alt
صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 53

موضوع: چگونه من يك مسلمان شناخته شدم .

1. 7,460 امتیاز ، سطح 25
    82% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 90
    10.0% فعالیت
    سطح
    25
    تشکر شده 8 بار در 8 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#11 1385/03/20, 11:39
    اما.........
    دوستاني كه تابه حال در مورد اسلام تحقيق نكرده يا عميق نشده اند بهتر است قرآن را دقيق وبه فارسي بخوانند وسووالاتي از خود بپرسند.......

چرا پیامبر در مکه و مدینه دوگانه رفتار کرد؟ چگونه می شود در مکه تظاهر به بت پرستی کرد و همرنگ بزرگان قریش بود و در مدینه که قدرت در دست اوست، برای دیگران شاخ و شانه کشید و جنگ و خونریزی به راه انداخت؟ ایا خدای محمد هم چون دلالان مصلحت اندیش، نان را به نرخ روز می خورده و پیامبرش را مطابق جریان بادهای موسمی هدایت می کرده است؟
    باسنگهايي كه برسرراهت ميگذارند هم ميتواني چيز قشنگي براي خود بسازي
    بانوي شرقي آنلاین نیست.

2. 7,460 امتیاز ، سطح 25
    82% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 90
    10.0% فعالیت
    سطح
    25
    تشکر شده 8 بار در 8 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#12 1385/03/20, 11:47
    مسلمانان دلایل تعدد زوجات محمد را حفظ صلح و مصلحت اسلام و ... نامیده اند. چرا تا خدیجه زن ثروتمند و صاحب نفوذ پیامبر زنده بود؛ مصلحت اسلام رعایت نشد و پیامبر برای اینکه مبادا خدیجه خشمگین نشود، همسر دیگری اختیار نکرد. اما همینکه خدیجه مرد، ثروت او وسیله ای شد برای ازدواج های رنگارنگ پیامبر. اصلا اگر فلسفه این همه ازدواج شرعی و غیر شرعی، حفظ صلح مصلح اندیشی بوده؛ چرا پیامبر این همه جنگ و خونریزی به پا کرد؟ به جای این همه غزوه و جنگ و .... دختر یکی از سران قبیله ها را به همسری می گرفت و صلح می کرد. اصل مگر راه حل منطقی و مناسبی به جز بدبخت کردن دختران خردسال برای پیشرفت اسلام در میان قبائل وجود نداشت؟
    باسنگهايي كه برسرراهت ميگذارند هم ميتواني چيز قشنگي براي خود بسازي
    بانوي شرقي آنلاین نیست.

3. 7,590 امتیاز ، سطح 26
    7% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 560
    16.6% فعالیت
    سطح
    26
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#13 1385/03/22, 19:55
    بانوي شرقي عزيز من يك بانوي مسلمان ايراني هستم
    به مسلمان بودنم افتخار ميكنم
    نوشتي با تحقيقاتي كه پيرامون اسلام كردي اسلام را دين خشني يافتي ولي به نظر من اينطور نيست
    من به جرات ميتونم بگم شما اصلا تحقيق نكردي وبا خوندن چند آيه از قرآن احساسي شده وتحت تاثير احساسات زنانه خودتون و سمپاشي هاي مخالفين ومبارزين عليه دين مبين اسلام قرار گرفتيد
    انصافا آيات مباركه قرآن كريم كه مردم را به اخلاق ستوده ونيك و توحيد وخدا پرستي دعوت ميكند خشن است
    آيا در جاي جاي قرآن كريم ازبرخي از شخصيتهاي زنان به بزرگي وتجليل ياد نشده است
    آيا شما در باره تعدد زوجات تحقيقات كافي در زمينه هاي علمي ـ‌ تاريخي و فلسفي انجام داده ايد ؟؟ مسلما خير !
    توصيه من به شما به عنوان يك بانوي مسلمان اينه كه بدون اينكه تحت تاثير عواطف واحساسات زنانه قرار بگيريد با جديت به تحقيقات تون ادامه بديد . اما توجه داشته باشيدشرايط تحقيق در علوم انساني را كاملا رعايت كنيد خوشحال ميشم تو همين صفحه نتايج علمي تحقيقات تون رو ببينم
    ضمن اينكه :
    ديندار بودن يا بي ديني من وشما تاثيري در جريان خلقت نخواهد گذاشت
    وضرر وزياني براي احدي نخواهد داشت
    به قول خواجه شيراز:
    عاشق شو ور نه روزي كار جهان سر آيد
    ناخوانده نقش مقصود از كار گاه هستي
    ستاره آنلاین نیست.

4. فرزند آدم وحو

دين

#14 1385/03/22, 20:20
    فقط در يك جمله بگم تمام محدوديتهاي دين فقط احترام به انسانهاست.

5. فرزند آدم وحو

دين

#15 1385/03/22, 20:22
    دين از آن هنگام آغاز شد كه انسان شفقت خورشيد را در حق دانه هاپي كه در خاك كاشته بود مشاهده كرد...جبران خليل جبران

6. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    75% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 125
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#16 1385/03/22, 23:20
    سلام لیلا جان
    خیلی ممنون که منو به اینجا دعوت کردی ..ولی خودت می دونی که از بحث کردن خسته شدم.و نمی خواهم بحث کنم...یکی از چند تا دلیلی که باعث شد بحث رو رها کنم اینجا در کامنت اخرینتون می بینم ...شما نوشتید که کورش آیات خشونت رو به شما نشان داد و گفته که خدا چقدر ایات خشن داره....خوب دختره خوب چرا نمی گی که کورش چقدر ایات رحمت در مقابل اون ایات خشن اورده ..آیا این همه ایات رحمت در برابر کسانی که قران را خشن می انگاشتند را زود فراموش کردید !؟ ایا ان همه مباحثه با کسانی که قران رو خشن می دانند رو به این زودی فراموش کردید! ؟ ..ایا واقعا این انصاف هست ..هنوز دست کورش از اون همه کامنت درد می کنه و شما از اون همه ایات چه چیزی رو در اینجا قرار دادید..قصد من دفاع از کورش نیست .چون هزارتا کامنتی که گذاشت همه هستند و اگر کسی بخواهد واقعیت رو بفهمه به همین راحتی قبول نمی کنه...و خداوند قاضی بزرگ ماست من از قران دفاع کردم ...یادته چقدر کامنت در مورد زنان گذاشتم راجع به ایات رحمت ، که آن را به خشونت تفسیر کردند ..این همه توضیح دادم در مورد شهادت دو زن و دو مرد ووارونه دیدن کلام خدا توسط مفسرین مثلا بزرگ خودمون.. کامنتهای من هنوز هستند.. و همینطور در مورد زنها و تعدد زوجه و ایه ای که خداوند در اون به صراحت و محکم و اشکار می گوید شما هر گز نمی توانید بین دو زن به عدالت رفتار کنید النساء - آيه: 129
    وَلَن تَسْتَطِيعُواْ أَن تَعْدِلُواْ بَيْنَ النِّسَاء وَلَوْ حَرَصْتُمْ فَلاَ تَمِيلُواْ كُلَّ الْمَيْلِ فَتَذَرُوهَا كَالْمُعَلَّقَةِ وَإِن تُصْلِحُواْ وَتَتَّقُواْ فَإِنَّ اللّهَ كَانَ غَفُورًا رَّحِيمًا
    و شما هر چند حريص [ بر عدالت ] باشيد ، هرگز نمي توانيد [ از نظر علاقه و ميل قلبى ] ميان زن ها [ يى كه در عقد خود داريد ] عدالت ورزيد ، پس تمايل خود را به طور كامل متوجه يك طرف ننماييد تا ديگرى را به صورت زنى سرگردان و بلاتكليف رها كنيد . و اگر توافق و سازش نماييد و تقوا را [ در محيط خانواده ] رعايت كنيد [ مورد آمرزش قرار مي گيريد ] ; زيرا خدا همواره بسيار آمرزنده و مهربان است .
    سعاد آنلاین نیست.

7. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#17 1385/03/22, 23:21
    ...نهایت اون همه مباحثه و تحقیق چی شد ..یه دفعه دیدم شما نوشتید زنها احساساتی هستند و از این قبیل حرفها و به نوعی ایات عدم تساوی حقوقی زن رو به روش اقا سید و امثالهم که قران رو به خشونت تفسیر می کنند تایید کردید ...تقریبا حدود یک هفته پیش مقاله ای در روزنامه الشرق الاوسط از زنی با وقار و محقق که خواهان تجدید فقه زنان و تفسیر تازه و متناسب با روز و قرن حاضربود( با کمک قران البته ) خواندم به زبان عربی ..ودر ان مثالی بود از ایه 34 نساء (الرجال قوامون علی النساء) تقریبا همان تفاسیری بود که در موردش براتون نوشتم و بعضی آقایون بهانه جویانه همانطور که قران می گوید مخالفت کردند اون مقال رو ترجمه کردم تا برای همه بگذارم ..اما به این نتیجه رسیده بودم که کسی دنبال حقیقت نیست به خاطر همین اون رو کپی پیس نکردم تا البته که متاسفانه ویندوزم جدیدم مشکل پیدا کرد و دیگه الان بهش دسترسی ندارم .....
    من به شما و تمام کسانی که اینجا می ایند اعتراض دارم به کسانی که بدون پاک کردن ذهنیت قبلی خودشون وارد بحث می شوند و خیال می کنند دارند بحث می کنند اعتراض دارم ...من به تمام کسانی که کو رکورانه آیه 7 آلعمران را با بی تفاوتی از آن می گذرند اعتراض دارم.....درزمینه همین ایه بیشتر از سیصدتا کامنت در وبلاگ شما از طریق دوستان نوشته شد و دست آخر ایات خشن رو سر لوحه قضاوت خودشون قراردادند...من از بشر نا امیدم ..بدون رودربایستی من از بحث کننده ها نا امیدم کسی به دنبال حقیقت نیست...روزی که این آیه رو فهمیدم تا صبح نخوابیدم ..مثل یه گنج بود... من مسلمانم ..اما مسلمانی من مثل پدر و مادرم نیست من با دلیل مسلمانم و نه با علت و با اونها خیلی فرق می کنم ......محال هست کسی ایه 7 ال عمران رو در مورد آیات محکم و متشابه که باعث اختلاف و شبه هستند را بفهمد و درک کند و سرانجام و عاقبت فهم او این باشد که قران را خشن معرفی کند....ایات قران رحمته ..به شرطی که فلسفه این ایه رو بفهمیم ..خداوند در همین آیه می گوید کسانی که در دلشان مرض هست ایات متشابه قران را سبب فتنه می کنند....چرا به قران توجه نمی کنید فکر کنید ببینید چرا چنین آیه ای نازل شد بخوانید ببینید در برابر هر ایه ی خشنی آیه ای مقابل اون با همون موضوع به شکل رحمت امده برای کسانی که تعقل می کنند...اما خود قران می گه اینها مثل کوران و کران از کنار این آیات می گذرند.......ایات خشن هم برای انهایی هست که دنبال شر می گردند این رو خود قران هم می گه..چرا نمی خوانید..اینکه ادمی همه چیز رو منکر بشه خیلی آسونه زیاد احتیاج به پمپاژ مغز نداره.....قران به این شکل نازل شد تا خوب بودن و عادل بودن و احترام به حقوق بشری ما از روی تفکر باشه نه از روی اطاعت کورکوانه از کلامش...مگرنه این همه ایه به سفارش در تعقل نازل نمی شد.چرا از خودتون سئوال نمی کنید...اگه قران ایاتش همین هست که اینها می گویند خشن است خب چرا هی سفارش به تفکر می کنه......
    سعاد آنلاین نیست.

8. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#18 1385/03/22, 23:22
    این همه آیه در مورد عادی بودن پیامبر امده ..در اون وبلاگتون یه عالمه ایه هست خوب در جواب دوستانتون بگذارید ..چند بار خداوند به پیامبرش گفته برو به مردم بگو من انسانی هستم به مانند شما ..اون همه آیه رو بگذارید برای کسانی که از پیامبر بد می گویند ..مگه موسی انسانی رو نکشت و لوح رو به زمین نکوبید مگه حالا تویه دین موسی قتل نفس ازاد هست.....
    این هم یه آیه
    هنگامى كه به آنان گويند : از آنچه خدا نازل كرده پيروى كنيد ، پاسخ دهند : نه ، بلكه از آيينى كه پدرانمان را بر آن يافتيم ، پيروى مى كنيم . آيا هر چند پدرانشان چيزى نمى فهميدند و راه نمى يافته اند.......

خب امروز خانمها و اقایون محقق نما تمام استدلاشون اینه که چون نمی خواهیم بر دین پدر و مادرمون باشیم به قران و دین برچسب خشونت می زنند و کل دین و قران رو بدور می ریزند( زحمت کشیدید کار شاقی کردید )..این زنان و مردان یادشون رفته که قران قبل از خودشون به اطاعت کورکورانه از مذهب پدران اعتراض کرده ..پس بدانید قران رو نه پدرانمان ونه روحانیون درست به ما شناسانده اند.................مشابه همین آیه چندتای دیگه هست
    سعاد آنلاین نیست.

9. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#19 1385/03/22, 23:23
    سوره: الاحقاف - آيه: 4
    قُلْ أَرَأَيْتُم مَّا تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَرُونِي مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ أَمْ لَهُمْ شِرْكٌ فِي السَّمَاوَاتِ اِئْتُونِي بِكِتَابٍ مِّن قَبْلِ هَذَا أَوْ أَثَارَةٍ مِّنْ عِلْمٍ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ
    بگو : به من خبر دهيد [ و نشانم دهيد ] معبودانى كه به جاى خدا مي پرستيد چه چيزى از زمين را آفريده اند يا مگر آنان را در آفرينش آسمان ها مشاركتى است ؟ اگر راستگو هستيد كتابى پيش از اين يا بازمانده اى از دانش استوارى [ كه ادعاى شما را تصديق كند ] براى من بياوريد ;

این ایه هم برای اون کسانی هست که از پیامبر توقع بت بودن دارند بعد باهمین توقع ذهنیشون کل دین و کل قران رو منکر می شوند.....( به اینها هم باید گفت خسته نباشید ..بجای خواندن کتب دیگه لطف کنید به خودتون وبروید قران را بخوانید بعد که خوب خواندید تاریخ بخوانید..)

.دیگه نمی خوام بحث کنم...دیگه نمیخوام ایات قران رو ردیف کنم برای کسانی که اهل تفکر نیستند...برای کسانی که انسانی رو بت می کنند یا پیامبر رو بت می کنند یا علی رو بت می کنند یا علما روزگار خودشون رو بت می کنند بعد مدعی دین شناسی هم می شوند.......دیگه
    سعاد آنلاین نیست.

10. 7,425 امتیاز ، سطح 25
    3.3% فعالیت
    سطح
    25
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#20 1385/03/22, 23:24
    ليلا جان اگه تند نوشتم به بزرگواري خودتون ببخشيد.......

خدانگهدار
    سعاد آنلاین نیست.

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)