alt
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: سیامند رحمان: مصمم به کسب طلای پارالمپیک به همراه رکوردشکنی هستم

1. 82,540 امتیاز ، سطح 89
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,210
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر اول مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر اول مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه شعر و گرافیبهترین کاربر به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    89
    تشکر شده 20,783 بار در 4,222 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

سیامند رحمان: مصمم به کسب طلای پارالمپیک به همراه رکوردشکنی هستم

#1 1395/04/06, 21:05

به گزارش ایرنا و به نقل از فدراسیون جانبازان و معلولان ایران، وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک هر هفته به بررسی یکی از 22 رشته شرکت کننده در بازی های پارالمپیک می پردازد و گزارش این هفته به رشته وزنه برداری و عملکرد سیامند رحمان اختصاص دارد.
    در این گزارش آمده است: انتظار می رود که سیامند رحمان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان، ضمن اینکه از عنوان قهرمانی خود در رقابت های لندن 2012 دفاع می کند، به رکورد تاریخی 300 کیلوگرم نیز دست یابد.
    این ورزشکار 28 ساله، رکورد قبلی خود را در جریان مسابقه های جام جهانی دوبی با ثبت وزنه 296 کیلوگرمی شکست و برای شکست دوباره این رکورد در بازی های پارالمپیک 2016 ریودوژانیرو تلاش می کند.
    سیامند رحمان در این خصوص گفت: تمرینات من بر اساس هدفی که قرار است به آن دست یابم، تنظیم شده و اگر مشکلی پیش نیاید و همه چیز خوب پیش برود، در ریودوژانیروی برزیل وزنه 300 کیلوگرمی را بالای سر خواهم برد.
    وی اظهار کرد: من احساس خوب و انرژی مثبتی دارم و انجام تمرینات انگیزه ام را بالا نگه می دارد و امیدوارم در ریو درخشش قابل قبولی داشته باشم.
    رحمان افزود: مربیانم اعتقاد دارند که شرایط بدنی خوبی دارم و تاکنون نیز هر آنچه از من انتظار داشته اند، محقق شده است.
    دارنده نشان طلای بازی های پارالمپیک 2012 لندن گفت: در تمرینات وزنه بالای 300 کیلوگرم را نیز بالای سر برده ام اما همواره باید توجه ام به آسیب ها و صدمات احتمالی نیز باشد.
    رحمان اضافه کرد: موفقیت من تنها محصول توانمندی ام نیست چرا که برای رسیدن به بازی های پارالمپیک برزیل راهی طولانی پیموده ام و امیدوارم که روند طی این مسیر برای تمامی مسافران دارای معلولیت ریو تاثیرگذار باشد.
    وی ادامه داد: پدر و مادرم برای رسیدن من به جایگاهی که در آن قرار دارم، بسیار تاثیرگذار بوده اند.
    رحمان می داند که باید در نخستین حرکت، ابتدا مدال طلای خود را در دسته ی به اضافه 107 کیلوگرم را قطعی کند و پس از آن برای ثبت رکورد تاریخی خود اقدام کند.
    قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان در تلاش است تا ضمن دست یابی به دومین نشان طلای خود در بازی های پارالمپیک، رکورد تاریخی 300 کیلوگرم را نیز به ثبت برساند و افتخاری بزرگ برای ایران اسلامی کسب کند.
    به گزارش ایرنا، سیامند رحمان متولد سال 1367 شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
    رحمان روز 30 بهمن ماه سال 94 در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات به ترتیب با مهار وزنه های 275، 286 و 296 کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه 107 کیلوگرم را از آن خود کند.
    این قهرمان ورزشکار ضمن کسب عنوان قهرمانی این مسابقه ها، رکورد پیشین خود را که 295 کیلوگرم در مسابقه های جهانی 2015 قزاقستان بود، یک کیلوگرم ارتقا داد.
    قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون 9 بار رکورد دسته به اضافه 107 کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است.
    رقابت های جام جهانی وزنه برداری با حضور بیش از 200 وزنه بردار از 42 کشور جهان برگزار شد و فرصتی بود تا وزنه برداران سراسر جهان رنکینگ خود را برای بازی های پارالمپیک 2016 ریودوژانیرو ارتقا دهند.
    رحمان در مسابقه های پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.
    رحمان رکورد قبلی آسیا و جهان را با 292 کیلوگرم در اختیار خودش داشت که در بازی های آسیایی 2014 اینچئون به ثبت رسانده بود.
    بازی های پارالمپیک 2016 برزیل طی روزهای 17 تا 28 شهریور سال جاری با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 70 کشور جهان در 22 رشته ورزشی برگزار می شود.
    3 کاربر مقابل از نیلوفر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bahar72, eBRAHIMV, گمشده

---------------

نیلوفر آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)