alt
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

موضوع: کار درمانی در منزل برای ضایعات نخاعی

1. 6,411 امتیاز ، سطح 23
    73% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 139
    0% فعالیت
    سطح
    23
    تشکر شده 588 بار در 179 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#11 1392/02/07, 11:36
    سلام..

باید صبور بود..
    3 کاربر مقابل از rahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. arash2, neginparvaz, Mohammad
    دوستان سلام؛من یه سایت دارم.ارزش یه بار دیدن رو داره
    http://azemrooz.ir/
    خوشحال میشم..
    rahi آنلاین نیست.

2. 4,557 امتیاز ، سطح 19
    77% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 93
    0% فعالیت
    سطح
    19
    تشکر شده 347 بار در 87 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#12 1392/02/07, 16:08
    فقط ضایعه نخاعی خودش کلیه هامتاسفانه
    3 کاربر مقابل از shirmard عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. neginparvaz, Mohammad, نیلوفر آبی
    shirmard آنلاین نیست.

3. 14,065 امتیاز ، سطح 36
    2% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 785
    0% فعالیت
    سطح
    36
    تشکر شده 2,156 بار در 579 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#13 1392/02/07, 18:17
    به امید سلامتی همتون gol
    3 کاربر مقابل از maryam.soheyli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. neginparvaz, Mohammad, نیلوفر آبی
    maryam.soheyli آنلاین نیست.

4. 15,207 امتیاز ، سطح 37
    45% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 443
    0% فعالیت
    سطح
    37
    تشکر شده 1,835 بار در 635 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#14 1392/02/07, 18:36
    مرسی.مطالب آموزنده ای بود
    کاربر مقابل از neginparvaz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: Mohammad
    <!-- / icon and title --><!-- message -->
    نبوده ، نیست ، نخواهد بود !

عزیزتر از تو کسی برای من . . .
    neginparvaz آنلاین نیست.

5. 3,480 امتیاز ، سطح 17
    8% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 370
    0% فعالیت
    سطح
    17
    تشکر شده 125 بار در 39 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#15 1392/02/15, 22:53
    ممنون از اطلاعات خوب ومفید بخصوص ..:"با وجود اینکه نخاع شما ترمیم میشه اما دیگه عضلات شما تحلیل رفته یا به کلی اب شدن. و قادر به ایستادن نخواهی بود. پس در درجه اول ما باید عضلات خودمون رو حفظ کنیم و مانع از تحلیل رفتن اونها بیشیم."
    2 کاربر مقابل از نیلوفر آبی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Behz@d, Mohammad
    نیلوفر آبی آنلاین نیست.

6. 7,918 امتیاز ، سطح 26
    62% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 232
    0% فعالیت
    سطح
    26
    تشکر شده 1,571 بار در 567 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

فیزیوتراپی حرفه ای انجام دادن

#16 1393/07/14, 18:47
    سلام در این قسمت می خواهم تجربه خودمو که می توانم مثل یه قهرمان تیم ملی فیزیوتراپی که چه عرض کنم مثل یه قهرمان ورزش کنم دراختیار شماعزیزان قرار بدم تاشاید شماهم مثل من بتوانید دستورات دکتر فیزیوتراپ خود راخوب انجام بدهید که دررابطه !شاید بگم اگر من تونستم تنبلیم بشکنم خیلی با اراده ورزشام انجام بدم شماهم. ۱۰۰درصد میتونید:خوب بریم سر اصل مطلب از خودم بگمم که درر گذشته چجور آدمی. بودم چه. شد که با اراده. شدم، منم مثل خیلی. ازمعلولین کم تجربه. تنبل بودم وقتی. دکترم. به. من دستوربه. عملی در. ورزش می.. داد. من تودلم. یاحتی به. خود دکترم میگفتم. آیابا. این. کارکوچک. خوب میشم میگفت خیر.. فقط به. این خاطر.که بدتر نشی.منم زیاددل. نمیسزوندم تن. به. فیزیوتراپی نم دادم تا۹سال گذشت من دست. پاهام دفرمیته شد تااینکه دریک شب. تویک. برنامه ای آقای حسینی باافتخار. از معالجه درمان. آسیب. نخاع درایران باچه آب تابی تعریف. کرد. که معالجه آسیب نخاع. دربیمارستان.امام توسط یه. سری . متخصص ایرانی کاری. ندارم جدآباد به منزل ما تماس گرفتن، اون لحظه. لحظه. ای بود که ناامیدی من به امیدتبدیل شد اونم چه شدنی پس.میشه یه روزی معالجه.آسیب نخاع. اصلا بوجود بیاد.حتی. درایران. آخه بماگفته بودن هیچ وقط معالجه نخاع بوجود نخواهدآمد حالا درتهران درشهر خودمون. معالجش کشف شد آقا من بدنم مثل مرانکادر شده از بس روی تخت درازکش خوابیدم بخوام روی برانکار بخوابم برم پیشش همون. دم درب منو بر میگردونه آقا یه فیزیوتراپ پیداکن خودمونو توری باید میساختم که لآعقل بتونم روی ویلچر بشینم یه کاردرمان اومد یه خرک برام.نسب کردو برای قرقره زدن فنر بادست زدن پا بافنر خدا. پدر. آقای کاظم. پور بیامرزه شده بود۳سال فیزیوتراپ. داشتم. روحم. از این وسیله‌ها. خبر نداشت ببخشید. اومدیم. فن یاد بدیم داریم. داستان. تعریف میکنیم. شرمنده بقول مادرم شما معلولین چون تنهاید خیلی. دوستدارید صحبت کنید منم فرستو غنیمت دونستم ازریشه شروع کردم که حداقل معلول فکر نکنه. که خودشه که تنبل نه. من هم بودم درحد. تیم ملی. ازروزهای اول فیزیوتراپیم ببگم هر چند دقیقه یه ۱۰تا قرقرای میزدیم گاهی وقتا بمنن میگفتن. وقت کردی یه چندتا. قرقره بزن ماهم شروع به قرقره زدن می کردم تااینکه یه روز به مادرم گفتم یه لیوان آب. میدی گفت. قرقره. زدی یانه فقط دستتو به قرقره بستم هیچ نزدی گفتم. نه بابا ۱۰۰بار زدم گفت ۱۰۰باردیگه بزن تاآب. بیارم آقاماهم ۱۰تا۱۰تا زدیم گفتیم آب گفت۱۰۰تا دیگه بزن تاآب بیارم آقا۱۰۰تا دیگه. زدم،بشکل ۱۰تا۱۰تایی گفتم آب مادرمگفت۱۰۰تادیگه تاآب بیارم آقا هی ما۱۰۰تازدیم هی مادر گفت ۱۰۰باردیگه؟بزن تامن آب بیارم برات کاری نداریم. من۱۰۰۰بار قرقره زدم دیگه . چشم قرمز شده بود. نمیدونم خواهرم. بودیا مادرم اومد دست منو ازقرقره باز کردو یه. لیوان آب خونک. به من داد گفت از این پس هرباردستتو بستم به قرقره. ۱۰۰۰بار قرقره میزنی منم با این دقت کنید فوت کاری که. حرکت‌هایی که انجام بشمارم بعدها. تجربه کسب کردم باساعت تایم بگیرمببینم۱۰۰بار حرکت چند دقیقه.طول میکشه پس چی شد. تایم. بگیرید حرکاتتونو بشماریید من بااین سیاست حتی خودمم متوجه نبودم وقتی برای اولین بار بپیشه دکتر صابری به بیمارستان امام رفتم برای یه معلول دیگه. داشتم صحبت می کردم بنام حسن که من. چقدر ورزش.میکنم حساب کردم دیدم۱۲ساعت در روز درگیر تک تک روشهای ورزشی دکتر کار درمانم هستم که خودمم متوجه نبودم ازصابری بگم من. قابل عمل. بودم. چون ارتوپدم خیلی خراب بود که اگر نخاعم خوب بشه بااین ارتوپدی خراب. نمی تونم حرکت کنم البته صابری عزیز داشت روی ما آزمایش میکرد اونایی که عمل کرد ۵۰درصدشون بدتر شدن بهترنشدن اونایی هم که خوب شدن نمی دونن چرا سروران می خواستم بگم من هنوزکه هنوزه. امید به سلامتی دارم هرروز مثل یه معلول باروحیه ۴تا۵ساعت حرکت درمانی می کنم البته خونواده نمیزارن صبح تاشب ورزش کنم، میگن. ماخسته شدیم توبا اونکه ۸تا۹سال گذشته خسته نشودی البته دوستان نخاعی اسپیشال یه سری. سایت rzdj بزنن درقسمت یادداشت‌ها اطلاعات خوبی دارم. که خخخخیییلی بدردشون میخوره فدایی دارید یاعلی
    7 کاربر مقابل از roz dj عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1228, bnm, EBR@HIM, mahdifa, nazdel, sarab, امیرحسین
    roz dj آنلاین نیست.

7. 7,918 امتیاز ، سطح 26
    62% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 232
    0% فعالیت
    سطح
    26
    تشکر شده 1,571 بار در 567 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

روش کار درمانی

#17 1393/07/15, 18:17
    باسلام می خواستم در این ارسالی راجب تجربه خودم درمورد کار درمانی توضیح بدم دردرجه اول یه خرک باآهن سبک مقاوم برای خودتون درست می کنید این خرک مثل تاپ بچه‌ها میمونه دو سوراخ خیلی کوچک با دلر موازی دو شانه روی خرک میزنی از قبل یه بسته فنر ورزشی که در فروشگاههای لوازم ورزشی فروخته میشه خریداری می کنید که متوسط۶فنر داشته باشد دسته کم ۴تا دستگیره به اندازه لازم حداقل۲عدد باند کشی از داروخانه خریداری می کنید ۱خرک بین لگن پاها قرارمیدید یه فنر برای دست چپ یه فنربادستگیره برای دست راست از قبل ۲یا۴ میله اس مانند که هم میشه با میله جوش کاری درست کرد هم میشه از مغاره لوازم ورزشی خریداری کرد تهیه دید هرکدام از این دو را در یک سوراخ که ازقبل با دلر زده بودید قرار بدید دو فنر که گفته بودم بهشون آویزان کنید دستان خودتونو باباند گشی به دو دستگیره ببندید البته این بستن برای نخاعی هایی که مثل من گردنشان آسیب دیده ۴اندامشون مسعله داره بعداز انجام این کار دودستی که به دستگیره بسته شده رو به سمت سینه بکشید تا آرنج شما خم راست بشه تاجایی که توان دارید این کارو تکرار کنید ۲۰ دقیقه بعدها نیم ساعت زیاد دستتونو باباند کشی نبندید که جلوی خون رسانی بگیره قسمت ۲وم خرک رو به سمت پاها انتقال بدید از قبل دو اسپیلت که چیزی پارچه ای مثل روسری که دو طرفش به سمت یاروی پایین ۲فنر گره خورده که جای قرار گیری دو پاه که دومچ پا درون این دو اسپیلت قرار می گیره بعد با توند توند نفس کشیدن. پاها بسمت پایین بالا تکون میخوره که این حرکت ساده باعث میشه خون بسرعت در بدن مخصوصا پاها حرکت کنه به مثال وقتی تب کردید خدایی نکرده اگر این حرکتو ۲دقیقه انجام بدید میبینید بدنتون گل گرفته چقدر داغ شدید این حرکت باعث میشه خون درتمام اندام شما مخصوصا اندام بیحس شما حرکت خوبی داشته باشه که وقتی این کارو بانفس عمیق انجام میدید باعث میشه اکسیژن به تمام اندام شما برسد مورد۳وم دوقرقره از لوازم ورزشی خریداری کنید به اندازه دلخواه بنده پرده یا تناب نازک تهیه کرده به دودستگیره وصل کرده البته بندارو از قرقرها عبور داده دو قرقره را به دو سوراخی که اشاره کردم آویزان کرده دودستگیره رو به دسته خودتون با باند کشی میبینید انوقت تمام تلاش خودتونو می کنید به سمت پایین بالا قرقره بزنید البته دراین قسمت خرک رو بسمت سر یا کله بالا می آوری ۴ رمین نکته خرک رو به سمت زانوها حرکت بدید این روش که میگم می تونید همه وسیله هارو که یه قرقره بلند که یک طرف به دست وصله طرف دیگه بند به پاه قرقره هم که به خرک وصله تلاش میکنید آرنج خم بسمت بازو خودتونو از تخت با قدرت بلند می کنی پاهای شما هم از این حرکت قدرتی به بالا بلند میشه که بعداز ۲۰دقیقه تا ۳۰دقیقه که این حرکت انجام میدهید دست پاهارو که باز کردید میبینید چقدر بدن شما نرم شده من شخصا ۸تا۹سالی میشه این حرکتها رو انجام میدم زمین تا آسمون بهترشدم اومیدوارم تجربه این حقیر بدرد سروران خودم بخوره دوستان دعاء اینجانب فراموشتان نشود دست بوس تک تک شما عزیزان هستم فدایی دارید یاعلی
    3 کاربر مقابل از roz dj عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. mahdifa, mandall, nazdel
    roz dj آنلاین نیست.

8. 2,771 امتیاز ، سطح 15
    7% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 279
    0% فعالیت
    سطح
    15
    تشکر شده 321 بار در 95 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#18 1393/10/10, 04:35
    سلام و خدا قوت
    خیلی خیلی مطالبت اموزنده بود.راستش من چند سال هست که دچار ضایعه نخایی هستم.ولی بخاطر نبود بعضی امکانات از جمله هزینه نتوانستم از فیزیوتراپ استفاده کنم.امیدوارم با این کارهایی که گفتی بتونم حداقل کمی از مشکلاتم رو حل کنم.
    بازم تشکر از تایپ این موارد مفید و ارزشمند.
    برادر کوچکت:یوسف
    کاربر مقابل از یوسف محسنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: mandall
    یوسف محسنی آنلاین نیست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)