alt
صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38

موضوع: نظر شما در مورد وام چیه؟

1. 58,565 امتیاز ، سطح 75
    1% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,485
    0% فعالیت
    سطح
    75
    تشکر شده 17,504 بار در 5,769 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#31 1392/09/18, 01:47
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر نمایش پست ها
    اتفاقا 100% به فقه وحقوق ما ربط داره مملکت ما اسلامیه قوانین ما در خیلی موارد امضاییه ونیازه مردم آگاه باشند چون عواقب بسیار وحشتناکی داره که در پست های قبلی ذکر شد اگه جنبه فقهی نداشت این همه قرآن ممنوعش نمی کرد قرآن که حقیقته اینو همه بدون تعصب قبول داریم برادر من
    معاملات صوری هم ریشه ی ممنوعیتش در فقه ما هست حیله رو خود فقه ممنوع کرده
    بحث ما در ربطش به طرفین نیست بحث سر ممنوعیت یا عدم ممنوعیته ونه توجیه خودمان
    بله اسلام مظلوم
    بقول شما خیلی مواردامضاییه وکسی شمارومجبونکرده امضاکنید

ازاین جهت گفتم ربطی بفقه نداره برای کسانی که استفتائاتو قبول ندارن ونمیکنند والا

من هی بگم کف دست موندار ه میگن علم پیشرفت کرده مومیکاریم

درموردصوری بودن عرض کردم این خودماییم صوری انجام میدیم

زهرا جان برای سوال اولتون به استفتائات فقها مراجعه کنید

وسوال دومتون چون اقتصاد میخوابه اما همانطورکه آقا مجتبی مطرح کردند خیلی از بزرگان تا حتی الامکان از آن پرهیز میکنند
    بله ماهم استفتااوردیم ولی گویا زیرسوال بردیا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سپیدار999 نمایش پست ها
    داداش امیر مهدی به خانم1228 گفتین سود سپرده گذاری در بانک اگر این باشد و ان باشد حرام نیست
    من از شما میخوام این سوالو از هر کدام از مراجع تقلید تشیع که دوست دارین بپرسین و جوابشو برای خودتون حفظ کنید

در مورد وام که میشه بصورت مضاربع و جعاله و اینا درش اورد و یه پیچ و چند پیچ بهش زد و قند و غسل کرد تو چای و بعد خوردش حلال میشه مصداق اینه که فغردی چه خانم باشه یا اقا بهر دلیلی مجرده و توانائی و شرایط ازدواج نداره و بگه چون شرایط ازدواج ندارم و غرایض دارم پس طبق این فرمول و اون شرایط میرم با مرد همسایه یا خانم همسایه رابطه جنسی برقرار میکنم
    حال اینکه کلام صریح قرانه تو سوره اسرا که خداوند میگه کسانی از شما که به هر دلیلی شرایط ازدواج ندارید پاکدامنی و صبر پیشه کنید تا فضل خدا نائل شود
    حالا وقتی خداوند صریحا ایه تحرم ربا رو نازل کرده حرامه ربا دیگه و فقط رباخور سر بازار که حجره ربا خوری داره تنها اون ربا خور نیست هر کسی تو هر جا و مکای که ربا بده و ربا بخوره دچار عمل گناه و حرام شده همینطور زنی یا مردی که تو کازینو یا بار هستن که زناکار نیستن بلکه هر مرد یا زنی که با همسایه ش تو خفا با انواع حیله ها و کلاه شرعیها خارج از نکاح دائم رابطه زناشوئی داشته باشه اونم زنا کرده و زنا کاره

یه مطلب دیگه من متوجه شدم چند نفر از دوستان گارد جبهه گیری گرفتن
    نه بابا بحث فقط تلاشی اندک در زمینه ربا زدائی از جامعه ست سالم بودن جامعه خانواده ها از قشری فرهنگی مذهبی دینی
    اگه مطلب غیر عقلانی غیر قرانی این یه بحث دیگه ست ولی اگه مطلب داره به مناظره و این که با توجیه و تبصره و ماده حرف کی درسته والله من حوصله مناظره و جدل ندارم
    بوالله ارامش اسایش سلامتی درستی صداقت زندگی سالم همه مردم ارزوی قلبی منه حاضرم تو بازار قیامتم این حرفمو تکگرار کنم
    نه برای جنگ اومدم نه برای مناظره اومدم نه سرم درد میکنه نه پول میگیرم فقط این حرفارو برای رضای خدا میگم تا ینده خداهم ازم راضی باشه
    بابا بدبختی بسه بابا فساد بسه بابا توجیه گناه بسه
    کثافت تا زیر لبمون اومده
    دیگه خود دانید
    هر چند اگه بجای این تایپیک عکس زیباترین ماشین یا زن بود الان پر کامنت بود
    بهر حال حرفامو زدم دیگه حوصله جر و بحث و موضع گیری هم ندارم
    محسن جان موضوعوپیچیدش نکن اینکه من درکت میکنم بکنار چون میدونم

خیلی ازبانکها هزار ترفندمیزنند برادورزدن قانون واسلام و منوتو اما این دلیل نمیشه

چراکه حالامثلا
    براي گرفتن وام از بانك كافي است مقدار سود را به عنوان خريد كالا يا جنسي به بانك و يا وكيل آن بپردازد مثلا اگر يك ميليون تومان وام مي گيرد كه در هنگام بازگشت صد هزار تومان سود آنست ،مي تواند مبلغ سود را در ازاي خريد كالايي از بانك به بانك بپردازد .در اين صورت گرفتن چنين وامي حلال است.

اگه بحثت فسادو و و ...ایناست توصیه بهتری دارم برات اینکه بیخیالش شی

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimv نمایش پست ها
    در اين كه ما داريم سر خودمون كلاه ميزاريم شكي نيست ولي
    وقتي ميري وام بگيري اون برگه ها رو بخوني ميفهمي كه حرفي از قرض نيست پس اينجوري از نظر شرعي مشكلي نداره (از لحاظ ظاهري)
    حالا اگه ميتوني بدون وام گرفتن كاراتو بكني كه چه بهتر اگه نه چاره اي نيست كسي هم نمياد به ادم پول بده بگه هر وقت داشتي بيار بده با اين وضعيت تورم و................................................ .....
    اینوکلا قبول دارم

---------- Post added at ۰۰:۴۷ ---------- Previous post was at ۰۰:۴۰ ----------

اینم بگم نیلوفرخانم پستی گذاشتن وگویا بخاطرلطفشون به بنده پاک کردن که گفتن

ویرایش بدترازچیزدیگه نیست فکرکنم منظورش کپی پیست ازسایت دیگه هست

اما

منکه نمیتونم تو استفتائات دست ببرم وازخودم بگم میشه ایا؟
    کاربر مقابل از امیرمهدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: مرغ حق
    فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ
    امیرمهدی آنلاین نیست.

2. 27,884 امتیاز ، سطح 51
    31% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 766
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    ایجاد کننده بهترین تاپیک به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    51
    تشکر شده 5,743 بار در 1,389 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#32 1392/09/18, 01:54
    ای بابا یک کلام نظرشمادر مورد وام چیه همین .پای هرچی فقها مجتهدا هرچی رساله بود رو کشوندین وسط ای قربونتون
    2 کاربر مقابل از f7970 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. BAAGHE BI BARGI, قــدرت خــان
    goبا خودت بمان . هر چه كه هستي آن را بپذير .

f7970 آنلاین نیست.

3. 58,565 امتیاز ، سطح 75
    0% فعالیت
    سطح
    75
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#33 1392/09/18, 01:57
    نقل قول نوشته اصلی توسط f7970 نمایش پست ها
    ای بابا یک کلام نظرشمادر مورد وام چیه همین .پای هرچی فقها مجتهدا هرچی رساله بود رو کشوندین وسط ای قربونتون

یعنی الان درودبرشرفت

والابخدا گرفتن یانگرفتن مسعله اینست
    امیرمهدی آنلاین نیست.

4. 82,540 امتیاز ، سطح 89
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,210
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر اول مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر اول مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه شعر و گرافیبهترین کاربر به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    89
    تشکر شده 20,783 بار در 4,222 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#34 1392/09/18, 02:11
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیرمهدی نمایش پست ها
    بله اسلام مظلوم
    بقول شما خیلی مواردامضاییه وکسی شمارومجبونکرده امضاکنید

ازاین جهت گفتم ربطی بفقه نداره برای کسانی که استفتائاتو قبول ندارن ونمیکنند والا

من هی بگم کف دست موندار ه میگن علم پیشرفت کرده مومیکاریم

درموردصوری بودن عرض کردم این خودماییم صوری انجام میدیم

بله ماهم استفتااوردیم ولی گویا زیرسوال بردیا نه؟

اینم بگم نیلوفرخانم پستی گذاشتن وگویا بخاطرلطفشون به بنده پاک کردن که گفتن

ویرایش بدترازچیزدیگه نیست فکرکنم منظورش کپی پیست ازسایت دیگه هست

اما

منکه نمیتونم تو استفتائات دست ببرم وازخودم بگم میشه ایا؟
    منظور از امضایی بودن اختیار یا عدم اختیار من در امضای آن نیست واین کار فقها واصولیون هست که قواعد رو از قرآن وسنت میگیرندوحکم شرعی قضایا رو بیان می کنند نه من نوعی یا هر فرد دیگری

جالبه نحوه جواب دادنتون این تاپیک برای من نوعی باز نشده ومخاطبش میلیاردها آدمند که شما فرمودین کسی من رو مجبور نکرده امضا کنم
    اینکه فردی استفتائات رو قبول داره یا نه موضوع بحث ما نیست همانطور که اکراهی در دین اسلام وجود نداره ولی در هر صورت وظیفه فقه هست که احکام ومسائل رو روشن بیان کنه اگه فقه مسائل رو روشن نکنه اونوقته اسلام مظلومه

در خیلی موارد افراد اطلاعی از این مباحث ندارند به قول برخی از دوستان وامی که بانک میده تو ورقه اصلا اسمی از قرض برده نشده و فردی که به مسائل فقهی وحقوقی واقف نیست از کجا میدونه معامله صوریه در واقع این بانکها هستن که در جهت بهبود اهدافشون در این زمینه مقصرند.متاسفانه از بس رواج پیدا کرده نمیشه جلوشو گرفت

(عجب خیلی راحت میشه آدما رو خراب کرد)من استفتا رو با استفتایی محکم تر از مقام معظم رهبری جواب دادم من کی باشم بخوام استفتا ایشون رو رد کنم بلکه آنچه خوندم رو مطرح کردم از لحاظ علوم فقهی معاملات صوری بسیار جای بحث داره که جایگاه مطرح نمودنش اینجا نیست وهرکدام از مراجع نظر مخصوص به خود را دارند وبسیاری از علما نظر مخالف دارند برای همین من در جواب زهرا خانم گفتم به استفتائات مراجع (مرجع تقلید خودشون)رجوع کنند

بله در استفتائات فقها نمیشه دست برد اما بحث کپی پیست شما ،اولین پستی که در این تاپیک گذاشتین منظور من بود نه استفتا رهبری

موفق باشید

---------------

نیلوفر آنلاین نیست.

5. 58,565 امتیاز ، سطح 75
    0% فعالیت
    سطح
    75
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#35 1392/09/18, 03:07
    منظور از امضایی بودن اختیار یا عدم اختیار من در امضای آن نیست واین کار فقها واصولیون هست که قواعد رو از قرآن وسنت میگیرندوحکم شرعی قضایا رو بیان می کنند نه من نوعی یا هر فرد دیگری

جالبه نحوه جواب دادنتون این تاپیک برای من نوعی باز نشده ومخاطبش میلیاردها آدمند که شما فرمودین کسی من رو مجبور نکرده امضا کنم
    اینکه فردی استفتائات رو قبول داره یا نه موضوع بحث ما نیست همانطور که اکراهی در دین اسلام وجود نداره ولی در هر صورت وظیفه فقه هست که احکام ومسائل رو روشن بیان کنه اگه فقه مسائل رو روشن نکنه اونوقته اسلام مظلومه

در خیلی موارد افراد اطلاعی از این مباحث ندارند به قول برخی از دوستان وامی که بانک میده تو ورقه اصلا اسمی از قرض برده نشده و فردی که به مسائل فقهی وحقوقی واقف نیست از کجا میدونه معامله صوریه در واقع این بانکها هستن که در جهت بهبود اهدافشون در این زمینه مقصرند.متاسفانه از بس رواج پیدا کرده نمیشه جلوشو گرفت

(عجب خیلی راحت میشه آدما رو خراب کرد)من استفتا رو با استفتایی محکم تر از مقام معظم رهبری جواب دادم من کی باشم بخوام استفتا ایشون رو رد کنم بلکه آنچه خوندم رو مطرح کردم از لحاظ علوم فقهی معاملات صوری بسیار جای بحث داره که جایگاه مطرح نمودنش اینجا نیست وهرکدام از مراجع نظر مخصوص به خود را دارند وبسیاری از علما نظر مخالف دارند برای همین من در جواب زهرا خانم گفتم به استفتائات مراجع (مرجع تقلید خودشون)رجوع کنند

بله در استفتائات فقها نمیشه دست برد اما بحث کپی پیست شما ،اولین پستی که در این تاپیک گذاشتین منظور من بود نه استفتا رهبری

موفق باشید
    ببینیدمنظورتون هرچی هست بماندازاصل موضوع منحرف نشیم تیترتاپیک چیه؟

ببینیدمن میخوام به جاده خاکی نریم اول ربا روتعریف کنیم مگر نه اینکه ربا

ربا یعنی:
    اگر پولی به عنوان قرض به فردی داده شود و قرار بر این باشد که مبلغی اضافه گرفته شود اين ربا و حرام است
    درست شد؟

ولی وقتی شما یک کیسه گندم بدهی ودر برداشت ان سهیم باشی میشود مضاربه به شرط انکه

در زیان انهم چی ؟ شریک باشی

قابل توجه زهراها
    میخوایم ببینیم سودمون حلاله یاحرام درست شد؟
    اگه پول دادیم وازاول شرط کردیم حتی باطرف مقابل که ازاصلش بیشترمییگیریم شک نکنید

رباست اما اینجایه بحثی به اسم ربای معاملیه پیش میادعرض میکنم

اگر یک کالایی رو قرض دادی وطرف قرض رو باکالاپس بده چنانچه کالاها همجنس باشند همین

بحث ربای معاملی پیش میاد

فرض کنیم دوکیو خرما کم داشتی دراوردن ومادوکیلوخرمابشمامیدیم اگرشزط کنیم که شما

دوکیلونیم خرمابرگردونیدربای معاملی انجام شده امااگر دوکیلونیم گندم یابرنج پس بدید ربا

شکل نگرفته چرا؟؟چون این کالاها همجنس نبودن

بحث دیگه هم مضاربه هست که اگه لازم دونستیدباذکرمثال توضیح بدم

.......................................

درغیرازاین باشه منهم جز مردمم وسود 20 درصدونتنها فشاربرملت بلکهحرام بلکه ظلم هم میدونم

باباانصافشونوشکر

باسپیدارهم موافقم دوستان فقط بحث میکنیم جبهه علیه هم نگیریم

ممنون

درضمن چرا مطالعاتی که درباره بانکداری اسلامی انجام شده رو نادیده میگیرید؟بابا ماهم منصف

باشیم بدنیست
    کاربر مقابل از امیرمهدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: 1228
    امیرمهدی آنلاین نیست.

6. 2,487 امتیاز ، سطح 14
    13% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 263
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    First 1000 Experience Points
    قبلا خوزستان/1 ساله یاسوجم/ساله دیگه احتمالا شیراز
    سطح
    14
    تشکر شده 219 بار در 87 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#36 1392/09/18, 03:52
    اولا وام نگو.بگو نزول
    در ضمن وام به جز استرس و زیر فشار رفتن هیچ نداره
    من فرق دارم آنلاین نیست.

7. 19,634 امتیاز ، سطح 42
    76% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 216
    0% فعالیت
    سطح
    42
    تشکر شده 2,941 بار در 817 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#37 1392/09/18, 11:58
    سلام

من که کارمو با وام آغاز کردم و هنوزم چند تا قسط وام دارم تا چند سال دیگه

وام بگیری کار کنی بهتر از اینه که وام نگیری و بنشینی تو خونه بگی کار نیست و مسئولین بهمون کار نمیدن.

------
    شکیب پست گذاشتم بیا حذف کن
    2 کاربر مقابل از almasshahr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. BAAGHE BI BARGI, eBRAHIMV
    آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا
    بی وفا حالا که من افتاده ام از پا چرا
    نوشداروئی و بعد از مرگ سهراب آمدی
    سنگدل این زودتر می خواستی حالا چرا
    عمر ما را مهلت امروز و فردای تو نیست
    من که یک امروز مهمان توام فردا چرا
    almasshahr آنلاین نیست.

8. 82,540 امتیاز ، سطح 89
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,210
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر اول مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر اول مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه شعر و گرافیبهترین کاربر به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    89
    تشکر شده 20,783 بار در 4,222 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#38 1392/09/18, 14:23
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیرمهدی نمایش پست ها
    ببینیدمنظورتون هرچی هست بماندازاصل موضوع منحرف نشیم تیترتاپیک چیه؟

ببینیدمن میخوام به جاده خاکی نریم اول ربا روتعریف کنیم مگر نه اینکه ربا

ربا یعنی:
    اگر پولی به عنوان قرض به فردی داده شود و قرار بر این باشد که مبلغی اضافه گرفته شود اين ربا و حرام است
    درست شد؟

ولی وقتی شما یک کیسه گندم بدهی ودر برداشت ان سهیم باشی میشود مضاربه به شرط انکه

در زیان انهم چی ؟ شریک باشی

.......................................

درغیرازاین باشه منهم جز مردمم وسود 20 درصدونتنها فشاربرملت بلکهحرام بلکه ظلم هم میدونم

باباانصافشونوشکر

باسپیدارهم موافقم دوستان فقط بحث میکنیم جبهه علیه هم نگیریم

ممنون

درضمن چرا مطالعاتی که درباره بانکداری اسلامی انجام شده رو نادیده میگیرید؟بابا ماهم منصف

باشیم بدنیست
    مهم این است که در عالم واقع آیا به همین صورت است که شما فرمودین یا نه؟اگر واقعا در زیان هم شریکند که هیچ جای بحثی نیست واگر به این صورت نیست وفقط نام سایر عقود رو یدک میکشد وجنبه ظاهری دارد چی؟

منم جبهه نگرفتم عبارت(لطفا فتوا صادر نکنید)بوی جبهه گیری میده من نه مجتهدم ونه عالم که فتوا صادر کنم اما می دونم قصد نقش ارزنده ایی در بحث عقود داره. واین بحث ها تخصصی تر از این حرفاست که با سادگی بشه از کنارش گذشت وگرنه به من بود حلال باشه یا حرام فرقی به حال من نمی کنه اما در قبال حرفم مسئولم

همانطور که قبلا عرض کردم بحثه جبهه گیری نیست وهرکسی یه نظری داره تازه اگه دوستان حقوقی وفقهی اینجا میبودن کلی جای حرف داشت.
    مطالعات روی بانکداری اسلامی زمانی جواب میده که در عالم واقع پیاده بشه و وارد مباحث بعدیش نمیشم بدلیل تخصصی بودنش

جوری که بنده متوجه شدم شما از دست من ناراحتید من اگر می دانستم کسی از دستم ناراحت میشه اصلا وارد این تاپیک نمی شدم.به هر حال خیلی از خدمت شما عذر میخوام ،شما الطاف فراوانی به بنده داشتین واصلا دوست ندارم بخاطر بحثی شما از من رنجیده باشین.

---------------

نیلوفر آنلاین نیست.

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)