؛عفت؛ومردانگی؛و مرام ومسلک نه بچادره و نه بظاهر بلکه نهاد و ذات مهمه... و نمیشه پوشش و وضع ظاهر را رها کرد که اصلا صحیح نیست...حجاب یعنی پوشش جسم وروح وذهن؛براساس آنچه که از بزرگانمان و ائمه ع بماها رسیده. وبر آن شکلی که وجود داره که ملائک حجاب واقعی است...

..نمیشه یارو طرف با بدترین وضع بیاد توی خیابان و بگه من حجاب درون دارم بیرون ولش...خب همین ظواهر در اینجا صدهاگناه بهمراه داره،صدها تحریک بهمراه داره؛نمیشه بهمه بگی چشم و نگاه نکنند؛انسانه؛جایزخطاست ؛خب طرف باید وضع ظاهریش اصلاح کنه و بیاد تو خیابان...تا نگاهی پشتش نباشد..

و وقتی پوشش کامل و وضع ظاهر آراسته اصلا گناه و نگاهی بهمراه نداره...ماها باید بدانیم اصلا معنا حجاب چه در لغت و چه در باطن وچه در ظاهر را رعایت کنیم..هر سه مکمل همند...

خداوند هم فرموده ما با نیات انسان می سنجیم و بررسی میشه...
    8 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, AGHA PARSA, artina, ehsan69, maryam.soheyli, simorgh72, Tavarish, zina_68
    kavirdell59 آنلاین نیست.

4. 16,716 امتیاز ، سطح 39
    34% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 534
    0% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 2,556 بار در 761 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1392/06/07, 15:46
    نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه58 نمایش پست ها

ملاک پاکی ونجابت دختر به چادری بودن نیست
    gol

در هر قشری آدم خوب و بد وجود داره و بخاطر یه بی نماز درب مسجد رو نمی‌بندند! اگه ده‌ها دکتر بی اخلاق بشناسیم، درب دانشکده علوم پزشکی را مهر و موم نمی‌کنیم!
    اگه بد بودن چند معلم، دلیل بد بودن "معلمی" نیست، اگه بی انصاف بودن چند مکانیک، دلیل بی انصافی "تمام مکانیک ها" نیست، پس دیدن چند محجبه ی بدرفتار، نه دلیل بد بودن "حجاب" میتونه باشه و نه دلیل بد بودن همه ی "باحجابها".

شکی نیست کسانی که پوشش حضرت زهرای مرضیه و زینب کبری و فاطمه معصومه و دیگر خوبان عالم رو برتن می کنند، باید خیلی مراقب رفتارشون باشند و شأن این لباس آسمانی رو حفظ کنند. اما نکته ی مهم اینه که محجبه ها معصوم نیستند و مثل بقیه ی آدما ممکنه توی زندگیشون گناهانی داشته باشند. پس لطفا خطا و گناهان فلان باحجاب رو به پای "شخص خودش" بنویسید نه به پای "عمل حجاب".
    8 کاربر مقابل از simorgh72 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, AGHA PARSA, artina, kavirdell59, maryam.soheyli, Mohammad, Tavarish, Zaman
    اللهم عجل لولیک الفرج
    .
    .
    .
    simorgh72 آنلاین نیست.

5. 95,444 امتیاز ، سطح 96
    20% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,606
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    برنده ی مسابقه ی بهترین اثر به یاد نویدنفر دوم مسابقه بهترین تاپیک با موضوع محرم
    سطح
    96
    تشکر شده 22,565 بار در 6,017 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1392/06/07, 19:02
    سلایق متفاوته من نظر شخصی خودم وگفتم وتوهین نکردم به همه ی کسایی که چادرین تو هر اجتماعی اکثریتهایی هستند همه که خوب نیستند
    مگه من گفتم همه که اینجوری نقل قول کردین؟فقط به یه چیزی اشاره کردم که تو اجتماع دیدم ومیبینم
    هیچ چیزی مطلق نیست. مگه مسلمانان سایر کشورها

مسلمان نیستند؟ نه چادر سرشون هست و نه سیاه می پوشند!

شما یه سر برو بیرون چادری هایی میبینی که از 100 تا مانتویی بدتره!

واقعا آدم شرم میکنه با دیدنشون!

به چادر و غیر چادر نیست شما متین باش حجابتم اون چیزی باشه که خدا گفته مردایی که خودشونو قابلت بدونن منتتو می کشن
    6 کاربر مقابل از فاطمه58 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. artina, ehsan69, elahee, maryam.soheyli, omid92, آیدا
    شايد زندگي آن جشني نباشد که آرزويش را داشتي اما حال که به آن دعوت شدي تا ميتواني زيبا برقص
    فاطمه58 آنلاین نیست.

6. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    0% فعالیت
    سطح
    62
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1392/06/08, 12:25
    بنام خدا
    متنی زیبا تقدیم به همه عزیزان و بخصوص همه خانم های سرزمینم ایران اسلامی

شهدا چفیه داشتند... من چادر دارم..
    من چادر می پوشم، چادر مثل چفیه محافظ من است...اما چادر از چفیه بهتر است...

آنان چفیه می بستند تا بسیجی وار بجنگند... من چادر می پوشم تا زهرایی زندگی کنم...
    آنان چفیه را خیس می کردند تا نَفَس هایشان آلوده ی شیمیایی نشود... من چادر می پوشم تا از نفَس های آلوده دور بمانم...
    آنان موقع نماز شب با چفیه صورت خود را می پوشاندند تا شناسایی نشوند... من چادر می پوشم تا از نگاه های حرام پوشیده باشم...
    آنان چفیه را سجاده می کردند و به خدا می رسیدند... من با چادرم نماز می خوانم تا به خدا برسم...
    آنان با چفیه زخم هایشان را می بستند... من وقتی چادری می بینم یاد زخم پهلوی مادرم می افتم...
    آنان با چفیه گریه های خود را می پوشاندند... من در مجلس روضه با چادر صورتم را می پوشانم و اشک هایم را به چادرم هدیه می دهم...
    آنان با چفیه زندگی می کردند... من بدون چادرم نمی توانم زندگی کنم...
    آنان سرخی خون شان را به سیاهی چادرم امانت داده اند... من چادر سیاهم رامحکم می پوشم تا امانتدار خوبی برای آنان باشم...
    زنده باشین انشالله...

===============
    همه ماها میدانیم و کاملا آگاهیم که خانمهای سرزمینمان دارای ارزش و قداست و بزرگی و جایگاه اعلی هستند...در این ره هیچ شکی نیست...
    اما در این میان؛خودتان هم گهگاهی شاهد و می بینین در کوچه و خیابان عده قلیلی با وضع ظاهری آرایش کرده زیاد و با لباسهای نا فرم بدی وارد و تردد میکنند...چه خانم و چه آقا..هر دو..

وقتی بهمین خانمها با این وضع که آمده بیرون ؛میپرسی و میگید این چه حجابی به اصطلاح روشنفکری شما دارید و چرا اینجوری میاید بیرون ؟ ؟

درجوابت راحت،میگه خب تو نگاه نکن.تو چشمهایت درویش کن و...هزاران حرف دیگه...که کل کل آن در اینجا نمیگنجد...
    وقتی به آقا ها میگی کمی رعایت کن؛میگه بابا ول کن بزار چند صباحی خوش باشیم چیه شما هی گیر بما دادین نمیزارین آزاد باشیم...و حرفهای زیاد که بحثش مفصله...

من اینجا یه سوال از تمام کسانی که این اعتقاد رو دارن دارم؛

شما آقای عزیز،
    اگر یه مرد با لباس ناجور،مثلا یه شلوار خیلی تنگ که برجستگی هارو نمیپوشونه ؛و وضع ظاهری زننده داشته باشد ، بیاد جلوی ناموس شما(همسر،خواهر،دختر،مادر و...)شما خیلی شیک و با کلاس بر میگردید به اون آقا میخندین و رو به ناموستان میکنید و میگین:تو نگاه نکن ؟؟؟

یا خانم محترم،
    یه خانم دیگه با لباسای ناجور بیاد جلوی مَحارمتون(شوهر،برادر و....)خیلی عادی با اون خانم برخورد میکنید و به مَحرمتون میگین: تو نگاه نکن ؟؟؟

والله قضاوت باخودتان...
    7 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1228, AGHA PARSA, ehsan69, maryam.soheyli, simorgh72, Tavarish, رضوانه
    kavirdell59 آنلاین نیست.

7. 58,277 امتیاز ، سطح 74
    82% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 273
    0% فعالیت
    سطح
    74
    تشکر شده 13,864 بار در 5,613 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1392/06/08, 17:14
    منم بگم
    ولی منم موافقم که حجاب به چادر نیست
    یا من اینطور دیدم که از چادر به عنوان یک حفاظ برای خیلی کارها استفاد میکنند(البته جسارت به کسی نباش)اگر هدف حفظ پاکی وعصمت خود باشه با چادر و بی چادر فرقی نداره
    کاربر مقابل از ehsan69 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: آیدا
    ehsan69 آنلاین نیست.

8. 58,510 امتیاز ، سطح 74
    98% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 40
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نایب قهرمان جام بیلیاردنفر اول مسابقه اسنوکرایجاد کننده بهترین تاپیک به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    74
    تشکر شده 6,333 بار در 1,107 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1392/06/08, 17:56
    به نظر میاد ملاک و مبدأ عمل یک چیز باشه. اصل حجاب و رعایت اون به صدر اسلام برمیگرده. و تنها وجه رعایت حجاب در اون زمان چادر بوده. به نظرم حتی دیده و یا شنیده نشده که اون زمان گفته باشن مثلا حفظ حجاب با موارد دیگه هم صورت گرفته باشه. خیلی از اعمال ما چه در حیطه مرد و چه زن گاهی اینگونه تغییر پیدا کرده. اگر بخوایم به بحث حجاب از نظر تاریخی نگاه کرده باشیم حذف چادر و رعایت حجاب به گونه ای دیگه (بدون چادر) در سالهای پیشین اتفاق افتاده. (با حکم برداشتن چادر در زمان رضاخان اشتباه نشه)

ملاک من کشور مسلمانی نیست که حجاب رو چگونه رعایت میکنه. کشورهایی که تاریخ پذیرفتن اسلام در اونها زیاد قدمتی نداره. به نظر میاد ملاک اصل و صدر اسلام باشه. گرچه شاید آیه یا روایتی دال بر چادر وجود نداشته باشه اما با نگاه کردن به این قضیه که در ابتدای اسلام مبنای حجاب اینگونه پوشیدن بوده؛ و الا در همون زمان اسوه های دینی ما نمونه های دیگری از حفظ حجاب رو هم اموزش میدادن، بغیر چادر

این صورت کلی مسئله بود. اما در اینکه چرا حفظ حجاب با چادر بهتر از هر نوع دیگری هست بحث و دلایل خودش رو میطلبه که موضوع بحث نیست.
    4 کاربر مقابل از Mohammad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, kavirdell59, maryam.soheyli, simorgh72
    .

ما گذشتیم و گذشت . . .

این نیز بگذرد . . .

Mohammad آنلاین نیست.

9. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    0% فعالیت
    سطح
    62
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#9 1392/06/20, 11:54
    توطئه گرانه حجاب را عقب ماندگی خواندند و نادانسته فقط سکوت کردیم.

کافیست…!

لطفا یک نفر سلام مرا به آن ها که سنگ مدرنیته به سینه میزنند ،برساند و بگوید

برهنگی قرن ها قبل از حجاب رایج بود.

السلام علیک یا فاطمة الزهرا سلام علیها.

---------- Post added at ۱۰:۵۴ ---------- Previous post was at ۱۰:۴۳ ----------

حجـاب سفــارش 14 معصــوم است!

حجاب از دو کلمه (حج+آب) درست شده است.

حج مایه حیات توحیدی مؤمن است و آب مایه حیات مادی مؤمن است!

کسی که از حجاب فاصله میگیرد یعنی مرده متحرک است!!!

چون از دو مایه حیات استفاده نمیکند!

تازه (ح+ج+ا+ب=۸+۳+۱+۲=۱۴) به عدد ابجد چهارده میشود!

شاید عدد میگوید حجاب سفارش چهارده معصوم (علیهم السلام) است..
    6 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, 1228, maryam.soheyli, Mobin_Teh, simorgh72, tara1361114
    kavirdell59 آنلاین نیست.

10. 13,308 امتیاز ، سطح 34
    94% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 42
    0% فعالیت
    سطح
    34
    تشکر شده 1,067 بار در 294 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#10 1392/06/20, 12:25
    وااای بسه دیگه...!!!
    حجاب یه مسأله کاملا درونی و باطنیه، با این متن ها فقط یه تاثیر چند روزه رو بعضی آدما داره!!! شایدم کمتر...
    چقدر مسایل تکراری رو تکراری تر می کنید تا زده شیم؟؟؟؟؟؟

اگر مردی یا پسری پاک باشه، معتقد باشه،خودش نباید نگاه کنه...
    با این حرفا انقدر عذاب وجدان به جامعه ندید، بذارید هر کسی هر کار دوست داره بکنه تا ایییییییییییین همه عقده جامعه رو نگیره!!! که 1 دختر از اینکه از رو عقده های روانی و جنسی بهش نگاه ناپاک بشه، بترسه...
    یه سری چیزا دیگه خیلی عادی شده... کمتر آقایونی هستن که با دیدن مانتوی خانوما تحریک شن... اونایی هم که این جوری هستن باید دیدشونو درست کنن....

پاکی به چادر نیست !!! به حجاب دل و روحه... هستن دخترایی که چادری هستن و بینهااایت ساده و بدون آرایش... اما به این خاطر میرن بیرون که بهشون نگاه بشه... چون تابحال با پسری رابطه صمیمی نداشتن... بهتره به جای اینکه مدام بگیم بهم نگاه نکنید، با حجاب باشید، تحریک آمیز رفتار نکنید و.... بیایم دخترا و پسرا رو به همدیگه معرفی کنیم تا از راه های نادرست نیاز هایی که نسبت به هم دارن رو رفع نکنن...

---------- Post added at ۱۱:۲۵ ---------- Previous post was at ۱۱:۱۳ ----------

آقا یا خانم کویر دل من اصصصصصصصصصصلا قصد توهین نداشتم من خودم دوستای زیادی دارم که متعصبن...

به عنوان یه توصیه دوستانه می خوام بگم که من به عنوان یه دختر جوون تو این جامعه دیگه کشش شنیدن یه سری حرفا رو ندارم... اگر دوست دارید کاری در رابطه با حجاب انجام بدید بهتره مطالبتون رو مطابق روز کنید... مردم امروز بدون دلیل و حکم منطقی چیزی رو نمی پذیرن و فقط انرژی شما هدر میره...

حین سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود

وارهد از حد جهان بی حد و اندازه شود....
    2 کاربر مقابل از MiSsEli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. omid92, shirmard
    اگر غم لشکر انگیزد؛
    که خون عاشقان ریزد...
    من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم...
    MiSsEli آنلاین نیست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)