alt
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 53

موضوع: چگونه من يك مسلمان شناخته شدم .

1. 7,460 امتیاز ، سطح 25
    82% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 90
    10.0% فعالیت
    سطح
    25
    تشکر شده 8 بار در 8 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#21 1385/03/23, 10:36
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره
    بانوي شرقي عزيز من يك بانوي مسلمان ايراني هستم
    به مسلمان بودنم افتخار ميكنم
    نوشتي با تحقيقاتي كه پيرامون اسلام كردي اسلام را دين خشني يافتي ولي به نظر من اينطور نيست
    من به جرات ميتونم بگم شما اصلا تحقيق نكردي وبا خوندن چند آيه از قرآن احساسي شده وتحت تاثير احساسات زنانه خودتون و سمپاشي هاي مخالفين ومبارزين عليه دين مبين اسلام قرار گرفتيد
    انصافا آيات مباركه قرآن كريم كه مردم را به اخلاق ستوده ونيك و توحيد وخدا پرستي دعوت ميكند خشن است
    آيا در جاي جاي قرآن كريم ازبرخي از شخصيتهاي زنان به بزرگي وتجليل ياد نشده است
    آيا شما در باره تعدد زوجات تحقيقات كافي در زمينه هاي علمي ـ‌ تاريخي و فلسفي انجام داده ايد ؟؟ مسلما خير !
    توصيه من به شما به عنوان يك بانوي مسلمان اينه كه بدون اينكه تحت تاثير عواطف واحساسات زنانه قرار بگيريد با جديت به تحقيقات تون ادامه بديد . اما توجه داشته باشيدشرايط تحقيق در علوم انساني را كاملا رعايت كنيد خوشحال ميشم تو همين صفحه نتايج علمي تحقيقات تون رو ببينم
    ضمن اينكه :
    ديندار بودن يا بي ديني من وشما تاثيري در جريان خلقت نخواهد گذاشت
    وضرر وزياني براي احدي نخواهد داشت
    به قول خواجه شيراز:
    عاشق شو ور نه روزي كار جهان سر آيد
    ناخوانده نقش مقصود از كار گاه هستي

درود دوست عزيز ستاره
    متاسفانه شما هم مثل اكثريت هم كيشانتان چشم وگوش بسته وبدون اطلاعات كافي درموضع دفاع قرارميگيريد.من با كمال ميل آماده شنيدن نظرات شما در باره دين اسلام هستم ونه درمورد خود من.
    چراكه فكر نميكنم شما در موقعيتي باشيد كه بدانيد من اصلا در مورد دين اسلا تحقيق كرده ام يا خير يااصلا كم وكيف اين تحقيق چگونه بوده.......
    بگذريم........
    مساله زنان در اسلام وقرآن فقط يكي از موارد قابل تامل است كه به دليل اينكه حداقل براي ما زنان ملموس تر است بحث را در اين مورد شروع كرديم وبه تدريج به مباحث ديگر نيز خواهيم پرداخت...
    به هرحال شما پاسخ قانع كننده اي در مورد تعدد زوجات نداديد
    درخصوص تحقيقات تاريخي در اين مورد بايد بگويم در تاريخ اسلام وايران اين مورد وجود داشته ولي بديهيست دليل برتوجيه آن نميباشد!
    درمورد تحقيقات علمي وهمچنين فلسفي من تا به حال نشنيده ام كه از لحاظ علمي! تعدد زوجات توجيه شده باشد.
    به هرحال آماده شنيدن نتايج تحقيقات علمي وفلسفي وتاريخي شما هستيم.
    شما از من ميخواهيد تحت تاثير عواطف واحساسات زنانه قرار نگيرم؛گرچه پايه تحقيقات من براساس عقل ومنطق بوده وبر همين اساس نيز به تناقضات وموارد غير قابل توجيهي رسيدم(البته درقرآن نكات مثبت نيز وجودداردولي توقع از يك دين كامل چيز ديگري است) ؛ولي آيا ديني كه به احساسات وعواطف انسان به طورعام وزن به طور خاص اهميت ندهد دين كاملي است؟؟!
    چرا احساسات وعواطفي كه هديه خداوند به من است بايد كنار بگذارم؛ تا بتوانم بپذيرم كه همسرم درآينده چند زن ديگر نيز بگيرد؟؟؟؟؟!!!!!!! آيا خود شما به عنوان يك زن حاضر به پذيرش چنين چيزي هستيد؟
    اصلا چرا اين مجوز « الله» بايد برخلاف احساسات وعواطف من به :عنوان يك زن باشد ؟كه من آن را يا نميتوانم بپذيرم يااگر بخواهم آن رابپذيرم بايد احساسات وعواطفم را كنار بگذارم؟
    ........
    منتظر نظرات شما هستم
    ودر پايان بايد بگويم كه بااين گفته شما كه«ديندار بودن يا بي ديني من وشما تاثيري در جريان خلقت نخواهد گذاشت»كاملا موافقم ولي اينكه«ضرر وزياني براي احدي نخواهد داشت» قبول ندارم؛چراكه دينداري عده اي به خصوص كساني كه حكومت رادردست دارند باعث نقض آشكار حقوق انساني وظلم وستم وبي عدالتي و....... در كشورمان شده است.

براي ادمه بحث زنان شما را به تاپيك «حق وحقوق زن دراسلام» دعوت ميكنم
    شاد وپيروز باشيد
    باسنگهايي كه برسرراهت ميگذارند هم ميتواني چيز قشنگي براي خود بسازي
    بانوي شرقي آنلاین نیست.

2. 8,945 امتیاز ، سطح 28
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 405
    20.0% فعالیت
    سطح
    28
    تشکر شده 14 بار در 10 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#22 1385/03/23, 10:50
    سعاد عزيز سلام

فقط خدا مي دونه وقتي اسمتو اينجا خوندم چقدر خوشحال شدم

ولي سعاد مهربونم ...تو راجب من اشتباه كردي

اگه من نوشتم كوروش براي من آيات خشونت آورد بايد در جريان بحث بودي تا منظور منو متوجه مي شدي

آخه كوروش نوشته چرا اينهمه قهر چرا دشمني چرا خشونت و بياييد از آيات رحمت استفاده كنيد

من هم براي دفاع از كوزوش نوشتم كه او در جواب سوال من آيات را آورد ولي با اسلام دشمني نداشت

كوروش هم آيات قهر و خشونت رو بلده ...اينطور نيست كه نشناسه

من سوء نيتيي در باره كوروش نداشتم و ندارم.

در مورد قضاوت و شهادت زنان هم احساس خودمو گفتم و اصلا نگفتم كه درست مي گم و اين درسته

بلكه در مورد خودم صحبت كردم . در واقع من پر از خطا و كوتاهي هستم و نمي تونم نظر قاطعي راجب هيچ مساله مهمي داشته باشم

فقط همين

من محقق هستم ولي هيچي نمي دونم دارم تحقيق مي كنم كه بدونم ...هيچ نظر قاطع و ثابتي راجب هبچي نمي دم ....چون خيلي ضعيفم

و در حد و اندازه نظر دادن راجب ديگران و قوانين و احكام نيستم

فقط نظر خودمو اونم معمولا در باره خودم مي دم
    آرزومند آرزوهاي قشنگتون * **ليلا
    ليلا آنلاین نیست.

3. #23 1385/03/23, 23:12
    سلام لیلا جان
    من خداحافظی کرده بودم ..اما امدم بگم من از دست شما ناراحت نیستم یا بقول شما قهر نیستم...
    الان واقعا موندم ..دلم نمی خواد تویه بحث شرکت کنم چون میدونم اینجا یه سری ادم ممکنه باشند مثل جای قبلی.... فقط می خواهند خودشون رو اثبات کنند دنبال حقیقت نیستند...فقط این رو بهت بگم که یک زمانی من معتقد بودم دین اسلام بدرد نمی خوره ..تا اینکه تحولی در من بوجود امد...بگذریم که نای توضیح دادن ندارم بر ذهن و اعتقاد من چه گذشت...روحانیون ما چنان دین رو غلط به مردم معرفی کردند که همه رو از قران دور کردند همانطوری که دین ستیزان همین کار رو دارند می کنند.حتی برخی ترجمه ها و تفاسیر قران هم غلط هست ..دیدی که چندین نمونه از این ترجمه ها رو قبلا مثال زدم...ایات که ایهام دارند استعاره دارند و تشبیه دارند ولی چنان ترجمه شده انگار که محکم و( ام الکتاب ) و لا یتغیر هست تازه به شکل مضحک و غیر منطقی برای اونها شان نزول هم اورده شده نمونه این رو قبلا توضیح دادم می تونید به انتقادم از تفسیر المیزان در وبلاگتون رجوع کنید ...خب چی می تونم بگم جز اینکه این همون آیاتی هستند که خداوند نازل کرده تا ادمهایی که به دنبال شر و بی عدالتی می گردند و اهل تفکر هم نیستند از این آیات فتنه را استخراج می کنند ...اما کمتر کسی به این مسئله فکر می کنه

4. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    75% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 125
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#24 1385/03/23, 23:20
    به این مهم با دقت توجه کن
    یه مثال از این ایهام در ایات قران برات می یارم که خیلی ها ازش سوء استفاده کردند چه علما ء ما ..و چه دین ستیزان ..هر دوتاشون یه جورهایی مثل هم هستند سر تا پای یه کرباسند..اولیها مردم رو با تفسیر غلط از دین دور می کنند...دومی ها هم خیال می کنند خیلی روشنفکر شدند صورت مسئله به کل خط می زنند و مردم رو از کلام خدا کاملا دور می کنندبعد مدعی میشند که خدا رو خیلی قبول دارند و لی در کلامش تفکر نمی کنند...این دو گروه عین هم هستند نتیجه عملشون دوری از دین هست پس عین هم هستند ..
    مثال
    سوره بقره آیه 230 صفحه 37
    فَإِن طَلَّقَهَا فَلاَ تَحِلُّ لَهُ مِن بَعْدُ حَتَّىَ تَنكِحَ زَوْجًا غَيْرَهُ فَإِن طَلَّقَهَا فَلاَ جُنَاحَ عَلَيْهِمَا أَن يَتَرَاجَعَا إِن ظَنَّا أَن يُقِيمَا حُدُودَ اللّهِ وَتِلْكَ حُدُودُ اللّهِ يُبَيِّنُهَا لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ

پس اگر او ان زن را طلاق داد و بعد از ان زن با مردی غیر از او ازداوج کرد بر او حلال ( لا تحل ) نخواهد بود..پس اگر ان مرد ( منظورش دومین مرد هست ) زن را طلاق داد ( طلقها ) هیچ اشکالی ندارد که به ان مرد باز گردد( مقصودش مرد اولی هست )..اگر گمان کنند که میتواند حدود ( به زبون خودمون خط قرمز بعضی جاها هم معنی شده احکام ) خداوند را اجرا کنند و ان است حدود خداوند بین این دو برای قومی که اگاهند.
    سعاد آنلاین نیست.

5. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#25 1385/03/23, 23:22
    ببخشيد در بالا به عنوان مهمان وارد شدم ليلا جان
    سعاد آنلاین نیست.

6. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#26 1385/03/23, 23:23
    خب لیلا جان می بینی که این ایه یه مسئله انسانی رو عنوان کرده که مخالف هیچ اصلی از اصول بشری و حقوق بشری نیست......گفته اگه یه زن طلاق گرفت و بعد با یه مرد دیگه ازدواج کرد دیگه نباید ارتباط جنسی یا جسمی با مرد اولی داشته باشه چون دیگه حلال نیست برش..ولی اگه از مرد دوم طلاق گرفت می تونه با مرد اولی ازدواج کنه و اشکالی نداره که دوباره ازدواج کنه..و باز هم اینجا خداوند می گه باید حدود الهی رو رعایت کنه ...خبه این یعنی چی ؟...یه ذره مغزمون رو کار بندازیم می بینم منظورش اینه که با مرد دومی که از ش طلاق گرفته دیگه نباید ارتباطی جسمی و جنسی داشته باشه

حالا برو سراغ ترجمه ها و تفاسیر ..شاخ در می یاری که اینها که خودشون رو عالم می دونندعالم نیستند...یادته وقتی از جهلاء گفتم چطور اقایون به من تاختند ...خوب لیلای عزیز وقتی این ایات رو می بینم و تفاسیر مضحک و غیر انسانی اون رو ..... نمی تونم به اینها بگم علماء.....قران به این سادگی رو چقدر عوض کردند....
    حالا باز برو ببین چند تا ایه داریم که توصیه می کنه به قران چیزی اضافه نکنید و نگویید این از جانب خدا هست....مگه اینها از خدا می ترسند..جهل اینها و تفاسیر غلط اینها باعث شده یه عده دین ستیز هم هرروز بر تعداد شون اضافه بشه و قران خاک بخوره..همه هم مدعی روشنفکری...

حالا این اقایون مدعی فهم و تفسیر قران که خودشون رو عقل کل می دونندوسط آیه کاما گذاشتند..یعنی امدند و بعد از.. فَإِن طَلَّقَهَا فَلاَ تَحِلُّ لَهُ یه کاما( ،) گذاشتند تا مثلا این قسمت ایه رو از اون قسمت ایه جدا کنند تا زورکی و به زور از این ایه شر برداشت کنند بقول قران اینها دروغگویانند...لابد اون کاما هم از طرف خدا نازل شده... ... این هم یه قسمت مضحک تفاسیر هست...برو چندتا قران دستی رو نگاه کن متوجه می شی چی می گم این الهی قمشه ای و امثال او هم کاش الان اینجا بودند ببینم با چه رو سیاهی می تونستند به سئوال من جواب بدهند ..این ها جوابی برای تفاسیر شون ندارند...0اینها روایات و احادیث رو برتر از خدا و کلامش در قران قرار دادند..این همون جایی هست که خداوند می گه برای من شریک قایل نشوید..اما عملا حرف مفت می زنند تا بهشون بگی توضیح بدهید برات روایت می اورند بعد می بینی کلی به قران بوسیله همین روایات افترا و کذب می بندند

پس ستمكارتر از كسانى كه بر خدا دروغ مي بندند ، يا آيات او را تكذيب مي كنند ، كيست ؟ اعراف 37

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ الْكَذِبَ وَهُوَ يُدْعَى إِلَى الْإِسْلَامِ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ( 7 الصف )

این ایه نشون می ده حتی کسانی به خداوند افترا و کذب می بندند که مدعی اسلام هستند ( وَهُوَ يُدْعَى إِلَى الْإِسْلَامِ).......این ایه کافی هست کسانی رو از خواب بیدار کنه...اما کو گوش شنوا...همه می خواند از طریق همین ها دین و قران رو بشناسند..
    سعاد آنلاین نیست.

7. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#27 1385/03/23, 23:24
    در زمینه ایه 282 بقره راجع به شهادت یه عالمه تویه اون وبلاگتون نوشتم دیگه نمی نویسم...شهادت یک مرد قبول نیست همونطور که شهادت یک زن قبول نیست گفته استشهدوا رجلین من رجالم..از دو مرد صحبت به میان امده ......در مورد اون زمان و وضعیت اون زمان هم قبلا توضیح دادم....و در برابر همین ایه چندین ایه وجود دارد که از دو شاهد صحبت کرده و جنسیت انها هم مشخص و معلوم نیست ....اما این رجال دینی که قبلا ذکر خیرشون رو در بالا کردم برای خودشون الکی الکی این دوتا شاهد رو مرد ترجمه و تفسیر کردند...

یه مثال

يِا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ شَهَادَةُ بَيْنِكُمْ إِذَا حَضَرَ أَحَدَكُمُ الْمَوْتُ حِينَ الْوَصِيَّةِ اثْنَانِ ذَوَا عَدْلٍ مِّنكُمْ أَوْ آخَرَانِ مِنْ غَيْرِكُمْ إِنْ أَنتُمْ ضَرَبْتُمْ فِي الأَرْضِ فَأَصَابَتْكُم مُّصِيبَةُ الْمَوْتِ تَحْبِسُونَهُمَا مِن بَعْدِ الصَّلاَةِ فَيُقْسِمَانِ بِاللّهِ إِنِ ارْتَبْتُمْ لاَ نَشْتَرِي بِهِ ثَمَنًا وَلَوْ كَانَ ذَا قُرْبَى وَلاَ نَكْتُمُ شَهَادَةَ اللّهِ إِنَّا إِذًا لَّمِنَ الآثِمِينَ «106»مائده
    اى اهل ايمان ! هنگامي كه يكى از شما را [ آثارِ ] مرگ فرا مي رسد ، بايد در حال وصيت ، دو عادل از هم كيشان خود را بر وصيت شاهد بگيريد ; يا اگر در سفر بوديد و مرگِ شما فرا رسيد [ و شاهدى از مؤمنان نيافتيد ] دو نفر از غير هم كيشان خود را شاهد وصيت بگيريد . و اگر [ شما وارثان در صداقت و راستى آن دو شاهد غير مسلمان ] شك كرديد ، هر دو را بعد از نماز حبس كنيد ، پس به خدا سوگند ياد مي كنند كه ما اين شهادت را به هيچ قيمتى نمي فروشيم هر چند [ مورد شهادت ]خويشاوندان ما باشد ، و شهادت الهى را [ كه در حقيقت شهادت بر وصيت است ]پنهان نمي كنيم ، كه اگر پنهان كنيم از گناهكاران خواهيم بود . « 106» مائده
    ایه بعدی
    سوره مائده آیه بعد از ان ( یعنی 107 )
    پس اگر اطلاعى حاصل شود كه آن دو شاهد [ با شهادت ناحقّ خود ] مرتكب گناه شده اند ، دو شاهد ديگر از كسانى كه به ميّت نزديك تر [ و از كم و بيش وصيت آگاه تر ]ند به جاى آن دو شاهدِ [ خائن ] مي ايستند ، و به خدا سوگند مي خورند كه شهادتمان از شهادت آن دو نفر درست تر و به حق نزديك تر است ، و [ در شهادتى كه بر خلاف شهادت آنان مي دهيم ] بناى تجاوز از حق را نداريم ، [ كه اگر داشته باشيم ]قطعاً از ستمكاران خواهيم بود . « 107»

بازهم اینجا از دوتا شاهد حرف میزنه...نگفته دوتا شاهد مرد...و اصلا هم نگفته یک مرد + دوتا زن....
    جنسیت مشخص نیست ...قران به گونه ای نازل شده که هر کسی بخواهد بهانه جویی کند می تواند( خود قران هم از بهانه جویان گفته ) و هر کسی بخواهد شر تفسیر کند می تواند و هر کسی خیر و رحمت تفسیر کند می تواند.....این یعنی چی ؟ چراش رو خودتون کشف کنید؟......اگه چرای اون رو خودتون کشف نکردید تا اخرش هیچی ازش متوجه نخواهید شد دنبال این نباشید که لقمه تویه دهانتون گذاشته بشه خودتون این کار رو بکنید
    سعاد آنلاین نیست.

8. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#28 1385/03/23, 23:25
    و اما به این ایه توجه کنید
    وَالْمُطَلَّقَاتُ يَتَرَبَّصْنَ بِأَنفُسِهِنَّ ثَلاَثَةَ قُرُوَءٍ وَلاَ يَحِلُّ لَهُنَّ أَن يَكْتُمْنَ مَا خَلَقَ اللّهُ فِي أَرْحَامِهِنَّ إِن كُنَّ يُؤْمِنَّ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَبُعُولَتُهُنَّ أَحَقُّ بِرَدِّهِنَّ فِي ذَلِكَ إِنْ أَرَادُواْ إِصْلاَحًا وَلَهُنَّ مِثْلُ الَّذِي عَلَيْهِنَّ بِالْمَعْرُوفِ وَلِلرِّجَالِ عَلَيْهِنَّ دَرَجَةٌ وَاللّهُ عَزِيزٌ حَكُيمٌ.

وَلِلرِّجَالِ عَلَيْهِنَّ دَرَجَةٌ........ظاهرا بعضی ها این کلمه درجه رو رتبه و برتری معنی می کنند در حالی که به معنای حقوق هست....یعنی مردان بر زنان حقوقی دارند.....در این ایه از زنانی صحبت شده که بار دار هستند و میخواهند طلاق بگیرند و حاملگی خودشون رو از شوهر شون پنهان می کنند..خداوند در این ایه می فرماید اگر این زنان به خدا و روز جزا ایمان دارند و به شوهرش .بهتر است که به سوی مرد باز گردند ( به کلمه احق توجه کنید یعنی داره به زن می گه اگه میخوای حق شوهرت را اداکنی بهتر است به او برگردی و بهش بگی که باردار هستی) وقتی از درجه در این آیه صحبت می شه این درجه به همون احق ( یعنی حق حقوق محق ) بر می گرده..پس در اینجا درجه یعنی این مرد حقوق دارد..........( خب این کجاش برخلاف اخلاق انسانی و حقوق بشری هست ) ..حالا شما خانمها و اقایون بجای اینکه در ایه تفکر کنید و گردن این مفسرین و مترجمین از خدا نترس رو بچسبید ..کل قران رو ظالمانه معرفی می کنید؟ !!!!..........دقیقا همین ایه یه مثال هست از ایات متشابه در 7 آل عمران خداوند به ما می گوید من به دو گونه آیه بر شما نازل کردم یکی محکمات یا ام الکتاب و دیگری متشابهات یعنی اختلاف انگیز ها.( هر جا اختلاف بوجود امد بدونید این همون ایات متشابه هست که البته هر ایه متشابه ای روبرو هم داره........خوب عزیزان بروید همین ایه رو تابه آخرش بخونید ببینید چرا به این شکل نازل شده...بجای اینکه بگوید این قران کامل نیست و هی غر بزنید..دنبال دلیل باشید....
    در ضمن در این آیه گفته شده أَرَادُواْ إِصْلاَحًا.....و اگر اینها ( زن و مرد ) خواهان اصلاح باشند..............خب کجای این جمله کلمه شوهر امده که بی خودی به شکل ظالمانه ای ترجمه می کنند( ارادوا ) جمع هست منظورش جمع مرد و زن هست..........ولی بیمار دلان که مرض دارند به شکل
    (اگر شوهرانشان قصد اصلاح داشته باشند) ترجمه کرده اند....و حق بازگشت رو اینجا به مردان داده..این هم یه افترای بزرگ و یه کذب دیگه به قران و کلام خداوند........در ضمن کلمه وظیفه در این ایه نیامده.....ای وای بر کسانی که به خدا افترا می بندند
    سعاد آنلاین نیست.

9. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#29 1385/03/23, 23:26
    ایه 223 بقره...بازهم در ترجمه اضافه قرار داده شده بازهم افترا........ فَأْتُواْ حَرْثَكُمْ...به سوی کشتاز خود روید....منظورش زمان کشت هست یعنی زمانی که زن قابلیت بارداری داره.........

ایه بعد
    وَلاَ تَنكِحُواْ الْمُشْرِكَاتِ حَتَّى يُؤْمِنَّ وَلأَمَةٌ مُّؤْمِنَةٌ خَيْرٌ مِّن مُّشْرِكَةٍ وَلَوْ أَعْجَبَتْكُمْ وَلاَ تُنكِحُواْ الْمُشِرِكِينَ حَتَّى يُؤْمِنُواْ وَلَعَبْدٌ مُّؤْمِنٌ خَيْرٌ مِّن مُّشْرِكٍ وَلَوْ أَعْجَبَكُمْ أُوْلَـئِكَ يَدْعُونَ إِلَى النَّارِ وَاللّهُ يَدْعُوَ إِلَى الْجَنَّةِ وَالْمَغْفِرَةِ بِإِذْنِهِ وَيُبَيِّنُ آيَاتِهِ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَذَكَّرُونَ.
    221 بقره
    منظور از زن مشرکه زنی هست که به خدا و روز قیامت ایمان ندارد و خدا رو قبول ندارد...منظور غیر مسلمان نیست......بروید رجوع کنید ببینید مشرک در قران یعنی چی ؟...بعد تفسیر کنید....
    .مادر مومنه بهتر از مادر مشرکه هستوَلأَمَةٌ مُّؤْمِنَةٌ خَيْرٌ مِّن مُّشْرِكَةٍ......یعنی.این خیلی چیز عجیبی هست ؟ مادری که نه به خدا و خالق خودش اعتقاد داره و نه به عاقبت و جزای اعمالش بهتر است یا مادری که هر دو رو قبول داره ؟...

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَادُواْ وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (62)

در این ایه به امنوا توجه کنید ؟..........به صائبین هم که صبی ها هستند و پیرو یحیی زکریا توجه کنید.....و به قران افترا نبندید......در این ایه هم از یهودیت و هم از مسیحیت و هم صبی ها صحبت شده که اگر ایمان بیاورند(امنوا ) هیچ ترسی نمی خواهد داشته باشند....
    در مورد برده داری می توانید به ایه 49 بقره رجوع کنید....(و به یاد بیاورید وقتی که شما را از ال فرعون نجات دادیم بدترین شکنجه ها را به شما می دانند بچه های شما را می کشتند و زنانتان را برای کنیزی نگه می داشتند
    خوب در این ایه چرا از کنیزی و به عبارتی نوعی برده داری صحبت شده و ان را جز همون شکنجه عنوان کرده و گفته ما شما را این وضعیت نجات دادیم...در واقع کنیزی و برده داری بدون حقوق و به اجباز اینجا شکنجه و کاری ناشایست معرفی شده
    0000000000000000000000

در ضمن نکاح در عربی یعنی پیمان
    در برابر ایه 3 نسا ء ایه 129 نساء امده........
    سعاد آنلاین نیست.

10. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#30 1385/03/23, 23:28
    خدانگهدار
    سعاد آنلاین نیست.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)