alt
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

موضوع: سخن دختران حجاب

1. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    44% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 734
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 7,401 بار در 2,696 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#11 1392/06/20, 13:11
    نقل قول نوشته اصلی توسط الی جووون نمایش پست ها
    وااای بسه دیگه...!!!
    حجاب یه مسأله کاملا درونی و باطنیه، با این متن ها فقط یه تاثیر چند روزه رو بعضی آدما داره!!! شایدم کمتر...
    چقدر مسایل تکراری رو تکراری تر می کنید تا زده شیم؟؟؟؟؟؟

اگر مردی یا پسری پاک باشه، معتقد باشه،خودش نباید نگاه کنه...
    با این حرفا انقدر عذاب وجدان به جامعه ندید، بذارید هر کسی هر کار دوست داره بکنه تا ایییییییییییین همه عقده جامعه رو نگیره!!! که 1 دختر از اینکه از رو عقده های روانی و جنسی بهش نگاه ناپاک بشه، بترسه...
    یه سری چیزا دیگه خیلی عادی شده... کمتر آقایونی هستن که با دیدن مانتوی خانوما تحریک شن... اونایی هم که این جوری هستن باید دیدشونو درست کنن....

پاکی به چادر نیست !!! به حجاب دل و روحه... هستن دخترایی که چادری هستن و بینهااایت ساده و بدون آرایش... اما به این خاطر میرن بیرون که بهشون نگاه بشه... چون تابحال با پسری رابطه صمیمی نداشتن... بهتره به جای اینکه مدام بگیم بهم نگاه نکنید، با حجاب باشید، تحریک آمیز رفتار نکنید و.... بیایم دخترا و پسرا رو به همدیگه معرفی کنیم تا از راه های نادرست نیاز هایی که نسبت به هم دارن رو رفع نکنن...

---------- post added at ۱۱:۲۵ ---------- previous post was at ۱۱:۱۳ ----------

آقا یا خانم کویر دل من اصصصصصصصصصصلا قصد توهین نداشتم من خودم دوستای زیادی دارم که متعصبن...

به عنوان یه توصیه دوستانه می خوام بگم که من به عنوان یه دختر جوون تو این جامعه دیگه کشش شنیدن یه سری حرفا رو ندارم... اگر دوست دارید کاری در رابطه با حجاب انجام بدید بهتره مطالبتون رو مطابق روز کنید... مردم امروز بدون دلیل و حکم منطقی چیزی رو نمی پذیرن و فقط انرژی شما هدر میره...

حین سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود

وارهد از حد جهان بی حد و اندازه شود....
    سلام.خسته نباشی
    چرا اینقدر باعصبانیت؛با نگرانی؛ و با این بیان...
    چرا دیگه وااااای می کنید؛مگر چه شده؛خدا را شکر همه در آرامش هستیم.

اینجا باتوجه به مقررات سایت وطبق آن؛هرکس از عزیزان باتوجه به موضوعات مطالبی میزارد...که برای عموم است مطالعه کنند..نه فقط برای شما که با این لحن تند و دل نگرانی ؛خب موضوعی اینجا مطرح شده و تک تک عزیزان میان نظر میدهند....

ببخشید من ندانستم
    که حضرتعالی با این مطالب بقول خودت قدیمی باعث خستگیت میشه...خب؛حضرتعالی مطالعه نفرما و بزار عزیزان دیگر بخونند...

ماشالله شما مد روز حرکت میکنید.؛خب خدا را شکر...پس اینم بدانی که اگر طبق روز هستی و
    بقولی حرفه ای...نباید در یک فضا عمومی یک بحث مهم در جامعه اسلامی را اینجور با آن طرز بیان ؛ ارائه کنید...و همه چیز زیر سوال ببری...باحوصله وبا دیدی واضح ...با صعه صدر...تا حداقل مفید واقع شه...

ایرادی نیست من به آنمواردی که بیان نمودی در حد خود جواب میدم...انشالله مفید واقع و اگر هم مفید نشه.؛خب بزرگوار نظر شما برای خود محترم.و نظر منم برای خودم محترم.
    زنده باشی وسلامت..

درسته ؛حجاب در همه زمینه ها باید باشه؛ اما حجاب هم امری ظاهری و درونیست...نه فقط درونی وباطنی..ونه فقط برا دختر بلکه برای پسر هم واجبه.

حجاب ظاهر؛حجاب درون؛حجاب باطن.همه مکمل هم هستند؛
    خب همین متن ها اگر هم تاثیر چند روزه بزاره خیلی مفید میباشد چون یک نگاه تیر زهر آلودی است از طرف شیطان؛همون یک نگاه خسرانهای زیادی بهمراه داره...

تکراری؛؟تکراری یعنی چه.مسئله حجاب در پوشش اسلامی امریست واجب؛یعنی آنقدر باید زمینه فراهم گردد و گفته بشه تا ملکه ذهن همه افراد گردد
    .مگر شما نماز را هر روز میخونی برایت تکراری است؛؟اگر به ایده تکراری نگاه کنی پس بدان آن نماز نیست بلکه رفع مسئولیته...

خب؛شما میفرمائید مرد نباید نگاه کند وپسر نباید نگاه کند.خب به این قسمت توجه کن و
    قضاوت با خودت...
    وقتی بهمین خانمها با این وضع که آمده بیرون ؛میپرسی و میگید این چه حجابی به اصطلاح روشنفکری شما دارید و چرا اینجوری میاید بیرون ؟ ؟
    درجوابت راحت،میگه خب تو نگاه نکن.تو چشمهایت درویش کن و...هزاران حرف دیگه...که کل کل آن در اینجا نمیگنجد...

وقتی به آقا ها میگی کمی رعایت کن؛میگه بابا ول کن بزار چند صباحی خوش باشیم چیه شما هی گیر بما دادین نمیزارین آزاد باشیم...و حرفهای زیاد که بحثش مفصله...

من اینجا یه سوال از تمام کسانی که این اعتقاد رو دارن دارم؛

شما آقای عزیز،
    اگر یه مرد با لباس ناجور،مثلا یه شلوار خیلی تنگ که برجستگی هارو نمیپوشونه ؛و وضع ظاهری زننده داشته باشد ، بیاد جلوی ناموس شما(همسر،خواهر،دختر،مادر و...)شما خیلی شیک و با کلاس بر میگردید به اون آقا میخندین و رو به ناموستان میکنید و میگین:تو نگاه نکن ؟؟؟

یا خانم محترم،
    یه خانم دیگه با لباسای ناجور بیاد جلوی مَحارمتون(شوهر،برادر و....)خیلی عادی با اون خانم برخورد میکنید و به مَحرمتون میگین: تو نگاه نکن ؟؟؟

والله قضاوت باخودتان...

خودت میگی عذاب وجدان به جامعه !!!!!
    خب کدام جامعه میگی؛شما در ادامه میگی هر جور هرکس دوس داره باشه...
    پس این یعنی بی نظمی و بی قانونی...بعد میگی جامعه عذاب نبینه...این جامعه میگی؟؟
    خب جامعه از بی بند وباری و بی حجابی عذاب میکشه؛از بی غیرتی...از تعهد نداشتن..از احساس مسئولیت نکردن...از هرکس هر چه بپوشه...از هر کس هر چه دوس داره انجام بده..از بد پوششی...بی حجابی ...و هزاران چیز دیگه...

نه از اینکه در مورد حجاب بگی و یا مطلب بزاری و یا تذکر بدهی و یا امر به معروف ونهی از منکر کنی...

یعنی چه هرکس برای خودش هر کار دوست داره انجام بده.؛؟مگر قانون ومقررات در یک جامعه ای که زندگی میکنیم وجود ندارد ؛مگر ما نباید رعایت حقوق دیگران بکنیم.
    مگر نباید مطابق با رفتارها و حرکات وآنچه که دین و مذهب برآن جامعه مان حاکم است رعایت کنیم...خب؛حجاب هم رکن واجب جامعه است...

کدام عقده؛؟خب شخص وقتی قانون ومقررات خودش بدانه و وظیفه خود را بدانه و انتظارتش...هیچگاه عقده ای بار نمیاد..واتفاقا در کمال آرامش حرکت میکنه....عقده ای مال کسی است که از چیزی منع شده
    و بهش دست نیافته؛الان دنبال روزنه برای رفع عقده هاش است...مسلما آنوقت کسی قبول ندارد بیاد عقده اش خالی کنه با بی حجابی...

مگر عقده با بی حجابی باز میشه؛مگر کسی که حجابش چه ظاهر و چه باطن را رعایت نکنه و بیاد بیرون و آزاد باشه دیگه عقدش وا میشه؟

مگر آزادی به بی بند وباری و بی حجابیست.چرا همه چیزو قاطی میکنیم و چرا هیچ چیز سر جاش نمیزاریم.
    جامعه ای که ما زندگی میکنیم میگه آقا یا خانم ؛ شما پوشش ات وحجابت رعایت بکن و هر جور و هر فعالیت و هر کار داری بیا برای خود انجام و از زندگیت استفاده کن.مگر غیر اینه.

نه اینکه هرکس برای خودش وهر کار دوس داره انجام بده.که میشه شهر بی قانون.

در هر جامعه و هر کشوری هستیم باید طبق مقررات آن کشور حرکت کنیم.وگرنه خیلی بهمان سخت میگذره...وهرج ومرج میشه..آنوقت هرکس برای خودش ساز میزنه..

خب؛جامعه و همه میگن راه درست ازدواجه؛شما حجابت رعایت؛وتمام مراحل قانونی ومناسبتهاش آنچه در عرف و رسومات است انجام بده و تاهمه نیازهای یک دختر وپسر از راه قانونی رفع گردد...اسلام همه راهها را مشخص نموده...ما که منکرش نیستم.دختر وپسر باهم برای ازدواج طبق آنچه بین خانواده هاست موافقت کنند و انجام بشه...مهم بی حجابیهاست...چه پسرش وچه دخترش.

خانم بزرگوار؛توجه بفرما؛

کشش داشته باشی یا نداشته باشی آن بمن بستگی نداره؛آن مربوط به اخلاقیات و توان خود دارد...
    ولی توی همین جامعه که زندگی میکنیم بر اساس ایران اسلامی حجابش همون حجاب بی بی فاطمه زهرا س است.خواه قبول کنی یا نکنی...خواه چه بگی حرفها قدیمی یا قدیمی نیه؛...
    وانشالله تا ظهور آقا امام زمان عج الله همینطور حجاب بی بی فاطمه زهراست...آن الگو کامله.... حجاب ؛حجاب است جدید وقدیم نداره...و 99 درصد مردممان جامعه مان هم بر این پایه استوار و راسخ هستند...

چون مسئله حجاب از صدر اسلام بوده و الگوی جامعه اسلامی حجاب خانم فاطمه زهرا س است که هیچگاه قدیمی نمیشه ..وجامعه ما بر آن اساس حجابش استواره...

و اگر بر آن الگو پایبند نباشیم پس مسائل امروزی و نوشته های امروزی و آن حجاب غربی وامروزی اسلامی آمریکایی هیچ دردی از این مسئله را جبران نمیکنه چون می بینیم که وضع فعلی خیابانهای جامعه را که رعایت نمیکنند...این آزادی و این راحتی پسر و دختر را میگی هر جور باشند ...با این وضعیت فعلی واسلام امریکایی میخایی...که هرگز؛قابل قبول نیست...

پس الگو اصلی سالهاست که سرچشمه اش بانو فاطمه زهراست...

اینکه حرف جدید و مدل جدید باشه آن والله دیگه من خبر ندارم که چه الگوی معرفی بکنیم که حضرتعالی مطابق بآن رفتار کنید...که خسته نشی و طبق میل شما باشد..
    که توی ایران وجود نداره و اگر آن مد وحجاب اسلام امریکایی وغربی مدنظر شماست...
    مطمئن باش بهش دست نخاهی یافت...چون این سرزمین هزاران شهید داده که امروزه همه در امن و آسایشم؛و هیچکس قبول نداره آنطور بشه ؛همانطور که شاهدی الان دستگاههای امنیتی بخوبی بان نوع حجابهای غربی که در کوچه وخیابان هستند برخورد میکنند که مجبورندخودشان اصلاح کنند وهمرنگ جامعه ومردم بشن...

اگر فقط نگاهی اجمالی به وصیتنامه شهدا می انداختی همه سفارششان برای دختر خانمها رعایت حجاب اسلامی بوده...
    حجاب در ایران همون هست که بر زندگی حضرت زهرا س و سفارشات چهارده معصوم ع بوده...

اگر در ایران هستی و براساس دین و مذهبت اسلامی میباشد بهترین حرف؛بهترین الگو همان حجاب بی بی فاطمه زهرا س است ...که حتما در مورد زندگیش مطالعه نمودی...
    که حتی خودش از مرد کور میپوشانید.پیامبر فرمود یا فاطمه او کور است چرا خودت پوشاندی.فرمود من که می بینم و او گوشش میشنوه...
    یعنی تا این حد بر حجاب ارزش قائله...
    بعد شما میفرمائد که مردها و پسرها نگاه نکنند...آنوقت خب باید بگید که دخترها هم خودشان از پسرها بپوشانند تا بقول شما عادی بشه......همه چیز باید دو طرفه باشد...باید هم پسر و هم دختر رعایت کنند...

همانطور گفتم حتی اگر با نوشته من یک ثانیه روی کسی تاثیر بزاره برای من خیلی کافی است و چون یک نگاه در چندم ثانیه است که خسران ببار میاره..و هر چه انژری و وقت صرف این مسائل بشه بنظرم قابل قبول است...خواه تاثیر گذار باشه خواه نباشه..

دیگه حرفی نیست.انشالله شما موفق وپیروز باشی.
    7 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, 1228, Mobin_Teh, shirmard, simorgh72, taranom, امیرمهدی
    kavirdell59 آنلاین نیست.

2. 3,383 امتیاز ، سطح 16
    84% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 67
    0% فعالیت
    سطح
    16
    تشکر شده 163 بار در 49 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#12 1392/06/20, 13:11
    این یعنی که همه ی مرد ها بد چشم هستن دیگه؟درسته واقعا که شاید بعضی از مردها نگاهشون به زن ها فقط و فقط بخاطر یه مسئله خاص باشه ولی خیلی ها هم اینجوری نیستن مثلا خود من با حجاب کامل کامل موافق نیستم اما با ارایش زننده هم مخالفم ارایش باید در حد معمولش باشه
    4 کاربر مقابل از مملی گوگولی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, kavirdell59, maryam.soheyli, omid92
    مملی گوگولی آنلاین نیست.

3. 9,301 امتیاز ، سطح 28
    92% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 49
    0% فعالیت
    سطح
    28
    تشکر شده 625 بار در 205 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#13 1392/06/20, 15:26
    بنظرمن زنندگی فقط تو زن نیست مردهاهم باید حجاب داشته باشند به نوع خودشون یک مرد یا یک زن با \وشش زننده هم برای مرد و هم برای زنهای دیگر تحریک آمیز است و این یعنی تخریب جامعه
    6 کاربر مقابل از mohammad hassanjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, kavirdell59, maryam.soheyli, Mobin_Teh, omid92, Zaman
    mohammad hassanjani آنلاین نیست.

4. 39,745 امتیاز ، سطح 61
    54% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 605
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه تابستانه داستانک نویسی
    سطح
    61
    تشکر شده 9,854 بار در 2,533 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#14 1392/06/20, 17:50
    مَنْ غَضَّ طَرْفَهُ اَراحَ قَلْبَهُ؛

هر كس چشم خود را فرو بندد، قلبش راحت مى‏شود.

حضرت علی

مرد به همراه همسرش در بازار مشغول خرید بود..... جوانی جلو آمد و آرام پرسید... ببخشید اجازه میدید چند دقیقه به همسرتون نگاه کنم ...؟مرد با عصبانیت یقه جوان رو گرفت و به دیوار کوبید...!!!!!:خجالت نمیکشی....!!! مردک!مگه خودت ناموس نداری...!!!؟ جوان با آرامش دست مرد را از لباسش جدا کرد وگفت: بابا از خیرش گذشتم..... دیدم همه بازار دارن بی اجازه نگاه میکنن خواستم به رسم ادب اجازه بگیرم....
    7 کاربر مقابل از BAAGHE BI BARGI عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, 1228, kavirdell59, Mobin_Teh, simorgh72, taranom, امیرمهدی
    [CENTER][B][COLOR="DarkGreen"]سال فقط 93...[/COLOR][/B][/CENTER]
    BAAGHE BI BARGI آنلاین نیست.

5. 4,557 امتیاز ، سطح 19
    77% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 93
    0% فعالیت
    سطح
    19
    تشکر شده 347 بار در 87 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#15 1392/06/20, 21:25
    نقل قول نوشته اصلی توسط الی جووون نمایش پست ها
    وااای بسه دیگه...!!!
    حجاب یه مسأله کاملا درونی و باطنیه، با این متن ها فقط یه تاثیر چند روزه رو بعضی آدما داره!!! شایدم کمتر...
    چقدر مسایل تکراری رو تکراری تر می کنید تا زده شیم؟؟؟؟؟؟

اگر مردی یا پسری پاک باشه، معتقد باشه،خودش نباید نگاه کنه...
    با این حرفا انقدر عذاب وجدان به جامعه ندید، بذارید هر کسی هر کار دوست داره بکنه تا ایییییییییییین همه عقده جامعه رو نگیره!!! که 1 دختر از اینکه از رو عقده های روانی و جنسی بهش نگاه ناپاک بشه، بترسه...
    یه سری چیزا دیگه خیلی عادی شده... کمتر آقایونی هستن که با دیدن مانتوی خانوما تحریک شن... اونایی هم که این جوری هستن باید دیدشونو درست کنن....

پاکی به چادر نیست !!! به حجاب دل و روحه... هستن دخترایی که چادری هستن و بینهااایت ساده و بدون آرایش... اما به این خاطر میرن بیرون که بهشون نگاه بشه... چون تابحال با پسری رابطه صمیمی نداشتن... بهتره به جای اینکه مدام بگیم بهم نگاه نکنید، با حجاب باشید، تحریک آمیز رفتار نکنید و.... بیایم دخترا و پسرا رو به همدیگه معرفی کنیم تا از راه های نادرست نیاز هایی که نسبت به هم دارن رو رفع نکنن...

---------- post added at ۱۱:۲۵ ---------- previous post was at ۱۱:۱۳ ----------

آقا یا خانم کویر دل من اصصصصصصصصصصلا قصد توهین نداشتم من خودم دوستای زیادی دارم که متعصبن...

به عنوان یه توصیه دوستانه می خوام بگم که من به عنوان یه دختر جوون تو این جامعه دیگه کشش شنیدن یه سری حرفا رو ندارم... اگر دوست دارید کاری در رابطه با حجاب انجام بدید بهتره مطالبتون رو مطابق روز کنید... مردم امروز بدون دلیل و حکم منطقی چیزی رو نمی پذیرن و فقط انرژی شما هدر میره...

حین سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود

وارهد از حد جهان بی حد و اندازه شود....
    خانوم الی باسلام که اسم شماهم یه کم منشوری هست به خاطراین کامل خطاب نکردم.خوب به نظرم همه این حرفهازده میشه ودرنهایت خودشخص تصمیم میگیره چطوررفتارکنه...به نظرم اگه طرف به این باوررسیده که تیپ بیرونش ردیفه دیگه نباید عذاب وجدان داشته باشه..اما یادمون نره هرکس به اندازه داشته هاش ازش سوال میشه.من بعضا جاهایی دیدم خانومی انتقادکرده ازخانومهای بی حجاب ولی خودش هم به طورکامل رعایت نکرده حجابشو چه تضمینی هست که اگراین خانوم درفضای جامعه وفضایی که اون خانوم بی حجاب داره ازاون خانوم بی حجاب بدترلباس نمیپوشد.مثلا خودمن که زمین گیرهستم اصلا شرایط ارتکاب خیلی ازاین دست گناهاروندارم خوب معلومه اونیکه تواجتماع هست کارش سخت تره .

---------- Post added at ۲۰:۲۵ ---------- Previous post was at ۲۰:۲۳ ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط kavirdell59 نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشی
    چرا اینقدر باعصبانیت؛با نگرانی؛ و با این بیان...
    چرا دیگه وااااای می کنید؛مگر چه شده؛خدا را شکر همه در آرامش هستیم.

اینجا باتوجه به مقررات سایت وطبق آن؛هرکس از عزیزان باتوجه به موضوعات مطالبی میزارد...که برای عموم است مطالعه کنند..نه فقط برای شما که با این لحن تند و دل نگرانی ؛خب موضوعی اینجا مطرح شده و تک تک عزیزان میان نظر میدهند....

ببخشید من ندانستم
    که حضرتعالی با این مطالب بقول خودت قدیمی باعث خستگیت میشه...خب؛حضرتعالی مطالعه نفرما و بزار عزیزان دیگر بخونند...

ماشالله شما مد روز حرکت میکنید.؛خب خدا را شکر...پس اینم بدانی که اگر طبق روز هستی و
    بقولی حرفه ای...نباید در یک فضا عمومی یک بحث مهم در جامعه اسلامی را اینجور با آن طرز بیان ؛ ارائه کنید...و همه چیز زیر سوال ببری...باحوصله وبا دیدی واضح ...با صعه صدر...تا حداقل مفید واقع شه...

ایرادی نیست من به آنمواردی که بیان نمودی در حد خود جواب میدم...انشالله مفید واقع و اگر هم مفید نشه.؛خب بزرگوار نظر شما برای خود محترم.و نظر منم برای خودم محترم.
    زنده باشی وسلامت..

درسته ؛حجاب در همه زمینه ها باید باشه؛ اما حجاب هم امری ظاهری و درونیست...نه فقط درونی وباطنی..ونه فقط برا دختر بلکه برای پسر هم واجبه.

حجاب ظاهر؛حجاب درون؛حجاب باطن.همه مکمل هم هستند؛
    خب همین متن ها اگر هم تاثیر چند روزه بزاره خیلی مفید میباشد چون یک نگاه تیر زهر آلودی است از طرف شیطان؛همون یک نگاه خسرانهای زیادی بهمراه داره...

تکراری؛؟تکراری یعنی چه.مسئله حجاب در پوشش اسلامی امریست واجب؛یعنی آنقدر باید زمینه فراهم گردد و گفته بشه تا ملکه ذهن همه افراد گردد
    .مگر شما نماز را هر روز میخونی برایت تکراری است؛؟اگر به ایده تکراری نگاه کنی پس بدان آن نماز نیست بلکه رفع مسئولیته...

خب؛شما میفرمائید مرد نباید نگاه کند وپسر نباید نگاه کند.خب به این قسمت توجه کن و
    قضاوت با خودت...
    وقتی بهمین خانمها با این وضع که آمده بیرون ؛میپرسی و میگید این چه حجابی به اصطلاح روشنفکری شما دارید و چرا اینجوری میاید بیرون ؟ ؟
    درجوابت راحت،میگه خب تو نگاه نکن.تو چشمهایت درویش کن و...هزاران حرف دیگه...که کل کل آن در اینجا نمیگنجد...

وقتی به آقا ها میگی کمی رعایت کن؛میگه بابا ول کن بزار چند صباحی خوش باشیم چیه شما هی گیر بما دادین نمیزارین آزاد باشیم...و حرفهای زیاد که بحثش مفصله...

من اینجا یه سوال از تمام کسانی که این اعتقاد رو دارن دارم؛

شما آقای عزیز،
    اگر یه مرد با لباس ناجور،مثلا یه شلوار خیلی تنگ که برجستگی هارو نمیپوشونه ؛و وضع ظاهری زننده داشته باشد ، بیاد جلوی ناموس شما(همسر،خواهر،دختر،مادر و...)شما خیلی شیک و با کلاس بر میگردید به اون آقا میخندین و رو به ناموستان میکنید و میگین:تو نگاه نکن ؟؟؟

یا خانم محترم،
    یه خانم دیگه با لباسای ناجور بیاد جلوی مَحارمتون(شوهر،برادر و....)خیلی عادی با اون خانم برخورد میکنید و به مَحرمتون میگین: تو نگاه نکن ؟؟؟

والله قضاوت باخودتان...

خودت میگی عذاب وجدان به جامعه !!!!!
    خب کدام جامعه میگی؛شما در ادامه میگی هر جور هرکس دوس داره باشه...
    پس این یعنی بی نظمی و بی قانونی...بعد میگی جامعه عذاب نبینه...این جامعه میگی؟؟
    خب جامعه از بی بند وباری و بی حجابی عذاب میکشه؛از بی غیرتی...از تعهد نداشتن..از احساس مسئولیت نکردن...از هرکس هر چه بپوشه...از هر کس هر چه دوس داره انجام بده..از بد پوششی...بی حجابی ...و هزاران چیز دیگه...

نه از اینکه در مورد حجاب بگی و یا مطلب بزاری و یا تذکر بدهی و یا امر به معروف ونهی از منکر کنی...

یعنی چه هرکس برای خودش هر کار دوست داره انجام بده.؛؟مگر قانون ومقررات در یک جامعه ای که زندگی میکنیم وجود ندارد ؛مگر ما نباید رعایت حقوق دیگران بکنیم.
    مگر نباید مطابق با رفتارها و حرکات وآنچه که دین و مذهب برآن جامعه مان حاکم است رعایت کنیم...خب؛حجاب هم رکن واجب جامعه است...

کدام عقده؛؟خب شخص وقتی قانون ومقررات خودش بدانه و وظیفه خود را بدانه و انتظارتش...هیچگاه عقده ای بار نمیاد..واتفاقا در کمال آرامش حرکت میکنه....عقده ای مال کسی است که از چیزی منع شده
    و بهش دست نیافته؛الان دنبال روزنه برای رفع عقده هاش است...مسلما آنوقت کسی قبول ندارد بیاد عقده اش خالی کنه با بی حجابی...

مگر عقده با بی حجابی باز میشه؛مگر کسی که حجابش چه ظاهر و چه باطن را رعایت نکنه و بیاد بیرون و آزاد باشه دیگه عقدش وا میشه؟

مگر آزادی به بی بند وباری و بی حجابیست.چرا همه چیزو قاطی میکنیم و چرا هیچ چیز سر جاش نمیزاریم.
    جامعه ای که ما زندگی میکنیم میگه آقا یا خانم ؛ شما پوشش ات وحجابت رعایت بکن و هر جور و هر فعالیت و هر کار داری بیا برای خود انجام و از زندگیت استفاده کن.مگر غیر اینه.

نه اینکه هرکس برای خودش وهر کار دوس داره انجام بده.که میشه شهر بی قانون.

در هر جامعه و هر کشوری هستیم باید طبق مقررات آن کشور حرکت کنیم.وگرنه خیلی بهمان سخت میگذره...وهرج ومرج میشه..آنوقت هرکس برای خودش ساز میزنه..

خب؛جامعه و همه میگن راه درست ازدواجه؛شما حجابت رعایت؛وتمام مراحل قانونی ومناسبتهاش آنچه در عرف و رسومات است انجام بده و تاهمه نیازهای یک دختر وپسر از راه قانونی رفع گردد...اسلام همه راهها را مشخص نموده...ما که منکرش نیستم.دختر وپسر باهم برای ازدواج طبق آنچه بین خانواده هاست موافقت کنند و انجام بشه...مهم بی حجابیهاست...چه پسرش وچه دخترش.

خانم بزرگوار؛توجه بفرما؛

کشش داشته باشی یا نداشته باشی آن بمن بستگی نداره؛آن مربوط به اخلاقیات و توان خود دارد...
    ولی توی همین جامعه که زندگی میکنیم بر اساس ایران اسلامی حجابش همون حجاب بی بی فاطمه زهرا س است.خواه قبول کنی یا نکنی...خواه چه بگی حرفها قدیمی یا قدیمی نیه؛...
    وانشالله تا ظهور آقا امام زمان عج الله همینطور حجاب بی بی فاطمه زهراست...آن الگو کامله.... حجاب ؛حجاب است جدید وقدیم نداره...و 99 درصد مردممان جامعه مان هم بر این پایه استوار و راسخ هستند...

چون مسئله حجاب از صدر اسلام بوده و الگوی جامعه اسلامی حجاب خانم فاطمه زهرا س است که هیچگاه قدیمی نمیشه ..وجامعه ما بر آن اساس حجابش استواره...

و اگر بر آن الگو پایبند نباشیم پس مسائل امروزی و نوشته های امروزی و آن حجاب غربی وامروزی اسلامی آمریکایی هیچ دردی از این مسئله را جبران نمیکنه چون می بینیم که وضع فعلی خیابانهای جامعه را که رعایت نمیکنند...این آزادی و این راحتی پسر و دختر را میگی هر جور باشند ...با این وضعیت فعلی واسلام امریکایی میخایی...که هرگز؛قابل قبول نیست...

پس الگو اصلی سالهاست که سرچشمه اش بانو فاطمه زهراست...

اینکه حرف جدید و مدل جدید باشه آن والله دیگه من خبر ندارم که چه الگوی معرفی بکنیم که حضرتعالی مطابق بآن رفتار کنید...که خسته نشی و طبق میل شما باشد..
    که توی ایران وجود نداره و اگر آن مد وحجاب اسلام امریکایی وغربی مدنظر شماست...
    مطمئن باش بهش دست نخاهی یافت...چون این سرزمین هزاران شهید داده که امروزه همه در امن و آسایشم؛و هیچکس قبول نداره آنطور بشه ؛همانطور که شاهدی الان دستگاههای امنیتی بخوبی بان نوع حجابهای غربی که در کوچه وخیابان هستند برخورد میکنند که مجبورندخودشان اصلاح کنند وهمرنگ جامعه ومردم بشن...

اگر فقط نگاهی اجمالی به وصیتنامه شهدا می انداختی همه سفارششان برای دختر خانمها رعایت حجاب اسلامی بوده...
    حجاب در ایران همون هست که بر زندگی حضرت زهرا س و سفارشات چهارده معصوم ع بوده...

اگر در ایران هستی و براساس دین و مذهبت اسلامی میباشد بهترین حرف؛بهترین الگو همان حجاب بی بی فاطمه زهرا س است ...که حتما در مورد زندگیش مطالعه نمودی...
    که حتی خودش از مرد کور میپوشانید.پیامبر فرمود یا فاطمه او کور است چرا خودت پوشاندی.فرمود من که می بینم و او گوشش میشنوه...
    یعنی تا این حد بر حجاب ارزش قائله...
    بعد شما میفرمائد که مردها و پسرها نگاه نکنند...آنوقت خب باید بگید که دخترها هم خودشان از پسرها بپوشانند تا بقول شما عادی بشه......همه چیز باید دو طرفه باشد...باید هم پسر و هم دختر رعایت کنند...

همانطور گفتم حتی اگر با نوشته من یک ثانیه روی کسی تاثیر بزاره برای من خیلی کافی است و چون یک نگاه در چندم ثانیه است که خسران ببار میاره..و هر چه انژری و وقت صرف این مسائل بشه بنظرم قابل قبول است...خواه تاثیر گذار باشه خواه نباشه..

دیگه حرفی نیست.انشالله شما موفق وپیروز باشی.
    مخلص داداش بزرگوار من همیشه ازادبیات زیباتون استفاده میکنم.
    3 کاربر مقابل از shirmard عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. kavirdell59, Mobin_Teh, simorgh72
    shirmard آنلاین نیست.

6. 16,716 امتیاز ، سطح 39
    34% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 534
    0% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 2,556 بار در 761 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#16 1392/06/20, 22:37
    داداش پليسه خوبم خيلي خوب نوشتي عالي بود منكه حجاب برام فريضه ويه عشقه باخوندن اين جملات بازم متحولتر شدم
    5 کاربر مقابل از simorgh72 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. artina, kavirdell59, Mobin_Teh, taranom, امیرمهدی
    اللهم عجل لولیک الفرج
    .
    .
    .
    simorgh72 آنلاین نیست.

7. 31,092 امتیاز ، سطح 54
    22% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 858
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    برنده ی مسابقه حضرت علی«ع»
    سطح
    54
    تشکر شده 8,223 بار در 2,145 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#17 1392/06/21, 11:05
    یک مرد تعریف میکند
    دخترک رو به من کرد و گفت:واقعا آقا؟!
    گفتم:ببخشید چی واقعا؟!
    گفت:واقعا شما بچه بسیجی ها از دخترای چادر به سر بیشتر از ما خوشتون میاد!
    گفتم:بله
    گفت:اگه آره، پس چرا پسرایی که از ما ها خوششون میاد از کنار ما که میگذرند محو ما میشن، ولی همین خود تو و امثال تو از چند متری یه دختر چادری که رد میشیدفقط سر پایین میندازید و رد میشید!
    گفتم: آره راست میگی، سر پایین انداختن کمه!
    گفت:کمه؟ببخشید متوجه نمیشم؟
    گفتم: برای تعظیم مقابل حجاب حضرت زهرا(س) باید زانو زد حقاکه سرپایین انداختن کمه!
    4 کاربر مقابل از *SABA* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. artina, kavirdell59, Mobin_Teh, امیرمهدی
    *SABA* آنلاین نیست.

8. 10,994 امتیاز ، سطح 31
    64% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 256
    11.0% فعالیت
    سطح
    31
    تشکر شده 2,103 بار در 401 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#18 1392/06/21, 13:45
    به نظر من اين خود خانمها هستند که بايد با رعايت شأن والاي خود و با داشتن ظاهري آراسته و مرتب و در عين حال محجبه، ارزش انساني خود رو حفظ کنند. نبايد اجازه داد که ارزش زن به اندازه يک کالاي لوکس و زيبا تنزل پيدا کنه. حضرت فاطمه (س) که بود؟ بانويي بود که با پوشش مناسبش هميشه در جامعه حضوري فعال داشت و چنان جايگاهي داشت که پيامبر اکرم (ص) در مقابل ايشان بلند ميشدند و دست حضرت فاطمه رو ميبوسيدند. بله، حضرت فاطمه با زيباييهاي دروني و آراستگي و حجاب ظاهري به آن مقام رسيد. بايد هم به باطن و هم به ظاهر اهميت داد.
    من نميگم که مانتو بهتر هست يا چادر، اما ميگم که لباس خانمها بايد به نحوي باشه که ديگران با ديدن خانمها به عنوان يک انسان محترم با اونا برخورد کنند نه به عنوان کالايي براي لذت بردنهاي کثيف.
    انسان بايد طوري زندگي کنه که آرامش و امنيت داشته باشه و با داشتن ظاهر مناسب و رعايت حجاب ميتونه زندگي زيبا و آرامي رو براي خود به وجود بياره. بايد سعي کنيم که الگوي مناسبي براي ديگران باشيم.
    مهم نيست که اکثر مردم چطور لباس ميپوشند. مهم اينه که طوري لباس بپوشيم که خداوند از ما خاسته.
    من خودم بارها از آقايون پرسيدم که خانم با حجاب بهتره يا اونايي که با پوشش نامناسب در جامعه حاضر ميشن؟ قريب به اتفاق مردها جواب ميدن که براي زندگي خانمهاي با حجاب و موجه رو انتخاب ميکنند.
    حجاب هم دروني هست و هم ظاهري. اگر کسي معتقد هست که پاکي و حجاب به دل هست کاملا اشتباه ميکنه. مثل اينه که بگيم ما درونمون پاک هست و نيازي به رعايت آراستگي و پاکيزگي ظاهري نداريم. آنچه که در وجود ما باشه و در عمل ما نمود پيدا نکنه فايده‌اي نداره.
    ما نبايد امر به معروف رو فراموش کنيم و البته بهترين روش امر به معروف، روش عملي اون هست، بايد با عملمون به ديگران آموزش بديم.
    اگر امر به معروف و نظارت اجتماعي در جامعه از بين بره، مشکلات بسياري دامنگير جامعه خواهد شد.
    وقتي انسان براي شخصيت خودش احترام قائل باشه و نذاره مورد سو استفاده قرار بگيره، قطعا ديگران هم به او احترام خواهند گذاشت. پس هر کسي خودش ارزش وجودي خودش رو تعيين ميکنه و ديگران هم طبق همون ارزش تعيين شده با شخص برخورد خواهند کرد.
    به اميد روزي که همه مردم ارزش انساني خود رو بدونن.

---------- Post added at ۱۲:۴۵ ---------- Previous post was at ۱۲:۳۹ ----------

من خودم شخصا چادر رو با عشق انتخاب کردم و هيچ کس من رو مجبور به اين کار نکرد و از اون به بعد احترام و عزت پيدا کردم. امنيت داشتم و بارها ديدم که اونهايي که با لباس نامناسب اومدن بيرون دچار ترس و تهديد شدن.
    کسي نميتونه حجاب رو به کسي تحميل کنه. حجاب زماني ارزشمند هست که خود شخص ارزش واقعي اون رو درک کنه. از نظر من حجاب داشتن چه با مانتو و چه با چادر لذت بخش هست.
    5 کاربر مقابل از artina عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, kavirdell59, Mobin_Teh, simorgh72, امیرمهدی
    خدا گويد:
    تو اي زيباتر از خورشيد زيبايم،
    تو اي والاترين مهمان دنيايم،
    بدان آغوش من باز است،
    شروع يک قدم با تو،
    تمام گامهاي مانده‌اش با من!
    التماس دعا.
    artina آنلاین نیست.

9. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    44% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 734
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 7,401 بار در 2,696 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#19 1392/06/22, 10:33
    3 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, artina, simorgh72
    kavirdell59 آنلاین نیست.

10. 7,995 امتیاز ، سطح 26
    75% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 155
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر اول مسابقه عکس و قلم شماره یک
    سطح
    26
    تشکر شده 905 بار در 228 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#20 1393/08/14, 16:21
    حجاب زینت زنان ومردان مسلمان است فقط بشرطی که بانگاه جناحی وسیاسی ازش سوء استفاده نکنیم،درسته این بحث بحث قدیمی هستش ولی هرازچندگاهی توجامعه ما مطرح میشه ،سوال این است که چرا وقتی برخیها که ازنگاه من فرهنگ وشعورواخلاقیات جامعه را یک قرن عقب بردنددرمسندمتولی حجاب بودند سروصدا نبود ولی حالا .....!
    پس نتیجه بگیریم حجاب زینت هرمرد وزن مسلمان است ولی اینکه ازمقدسات برخی ها سوء استفاده می کنن ،اینها خود عاملی برای تشویق دختر وپسرا به بی حجابی هستش
    دوستان الگوهای سالم خیلی مهم هستند اینکه یک سیاست زده آلوده مردم را به حجاب دعوت کند نقش بازدارنده خواهد داشت
    کاربر مقابل از omid92 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: امیرحسین
    omid92 آنلاین نیست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)